Dezamet Królem Strzelców!

13

Ponad 250 zawodników wzięło udział w Turnieju o Puchar Prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Piłkarskie zmagania miały na celu upamiętnienie Narodowego Święta Niepodległości.

W rywalizacji wzięło udział 19 drużyn męskich i 4 drużyny kobiece. Uczestnicy reprezentowali „barwy” zakładów zbrojeniowych wchodzących w skład PGZ S. A.  Drużyna Dezametu kierowana przez Marka Strzelczyka wystąpiła w składzie: Arkadiusz Kotrych (bramkarz),  Daniel Młynarczyk, Łukasz Milanowski, Tomasz Wolan, Tomasz Franuszkiewicz, Przemysław Franuszkiewicz, Rafał Trela, Adam Durlak, Piotr Sadecki, Andrzej Sudoł.

Pierwszy mecz rozpoczął się dla „biało-niebieskich” spektakularnym zwycięstwem 7:2 nad WSK Kalisz. Kolejne pojedynki fazy grupowej z ZURAD-em, WZL 1 i WZL 2 również zakończyły się falą zwycięstw zapewniając nowodębskiej drużynie pierwsze miejsce w grupie i awans do dalszego etapu rozgrywek. Ostatecznie DEZAMET zajął 9 miejsce w turnieju zdobywając jednocześnie zaszczytny tytuł Króla Strzelców Turnieju, wywalczony dzięki Tomaszowi Wolanowi który strzelił 18 bramek w 6 meczach.

Podczas turnieju panowała miła i sportowa atmosfera. Prezes PGZ S. A. wręczając nagrody i wyróżnienia zapewnił, że idea turnieju będzie kontynuowana w kolejnych latach.

13 KOMENTARZE

    • Strzelnica mu przeszkadza, ale wielkie ciężarówki na krajowej drodze i inne silniki 24 na dobę to już nie… Typowy roszczeniowy pisior…

  1. Szanowny WWE Poreby z ul Podlesnej i wielu innych nie slysza wielkich ciezarowek natomiast huki w kazdy wolny dzien przeskadzaja barzo. WWE POmysl rowniez o innych nie tylko o sobie.

    • Ano nim. Strzelnica jest tam od początku miasta, czyli od sześćdziesięciu lat, a może nawet dużo wcześniej. Zawsze tam była jak pamiętam. Zaś najbliższe jej domki na Porębach powstały później, bo tam było miejsce na wiejskie festyny i na sklep ze wszystkim. Więc jak se wybudowałeś chałupę obok 'szczelnicy’, to chyba wiedziałeś ze będa tam 'szczelać’ nie ? Poza tym do chałup jest jeszcze gruba ściana lasu. Więc popatrz sobie dobrze czy przypadkiem sąsiad z korkowca nie naparza, a ty od razu -’szczelnica’….

  2. Prawda Ulico Mickiewicza. Strzelnica jest o bardzo bardzo dawna. Sluzyla w latach piecdziesiatych ubieglego wieku rowniez mlodziezy nowodebskiego LO do nauki tak zwanego Przysposobienia Obronnego. Wowczas strzelano z KBKSow, ktore nie robily takiego halasu jak strzelanie na wiwat z czarnego prochu, Prosze Was panowie strzelajcie sobie tylko moze nie calymi dniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here