Igrzyska Lekarskie w badmintonie w Zakopanem

1
Zdjęcie autorstwa Lisa A z Pexels

W województwie małopolskim w zimowej stolicy Polski, w Zakopanem z udziałem przedstawicieli środowiska lekarskiego z różnych regionów Polski rozegrane zostały Igrzyska Lekarskie w różnych dyscyplinach sportowych, w tym w badmintonie.

W tych prestiżowych dla środowiska lekarskiego zawodach znakomicie spisał się jedyny przedstawiciel środowiska lekarskiego z Nowej Dęby lekarz chirurg Łukasz Wąsik, na co dzień od dwóch lat Kierownik Oddziału Chirurgicznego Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.

Łukasz po rewelacyjnej grze, w tych Igrzyskach wywalczył komplet trzech medali: 2 złote i 1 srebrny.

Najpierw drugie miejsce i srebrny medal wywalczył w grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej + 45 lat.

Jeszcze lepiej spisał się w grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej do 55 lat, w której wspólnie z Robertem Bibikiem (onkolog radioterapeuta z Łodzi) po kapitalnej grze wywalczyli pierwsze miejsce i złoty medal.

Ukoronowaniem jego bardzo dobrej formy było pierwsze miejsce i złoty medal w grze mieszanej, gdzie wspólnie z Małgorzatą Pietras – Staszczyk (stomatolog z Lublina) wywalczyli pierwsze miejsce i złoty medal.

To już kolejny rok jak Łukasz zdobywa medale dla lekarskiego środowiska Nowej Dęby w badmintonie. Bakcyl badmintona zaszczepiony przed laty przynosi doskonałe wyniki na arenie ogólnopolskiej.

Tym samym Łukasz kontynuuje znakomitą passę badmintonistów z Nowej Dęby w nowym sezonie rozgrywkowym 2021/2022.

Gratulacje dla lekarza chirurga Łukasza.

Na zdjęciach Łukasz Wąsik podczas Igrzysk w Zakopanem.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here