Kacper Mistrzem Polski, Agata Brązową Medalistką

9

W dniach 26-27.09.2020r. w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików U-16. W mistrzostwach tych bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy sekcji lekkiej atletyki MKS – STAL Nowa Dęba. Mistrzem Polski w chodzie na 5000 m został Kacper Gołąbek w czasie rekordu życiowego 25,25,04. Warto podkreślić, że jest to jego drugi medal mistrzostw Polski, w roku 2019 w Tarnowie zdobył brązowy medal. Jest to duży sukces tego młodego lekkoatlety, który był faworytem tej konkurencji i zwyciężył. Kacper jest kuzynem Grzegorza Sudoła v-mistrza Europy, brązowego medalisty Mistrzostwa Świata, trzykrotnego olimpijczyka w chodzie sportowym na 50 km, dobrze by było, gdyby w przyszłości poszedł w ślady sławnego kuzyna.

Również rewelacyjnie na Mistrzostwach zaprezentowała się wychowanka trenera Dariusza Żaka Agata Puzio, która zdobyła brązowy medal w biegu na 300 m w czasie nowego rekordu życiowego, który wynosi 40,30.

Bardzo dobrze w chodzie na 5000 m zaprezentował się Kacper Łuc, który zajął czwarte miejsce w czasie rekordu życiowego 27,24,95. Natomiast Jasiek Mokrzycki zajął dobre dziewiąte miejsce w biegu na 2000 m, a który był faworytem tego biegu, gdyż zajmował drugie miejsce w tabelach w czasie 5,59,49, natomiast na Mistrzostwach osiągnął czas 6,08,34, ale tak w sporcie się zdarza, że nie zawsze faworyci zwyciężają.

 

Miejsca pozostałych reprezentantów MKS – STAL:

Ola Łuc – 15 miejsce w chodzie na 3000 m,  29 miejsce w biegu na 2000 m w czasie 8,06,71

Emilia Jaskot – 71 miejsce w biegu na 2000 m.

 

Wszyscy zawodnicy poza Agatą Puzio to wychowankowie trenera Juliana Zięby. Medal Kacpra Gołąbka to 199 medal Mistrzostw Polski wychowanków trenera Zięby, dla przypomnienia 100 medal zdobył Grzegorz Sudoł. Duże brawa dla młodych lekkoatletów MKS – STAL i dalszych sukcesów.

MKS – STAL Nowa Dęba

 

9 KOMENTARZE

 1. Jak widać są tu młodzi ludzie, którzy mogą coś osiągnąć, więc władze miasta i gminy powinny zapewnić im odpowiednie warunki do rozwoju, a nie tylko podpinać się pod te sukcesy.

 2. I to jest stan umysłu ludzi z ND. Jak sukces to maks 5 komentarzy a jak porażka to 60 wzwyż. Dlatego ludzie uciekają z ND. Pozdrowienia z mistrzostw Polski.

  • Nie przypominam sobie, by w razie niepowodzenia lokalni sportowcy byliby ciśnięci w komentarzach. Zarządcy to co innego, więc nie mieszaj jednego z drugim, bo to osobne kategorie.

  • Nie przypominam sobie, by w razie porażki czy słabszego wyniku w zawodach, lokalni sportowcy byliby na tej stronie krytykowani. W razie sukcesu są gratulacje, bo to normalny odruch, ale w razie braku wyników po prostu temat słabszych występów jest omijany, gdyż ogólnie istnieje przychylność wobec takich osób, gdyż trenują w dziadowskich warunkach, bo miasto nie jest w stanie zapewnić im odpowiedniej opieki i bardzo często sami łożą własne pieniądze na sprzęt czy przygotowania.

   Co innego zarządcy miasta. Ci i owszem są krytykowani, ale to nic dziwnego skoro partaczą inwestycję za inwestycją, marnując pozyskane środki i wydając dodatkowe pieniądze na ekspertyzy mające wyjaśnić jak doszło do zaniedbań.

   Nie widzisz różnicy? To są dwie odrębne grupy, które zajmują się czymś innym. Zarządcy marnują pieniądze podatników, a sportowcy nie mając odpowiednich warunków osiągają jakieś sukcesy, więc trzeba to doceniać i to wszystko, bo lokalni sportowcy w przeciwieństwie do zarządców, którzy są w stanie sobie tylko gdzieś pojechać i cyknąć kilka fotek, NIE PODNOSZĄ PODATKÓW, NIE PODNOSZĄ CZYNSZU I NAJWAŻNIEJSZE, NIE MARNUJĄ PIENIĘDZY PODATNIKÓW na kolejnie nieudolnie przeprowadzone inwestycje.

   Skoro nie widzisz różnicy to proszę nie się odzywać.

 3. Brawo brawo brawo tak dla młodych sportowców jak i trenerów – Julek rządzi szczególnie – tyle lat pasji i oddania dla kształtowania charakterów – czapki z głów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here