Druhowie z Cygan najlepsi w gminie!

16

30 czerwca na stadionie sportowym Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie odbyły się miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Kobiecych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W zawodach łącznie uczestniczyło 15 drużyn, z czego 1 Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Dziewcząt, 3 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Chłopców, 3 Kobiece drużyny Pożarnicze oraz 8 Męskich Drużyn Pożarniczych.

Drużyny młodzieżowe startowały w systemie międzynarodowym tzw. CTiF, natomiast drużyny kobiece oraz męskie w systemie tradycyjnym (sztafeta 7 x 50m oraz ćwiczenie bojowe).

Wyniki osiągnięte przez poszczególne drużyny przedstawiają się następująco :
Grupa „MDP” Dziewcząt
I miejsce – MDP Chmielów

Grupa „MDP” Chłopców
I miejsce – MDP Jadachy
II miejsce – MDP Chmielów
III miejsce – MDP Cygany

Grupa „C” – Kobiece Drużyny Pożarnicze
I miejsce – KDP Chmielów
II miejsce – KDP Jadachy
III miejsce – KDP Rozalin

Grupa „A” – Męskie Drużyny Pożarnicze
I miejsce – OSP Cygany
II miejsce – OSP Nowa Dęba
III miejsce – OSP Poręby Dębskie
IV miejsce – OSP Chmielów
V miejsce – OSP Tarnowska Wola
VI miejsce – OSP Rozalin
VII miejsce – OSP Alfredówka
VIII miejsce – OSP Jadachy

Mimo upalnej pogody na stadion przybyło wielu mieszkańców i pasjonatów pożarnictwa, by oglądać oraz kibicować zawodnikom. Wśród gości był m.in. Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, z-ca burmistrza Leszek Mirowski oraz Komendant Miejski PSP w Tarnobrzegu mł. bryg. Marian Róg.
Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez burmistrza, natomiast najmłodsza zawodniczka oraz najmłodszy zawodnik w grupie MDP otrzymali puchary ufundowane przez posła Zbigniewa Chmielowca.

16 KOMENTARZE

  • Może nie pozwolił mu przyjść najważniejszy radny.Co mógł biedny zrobić,musiał siedzieć w domu.

 1. Ale w głównej roli wystąpił radny z Jadachów- o mały włos nie zakończył zawodów:”Chłop ze wsi wyjdzie , ale wieś z chłopa -nigdy!”. Oficerowie z PSP byli w strachu.

 2. Był wiceprzewodniczący Rady Miasta bo przew nie mógł w tym czasie. Czasem warto terminy pewnych wydarzeń ustalać wspólnie bo przecież niektórzy mają terminy już wcześniej zarezerwowane. Tak bywa po prostu.

 3. Gratulacje dla druhów strażaków za sportową rywalizację wyniki i wytrwałość!
  nie byłem nie widziałem dlatego zapytuje,
  Czy projekt na zadaszenie trybun ten z szuflady dyrektora, nabrał już mocy urzędowej by mógł być realizowany ?
  Czy może po tych zawodach gdzie tym razem żar z nieba haratał okrutnie powstanie nowy ?

  • Kilka lat do tyłu odbyły się podobne zawody druhow strażaków gdzie spadł deszcz i zmoczyl czupryny znamienitym zaproszonym gościom, zaraz po tym incydencie burmistrz Ordon że swoimi radnymi przeglosowal uchwałę inwestycyjną zabudowy trybun. By podobna sytuacja już nigdy nie miała miejsca no bo jak może padać deszcz na głowę marszałka Ortyla czy posła Chmielowca. Więc w pośpiechu bez konsultacji (twierdzi że konsultowal się z działaczami stali itp) wydał z kasy gminy 40000zl na projekt zadaszenia trybun. Projekt wykonała firma a jakże, wówczas wójt pochwalił się tym projektem ale okazało się że to zadaszenie chroni przed deszczem ale nie rozwiązuje sprawy oslepiajacego słońca. Wtedy to ktoś zaproponował aby nie budować tego zadaszenia a wybudować nowe trybuny wraz z pomieszczeniami pod działalność gospodarczą pod dzierżawę itp od strony zachodniej stadionu. I od tamtej pory projekt zadaszenia trybun warty 40000zl leży u dyrektora sosir w szufladzie.

 4. Tak warto terminy uzgadniać a na pewno orientować się co , gdzie i kiedy. Przecież o zawodach strażackich było wiadomo od paru miesięcy. A o wiceprzewodniczącym lepiej nie mówić. Należy mieć tylko nadzieję że nie reprezentował swoją osobą Rady. Niech Rada zastanowi się wcześniej kogo wysyła. Bo może czasami lepiej nikogo je wysłać.

 5. I pan Damian na to przystal, pozwolił na te zadaszenia? Jak się odnieśli, odnoszą działacze Stali do tego projektu? Ktoś coś wie w temacie? Marian?

  • Temat rzeczywiście dotyczy działaczy klubu sportowego STAL, bo stadion należy do obiektów z których STAL korzysta. proszę pytać pana Damiana lub innych osobistości klubu czy władz miasta.
   Sam jestem ciekaw dalszych losów tego projektu, póki co leży sobie wygodnie w szufladzie pana dyrektora i dojrzewa czekając na lepsze czasy :-)
   wg mnie temat na czasie ukazujący nie prawidłowe gospodarzenie pieniędzmi mieszkańców obnażające złe i nie trafione decyzje naszych włodarzy

 6. Artykuł przedstawia całą prawdę i dobrze to nie wygląda. A jak ta formacja wypada w naszej gminie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here