Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

1
Zdjęcie autorstwa Lisa A z Pexels
W Szczucinie w województwie małopolskim rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Eliminacje Międzywojewódzkie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w badmintonie.
W zawodach tych wystartowali między innymi młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba.
W rywalizacji młodzików w grze pojedynczej chłopców niezłe dziewiąte miejsce wywalczył Krystian Wąsik.
W grze podwójnej młodzików na miejscach 5 – 6 uplasowały się deble: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin) oraz Karol Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Kacper Drymajło (SKA Badminton Przemyśl).
W grze mieszanej na miejscu dziewiątym uplasował się mixt: Karol Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Patrycja Jodłowska (RKB Rzeszów).
W rywalizacji juniorów młodszych awans do finałów olimpiady uzyskał debel chłopców, juniorów młodszych: Adrian Kowal (Stal Nowa Dęba) / Mateusz Walas (MKS KSOS Kraków).
Warto nadmienić, że Adrian to wychowanek UKS Refleks Żupawa, ale od ubiegłego roku z powodzeniem reprezentuje barwy MKS Stal Nowa Dęba.
Finał olimpiady rozegrany zostanie w Suchedniowie w maju.
Na zdjęciach trójka młodych i utalentowanych badmintonistów Stali, stoją od lewej strony: Krystian Wąsik, Adrian Kowal i Karol Wąsik.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here