GARDA osiąga kolejne sukcesy!

8

19 stycznia w hali wystawienniczej Miejskiego Centrum Kultury w Boguchwale odbył się organizowany przez Gminę Boguchwała, UKS Gimnasion Boguchwała i Podkarpacki Okręgowy Związek Bokserski,  IV Ogólnopolski Turniej Bokserski o Puchar Burmistrza Boguchwały.

W zawodach udział wzięli przedstawiciele 22 klubów bokserskich z terenu całej Polski, a także sportowcy ze Słowacji – z Humennego i Stropkova. Gardę Reprezentowało 4 zawodników. Kadeci: Gracjan Bałutowski, Rafał Kopeć, Michał Socha, Junior: Paweł Baran

50 kg: Gracjan Bałutowski (Garda Nowa Dęba) – Greczek Kacper (Tiger Tarnów). Gracjan w debiucie zaprezentował się bardzo dobrze pokonując na punkty stosunkiem 2:1 dużo wyższego zawodnika.

57 kg: Wiktor Kaźmierczak (Włókiennik Łódź) – Rafał Kopeć (Garda Nowa Dęba). Rafał z powodu braku  przeciwnika w swojej kategorii 52 wystąpił w kategorii 57 kg. Pomimo dobrej postawy w pierwszych rundach musiał uznać wyższość  przeciwnika, niestety z powodu braku sił w końcowej fazie walki, wynik nie mógł być inny niż 2:1 dla przeciwnika.

70 kg: Michał Socha (Garda Nowa Dęba) – Kamil Dorobisz (LKS Myszków). Michał starał się narzucić przeciwnikowi swój styl boksowania  co przyniosło efekt w postaci  wygranej stosunkiem punktów 2:1.

69 kg: Baran Paweł (Garda Nowa Dęba) – Maciej Para (Morsy Dębica). Od początku walki dwóch debiutantów, widoczna była znaczna różnica siły na korzyść naszego zawodnika, co skutecznie  wykorzystał.  Pojedynek zakończył się przez RSC w 3 rundzie.

Zawodnikom gratulujemy „Garda”

zdjęcia udostępnione dzięki Gminie Boguchwała

8 KOMENTARZE

 1. na boso.. a twarze owinac szmatami :P swoja droga boks byl zawsze kolebka dla ubogich prosperujacy w biednych dzielnicach najczesciej kolorowych, wiec stawiamy na tradycje :P

 2. Sport który ma dużą oglądalność ale zawodników już tak bardzo się nie ceni. Nikt nie chodzi w koszulce żadnego boksera i z reguły nikt nie chce się z nimi utożsamiać. Morał z tego taki że wolimy patrzeć jak ktoś się bije i dostaje po r…u niż sami brać w tym udzial. Reasumując…mądry ogląda głupiego który myśli że jest mądry bo go oglądają.

 3. Chciałbym pogratulować kolejnych sukcesów zawodnikom oraz ich trenerom, bardzo dobra robota ! Gratuluję !
  Mam pytanie do radnych, przedstawicieli sportu i osób zainteresowanych miejsko-gminnym sportem.
  Jak to jest , że powstają różne inicjatywy sportowe klubów i prywatnych działalności a sport reklamowany i utrzymywany z naszych podatków z naszych pieniążków jest tak słabo widoczny i tak mało oddziałujący na lokalne społeczeństwo. ODNOSZĘ WRAŻENIE że coś złego tam się dzieje, tam w SOSIR .Czy rada miejska sprawuje nadzór nad tą instytucją , czy tylko robi wrażenie że sprawuje? Coraz większe niezadowolenie da się zaobserwować tą sytuacją wśród społeczeństwa ! Zamknięty basen letni, siłownia etc. Sport powinien się rozwijać a nie zamykać !!! ROZWIJAĆ NIE ZAMYKAĆ !!!

 4. Wrócę raz jeszcze do wcześniejszego mojego wpisu, znalazłem ważną informacje którą Rada Miasta powinna zweryfikować z rzeczywistością.
  NASZA MISJA
  Misją Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie jest:

  PROPAGOWANIE IDEI WYCHOWANIA PRZEZ SPORT
  ORAZ ZAMIŁOWANIA DO AKTYWNEGO TRYBU ŻYCIA
  Zmierzamy do zapewnienia Państwu coraz bardziej urozmaiconych form relaksu, wypoczynku oraz możliwości rywalizacji sportowej w trakcie organizowanych imprez. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje ze strony naszych Klientów.

  W miarę możliwości organizacyjnych i technicznych, postaramy się je stopniowo wprowadzać do naszej oferty.

  Realizacja odbywa się poprzez:

  stwarzanie bardzo dobrych warunków infrastrukturalnych do uprawiania sportu, rekreacji i turystyki dla mieszkańców miasta i gminy Nowa Dęba
  i osób przyjezdnych,
  zapewnienie kompleksowej obsługi w zakresie działań w sferze kultury fizycznej, ciągły wzrost jakości świadczonych usług, budowanie pozytywnego wizerunku i marki ośrodka, będącego rzetelnym partnerem dla klientów,
  organizowanie czasu wolnego i wypoczynku, – udostępnianie, rozbudowa
  i budowa infrastruktury sportowo – rekreacyjnej,
  menadżerskie zarządzanie zasobami ludzkimi i obiektami sportowo – rekreacyjnymi gminy,
  wspieranie działalności klubów sportowych, stowarzyszeń kultury fizycznej i innych organizacji prowadzących podobną działalność,
  w ramach przyznanych środków finansowych, prowadzenie działalności promocyjnej i reklamowej w zakresie statutowej działalności Ośrodka,
  wypłacanie stypendiów i nagród sportowych uzdolnionym zawodnikom
  i trenerom związanym z miastem i gminą Nowa Dęba.

  Adam Szurgociński

  Dyrektor Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here