II Rajd Lasowiacki za nami

2

W słoneczną niedzielę 5 czerwca 2023 roku, miejskimi i leśnymi duktami przejechał II Rajd Lasowiacki. Tego typu wyprawa rowerowa to doskonała okazja, by odkryć na nowo okoliczne kompleksy leśne, doceniając ich liczne walory. 

Tegoroczna trasa zbliżona była do poprzedniej. Pilotem tak jak w zeszłym roku był znany w lokalnym środowisku popularyzator sportów rowerowych Przemysław Maćkowiak. Za bezpieczeństwo uczestników odpowiadał wykwalifikowany ratownik medyczny Michał Chmielewski.

Finałem rajdu był piknik rodzinny na terenie wiaty rekreacyjnej Nadleśnictwa Nowa Dęba. Miejsce to, ze względu na ukształtowanie terenu (skarpa) sprawia dużo radości najmłodszym uczestnikom wyprawy. W tym roku organizatorzy nastawiali się na promocję dań z dziczyzny. Furorę robił grillowany dzik z warzywami.

Wszyscy najmłodsi uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe medale. Dekoracji dokonał przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko, który był patronem honorowym tegorocznej edycji, oraz aktywnie włączył się w realizację tego zadania. Dla dzieci przygotowano również gry i zabawy w oparciu o przygotowane wcześniej koło fortuny.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął również Poseł na Sejm RP Marcin Warchoł. Partnerem wydarzenia były Lasy Państwowe.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here