Amatorski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba

0

W nowoczesnej hali  sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie  odbył się Turniej Siatkówki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba. Turniej miał charakter amatorski. Udział w Turnieju zadeklarowało siedem drużyn. W wyniku losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się cztery zespoły: TEAM SPIRIT, BAĆKOWICE, PROM-ILE, X-TEAM. W grupie B  trzy drużyny: VISAT TEAM TBG, ART.-DANCE, KWIATEK i PRZYJACIELE. Rozegrano 9 spotkań eliminacyjnych w grupach. Pierwsze miejsce w grupie  A zdobyła drużyna PROM-ILE, drugie miejsce przypadło drużynie TEAM SPIRIT. Grupę B wygrała drużyna KWIATEK I PRZYJACIELE, miejsce drugie zdobyła drużyna VISAT PLUS TBG. W spotkaniu o brązowy medal VISAT PLUS TBG pokonała 2:0 TEAM SPIRIT. W finale po zaciętym pojedynku drużyna KWIATEK i PRZYJACIELE zwyciężyła 2:0 drużynę PROM-ILE.

Wszystkie mecze sędziowali Panowie Jerzy Brzuszek i Grzegorz Trela, składam podziękowania za profesjonalne i obiektywne sędziowanie. Organizatorzy i sędziowie dokonali wyboru najlepszej zawodniczki, którą została Pani Barbara Mysiak z drużyny VISAT PLUS TARNOBRZEG. Najlepszym zawodnikiem Turnieju wybrano Patryka Tomczyka z drużyny KWIATEK i PRZYJACIELE. Zawodnicy czterech pierwszych drużyn otrzymali pamiątkowe statuetki, natomiast pierwsze trzy drużyny zostały uhonorowane pucharami. Nagrody wręczał Pan Leszek Mirowski Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba. Podziękowania za udostępnienie hali dla Pani Ewy Markowicz-Zając Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie. Dziękuję również nauczycielom wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej Nr 2 Pani Urszuli Nowak, Adamowi Szpunarowi i Jackowi Szpunarowi za okazaną pomoc przy przygotowaniu Turnieju.

Amatorskie zmagania pod siatką powróciły do sportowego kalendarza po dwuletniej przerwie. Atmosfera podczas turnieju, zacięta rywalizacja, jak i  pozytywne głosy uczestników, dają nadzieję na stały powrót Turnieju Siatkówki do kalendarza sportowego Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Adam Szurgociński
Źródło: SOSiR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here