Akcja Łączą nas Drzewa z Nadleśnictwem Nowa Dęba

24

Nadleśnictwo Nowa Dęba informuje, że w dniu 05.06.2021 r. w ramach ogólnopolskiej kampanii „Łączą nas Drzewa”, zainicjowanej przez prezydenta Andrzeja Dudę, a której organizatorem jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska, zostanie przeprowadzone bezpłatne przekazanie sadzonek  jawora, jodły i świerka mieszkańcom Nowej Dęby i okolic. Drzewka będzie można zabrać do domu i posadzić w wybranym przez siebie miejscu. Celem akcji jest uświadomienie, że drzewa są jednym z kluczowych elementów w życiu człowieka:

– oczyszczają powietrze, wody i glebę,

– kształtują charakter lokalnego krajobrazu,

– wpływają na podniesienie plonów rolnych przez przeciwdziałanie erozji wodnej i wietrznej,

– stoją na straży bioróżnorodności przez kształtowanie siedlisk  roślinnych i dając schronienie zwierzętom,

– są producentem drewna, które jest nieodzowne w życiu codziennym człowieka i jest produktem ekologicznym w pełni biodegradowalnym oraz odnawialnym,

– jako zbiorowisko leśne dają możliwość relaksu i odpoczynku.

           Akcja zostanie przeprowadzona na stadionie SOSiR w Nowej Dębie od godziny 9,00 i zostanie połączona wraz z zaplanowanym na ten dzień II etapem Podkarpackiego Pucharu Nordic Walking 2021, którego to Nadleśnictwo Nowa Dęba jest współorganizatorem wraz z ze Stowarzyszeniem Kultury Sportowej – Aktywne Podkarpacie i Samorządowym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie. Trasa II etapu liczyć będzie 5 km i przebiegać będzie w większości leśnymi ostępami Nadleśnictwa – Leśnictwa Poręby. Przewidziano dwa starty pierwszy o charakterze mistrzowskim i drugi dla amatorów. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 8,00. Pierwszy start zaplanowano na godzinę 10,30.

Podkarpacki Puchar Nordic Walking został zainaugurowany w 2020 roku i wtedy odbyła się pierwsza pięcioetapowa edycja.

W tym roku przewidziano 6 etapów Pucharu: Inauguracja – 15 maja Kolbuszowa,

 5 czerwca Nowa Dęba, 3 lipca Horyniec Zdrój, 4 września Jarosław,

Finał – 2 października Handzlówka

Celem cyklu jest oprócz aspektu sportowego, popularyzacja aktywności oraz pokazanie wszelkich walorów Podkarpacia – historii, kultury, turystyki, przyrody.

Do zobaczenia w dniu 05.06.2021 r.

Nadleśnictwo Nowa Dęba

Stowarzyszenie Kultury Sportowej – Aktywne Podkarpacie

Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie

24 KOMENTARZE

 1. jemioly sie pozby kategorycznie bo to prawdziwa plaga. NIE WYCINAC WIECEJ LASOW A W OKRESIE LGOW PTAKOW TO BARBARZYNSTWO. Drzewko zasadze.

 2. O tak,już pędzę po sadzonkę drzewa a gdy odbiorę, zasadzę ją na swojej działce.A w przyszłości ,ja lub moi zstępni,mając zamiar wyciąć drzewo będziemy musieli starać się o zezwolenie na jego usunięcie.Wielką niewiadomą jest czy takowe otrzymamy.
  Niech qrwa Lasy Państwowe zaprzestaną rabunkowej trzebieży lasów to i tego typu akcje propagandowe nie będą potrzebne.
  Zrobiliście szanowni leśnicy z większej części lasów pustynię.Gdzie się nie ruszyć wszędzie trwa rabunkowa wycinka,runo leśne skotłowane,tniecie nie zważając na okresy lęgowe. Sadzicie na tym miejscu sadzonki które szybko zdominowane są przez leśny chwast a nam proponujecie sadzonki jodły i innych szlachetnych gatunków.W sadzcie je sobie ale w d…ę

 3. Anonim na burmiszcza ! Jezd znafcą kaszdego tematu, a i nawóz jusz umie rozrzucać, to i zmieszanie kaszdego z gnojem zawsze mu wyjdzie.. Nada się

 4. ŁĄCZĄ NAS DRZEWA SZCZEGÓLNIE TE WYCIĘTE. Jeszcze nigdy wcześniej nie były tak wycinane lasy wokół naszego miasta. Wystarczy wejść do lasu i zobaczyć tę rabunkową wycinkę. Niedługo Nowa Dęba nie będzie już leżeć wśród lasów.

  • Nie dopuściliśmy do sprzedaży lasów przez PO. A jak nie zalesicie, tego co my wytniemy, to sprzedamy to jako nieużytki, bo to nie Las.

 5. Tak jak pisał „Stary Dąb” radzę się dobrze zastanowić nad sadzeniem u siebie jakichkolwiek drzew za wyjątkiem owocowych. Po kilku latach może się okazać, że tego wyciąć nie można bo jakiś urzędnik burmistrza orzeknie, że nie wolno i klops.

  • co ty możesz o tym wiedzieć skoro cały dzień siedzisz na tym portalu i pierdoły wypisujesz, zamiast gnój rozrzucać jak przystało na kmiotka….

 6. Bardzo dobrze się dzieje. Las trzeba wyciąć bo nie ma miejsca na działki budowlane. Teraz, gdy wreszcie będzie można sobie postawić domek bez pozwolenia, to miejsca takie będą konieczne. A wycięte drewno zasili kasę państwową przy okazji…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here