Pomóżmy podopiecznym i pracownikom DPS w tych trudnych chwilach!

38

Jak wiadomo Dom Pomocy Społecznej w Nowej Dębie znajduje się w kwarantannie. Oznacza to, że od piątku 24 kwietnia 2020 roku ani pracownicy ani podopieczni nie mogą opuszczać budynku. Na 52 pododpiecznych przypada 12 pracowników, którzy pracują 24h na dobę. Dlatego MGOPS wystosował apel, który publikujemy poniżej. 


Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Dębie organizuje zbiórkę w ramach pomocy i wsparcia dla Domu Pomocy Społecznej  w Nowej Dębie, który jest objęty kwarantanną od 24 kwietnia 2020 do odwołania. Produkty dla personelu i podopiecznych DPS prosimy o dostarczanie do MGOPS w Nowej Dębie, ul. Reja 3, od poniedziałku  do piątku w godzinach 7.00-15.00. Potrzebne są przede wszystkim produkty spożywcze w terminie ważności takie jak: napoje, soczki typu „Kubuś” w małych butelkach, ciastka, wafelki, biszkopty, owoce, jogurty, chrupki kukurydziane itp.

Zebrane produkty na bieżąco będziemy przekazywać do DPS-u.

Prosimy o wsparcie organizowanej akcji.

Każdy gest, nawet najdrobniejszy … zmienia świat, czyjś świat

Kierownik MGOPS

Maria Tomczyk

38 KOMENTARZE

  • I 2mld na jedynie słuszną telewizje… no żart po prostu ze wszystkich. Niektórym napluje się w twarz to mówią że deszcz pada.

  • A gdzie na świecie wybory są za darmochę? Poza tym DPS-y to zadanie własne gminy, a nie rządu b/a/r/a/n/i/e. Od oglądania TVN-u mózg ci się zlasował.

  • Kichawa – mózg może i zlasował bo miało się co lasować. Nie to co oglądający tvp. Po wielodniowych badaniach, licznych usg stwierdzono w czaszce tylko obecność sznurka trzymającego uszy.

  • @Kichawa z Błońska 29 kwietnia 2020 at 07:58
   Na świecie, ani wybory nie są „za darmochę”, ani jedzenie nie jest „za darmochę”.
   Ty wybrałbyś głód.
   Zapewne, Twój wybór jest efektem dwóch miliardów złotych, jakie otrzymała propaganda TVPis.
   Zacznij myśleć samodzielnie, bo z tego że powiedzą Ci, że jesteś najedzony, brzuch nie będzie pełny.

  • A co powiesz na kolejny już pomnik JP2 w Rzeszowie za około 450 tysięcy złotych? TO JEST DOPIERO SKANDAL. Na służbę zdrowia nie ma kasy, a na pomnik klechy który dawno wącha granit od spodu to kasa jest?

 1. „…soczki typu „Kubuś” w małych butelkach, ciastka, wafelki…”

  Jest tam jakis dietetyk zatrudniony? Przecież to co tam wypisali to głównie cukry proste… Raczej niezbyt zdrowe dla seniorów i nie wyjdzie im na dobre. Choćby bakalie czy orzechy bylyby zdrowsze. A do picia woda zrodlana albo mineralna, a nie kubusie z syropem glukozowo-fruktozowym. Ja pier…

 2. Do Pani Agnieszki, ktora przyczynila sie do linczu I szerzenia nienawisci w kierunku Pizzeria Nova, choc mamy nadzieje, ze nie bylo to Pani zamiarem.
  Mowie w imieniu wielu moich kolegow I kolezanek ze sluzby zdrowia, niekoniecznie z Nowej Deby. Nie pochwalamy Pani zachowania, pracujemy w sluzbie zdrowia z powolania , zdajemy sobie sprawe, ze ta trudna sytuacja niesie za soba rozne, czasami moze niewlasciwe zachowania spoleczne ale my to rozumiemy I staramy sie nie osadzac I wybaczac. Rozumiemy, ze spoleczenstwo boi sie o siebie, swoich najblizszych, pracownikow a nawet klientow a my podejmujac sie takiego zawodu mimo roznych przeciwnosci I roznych zachowan spolecznych wykonujemy swoja prace z pasja i mamy z niej ogromna satysfakcje i to jest dla nas najwazniejsze. Nie oczekujemy wdziecznosci, poklaskow ani poswiecania sie dla nas bo i sami popelniamy bledy i nie jestesmy doskonali a satysfakcja z wykonywanej pracy jest dla nas najwieksza nagroda.
  Nie hejtujmy, nie osadzajmy, wybaczajmy I starajmy sie zrozumiec jeden drugiego.
  Duzo zdrowia dla Wszystkich, dla Pani wraz z rodzina, dla Pizzeria Nova, jej pracownikow i ich rodzin oraz dla Nas wszystkich ❤

 3. przecież mieszkańcy mają swoje pieniądze za które normalnie mogą robić zakupy, więc po co zbiórki? wystarczyłby ktoś na zewnątrz kto z listą za ich pieniądze po prostu im zrobi zakupy. wyżywienie mają zapewnione. jest naprawdę wiele potrzeb ważniejszych niż soczki i paluszki dla pensonariuszy

 4. Nie mieszkam na codzień w Nowej Dębie ale jestem kilka razy w roku i patrząc na okres ostatnich 15 lat i na sąsiadujące miasta to mogę śmiało powiedzieć Pan Ordon i spółka doprowadziła to miasto do zagłady. Na prawdę wymarłe miasto ciężko gdzieś wyjść po 22h brak fajnego baru o dyskotece nie wspomnę bez jakich kolwiek atrakcji to smutne ale prawdziwe. Nie dziwię się młodym że dalej uciekają z tego miasta, jest jeszcze gorzej jak było i śmiało można powiedzieć miasto emerytów .A najgorzej że w gminie brakuje zawsze i na wszystko coś jest tu nie tak, nie mówiąc o tych nieudanych inwestycjach .

  • #Smutek , masz r zdecydowanie rację, całkowicie się z Tobą zgadzam.Z tego niegdyś sympatycznego, tętniącego życiem i pełnego wigoru miasta obecny burmistrz w krótkim czasie zrobił zapyziala, skorumpowana, pseudokatolicka wioche.

 5. Jak czytam, różne są opinie i poglądy różnych ludzi. Jednak najważniejsza wiadomość z ostatnich godzin: są wyniki badań – w DPS nie ma ani jednego zakażonego koronawirusem! Myślcie sobie co chcecie, ale ja mam takie zdanie. Brawo dla wszystkich pracowników DPS łącznie z Panią Dyrektor zamkniętych na przymusowej kwarantannie. Jesteście wspaniali. Przez 24 godzin na dobę jesteście z podopiecznymi zapewniając im opiekę znosząc trudy kwarantanny i odcięci od rodzin, znajomych. Do tych krytykujących piszę; mało kogo byłoby na to stać. Pracownicy DPS zamknięci na kwarantannie. Jesteście wspaniali. Jesteście bohaterami. Niech taki piszący Janek zamknie się z podopiecznymi niepełnosprawnymi, niech opiekuję się nimi 24 godzin na dobę i wtedy dopiero niech coś napisze. Jeszcze raz: brawa dla wszystkich pracowników DPS zamkniętych na kwarantannie wraz z podopiecznymi. Jesteście dla mnie bohaterami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here