Różaniec do granic z nowodębskimi akcentami. Atak zachodnich mediów.

5

W sobotę 7 października cała Polska – od Bałtyku po Tatry – została otoczona modlitwą różańcową poświęcającą Niepokalanemu Sercu Matki Bożej Polskę i świat.

Jak podkreślają przedstawiciele Fundacji Solo Dios Basta, która to fundacja organizowała całą akcję różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową. –Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.  – mówią przedstawiciele Fundacji.

Zdjęcia: Parafia MBKP / Facebook

Modlitwa różańcowa rozlała się na całą Polskę. Ci którzy z różnych przyczyn nie modlili się na granicach, wzięli udział w spólnej medytacji maryjnej w swoich wioskach i miastach. Nie inaczej było w naszej gminie. W mieście wierni z obu parafii modlili się najpierw w Kościołach a następnie zebrali się na wspólnym różańcu na pod krzyżem jubileuszowym na osiedlu Północ.

Wielu nowodębian było jednak obecnych na granicy jak chociażby Pani Krystyna, na co dzień pracująca w naszym urzędzie miasta, która wpadała w oko kamery podczas modlitwy na Giewoncie (zobacz zdjęcie powyżej).

BBC: KONTROWERSYJNA MODLITWA

Inicjatywa modlitewna spotkała się z atakiem zagranicznych mediów. Akcja miała miejsce  07.10.2017,  a więc w Święto Matki Bożej Różańcowej ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją. Dziennikarze brytyjskiej BBC nazwali różaniec MODLITWĄ KONTROWERSYJNĄ, a New York Times określił jako „jako demonstrację przeciwko szerzeniu wpływu islamu w Europie”. Nie inaczej o „Różańcu do Granic” pisały również inne media, m.in. France24, AFP, „Daily Mail” i „ABC News”. Wszędzie podkreślono, że Polacy walczą (ich zdaniem niesłusznie) z „ubogaceniem kulturowym” niesionym przez islamizację Europy…

 

5 KOMENTARZE

  1. Czegoś tu nie rozumiem. Większość Polaków jest przeciwko przyjmowaniu uchodźców a duża liczba otwarcie mówi o niechęci do Islamu. Dlaczego więc jeśli jakaś gazeta napisze że Polacy są przeciwni napływowi tej kultury to od razu wybucha u nas wielkie HALO. ?? To jak to w końcu jest? Chcemy ich czy nie ?

    • Sądzisz ze te mamrotania z ponurą miną coś załatwią tam u góry? Nie chcemy obcej kultury ale czy takie zabobony cos zmienią? Głupiś jest!

  2. Matka boska częstochowska, ostrobramska, różańcowa, fatimska, ostatnio nawet chorzelowska (jeszcze brakuje pistacjowej) im więcej tego typu niedorzeczności to tym bardziej skłaniam się do innych religii

    • Nie ma w Biblii słowa matka boska nie występuje ,jest tylko Maria matka Jezusa.Biblia określa na jakich zasadach powinno się określać Chrześcijaństwo.Gdyby Katolicy, dane było im poznać w miarę średnio wiedzę z Biblii to wielu by odeszło z tego ugrupowania religijnego .wielu nawet nie wie jak powstała religia Katolicka w jakim czasie .wielu mówi że to Jezus założył religię katolicką .Jezus zapoczątkował Chrześcijaństwo a nie ugrupowanie religijne katolicyzm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here