Kolejne sukcesy nowodębskich badmintonistów

0

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz eliminacje międzywojewódzkie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w badmintonie w Szczucinie.

W miejscowości Szczucin w Małopolsce rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie, w których województwo podkarpackie rywalizowało z województwem małopolskim oraz eliminacje międzywojewódzkie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w badmintonie.

W zmaganiach młodzików bardzo dobrze spisał się Jakub Suszyński ze Stali Nowa Dęba, który stanowił jeden z filarów reprezentacji Podkarpacia W grze pojedynczej chłopców wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal. Na podkreślenie zasługuje fakt, że Kuba na co dzień jest specjalistą od gier podwójnych i mieszanych. W grze podwójnej chłopców wspólnie z Michałem Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) wywalczyli drugie miejsce i srebrny medal.

Reprezentacja Podkarpacia prowadzona przez dwójkę trenerów Adama Bunio (Stal Nowa Dęba) i Andrzeja Rachwała (UKS Orbitek Straszęcin) pokonała Małopolskę 33:22.

Jakub Suszyński w dniach 12 – 14.05.2017r. w dalekich Suwałkach wystąpi na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików w grze podwójnej i mieszanej.
Po dwóch brązowych medalach zdobytych na Drużynowych Mistrzostwach Polski Województw przez drużyny juniorów i juniorów młodszych z Podkarpacia, jest to kolejny znaczący sukces tego trenerskiego teamu w tym sezonie.

Znakomicie spisali się w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorzy młodsi Stali Nowa Dęba, których czworo wywalczyło awans do finałów. Są to: Beata Mycek, Natalia Róg, Zofia Tomczyk i Rafał Lejko. Wszyscy wystąpią w finałach w grach podwójnych i mieszanych.

Finały tych mistrzostw rozegrane zostaną w dniach 26 – 28.05.2017r. w miejscowości Babimost w województwie lubuskim.

Tak więc znakomita passa badmintonistów Stali w roku złotego jubileuszu istnienia sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby trwa na dobre.

Na zdjęciu wszyscy uczestnicy zmagań w Szczucinie oraz badmintoniści Stali Nowa Dęba, stoją od lewej strony: Rafał Lejko, Jakub Suszyński, Beata Mycek, Natalia Róg i Zofia Tomczyk.

Finisz badmintonowej ekstraklasy w Nowej Dębie

Dobiegły końca rozgrywki drużynowych mistrzostw Polski seniorów, czyli badmintonowej ekstraklasy.

W Nowej Dębie na dzień 01.05.2017r. na godzinę 14.00 był zaplanowany mecz piątej rundy ekstraklasy o siódme miejsce pomiędzy miejscową Stalą Nowa Dęba a Sportową Politechniką Gdańsk.

Niestety akademicy z Gdańska na ten mecz nie przyjechali bez podania przyczyn, dlatego sędzie główny meczu pan Stefan Pawlukiewicz z Suchedniowa zweryfikował wynik meczu jako walkower dla Stali Nowa Dęba 6:0.
Warto nadmienić, że drużyna Stali jeden z najmłodszych badmintonowych zespołów ligowych w Polsce odniósł w tych rozgrywkach sześć zwycięstw i poniósł sześć porażek, a średnia wieku tego zespołu to dopiero 18 lat.

Tak więc drużyna ligowa Stali zajmująca po rundzie zasadniczej siódme miejsce, to miejsce utrzymała, na dwanaście zespołów uczestniczących w rozgrywkach  w sezonie 2016/2017.

Siódme miejsce w rozgrywkach badmintonowej elity, to wynik który przerósł najśmielsze oczekiwania tak zawodników ich trenerów, jak i działaczy sekcji badmintona i jest najlepszym od ponad dekady uzyskany przez badmintonistów Stali Nowa Dęba w rozgrywkach ligowych.
To kolejna znacząca cegiełka dołożona przez badmintonistów do złotego jubileuszu istnienia sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby, który to jubileusz w tym roku przypada.
Jaki będzie dalszy los tej perspektywicznej drużyny pokaże najbliższa przyszłość, albowiem kilka klubów zainteresowanych jest pozyskaniem niektórych zawodników.
Na zdjęciu jeden z najmłodszych badmintonowych zespołów ligowych w Polsce Stal Nowa Dęba siódma drużyna badmintonowej elity, stoją od lewej strony: Patryk Kopeć, Tymoteusz Malik, Zofia Tomczyk, drugi trener i kapitan w jednej osobie Mateusz Czachor, Natalia Róg, Rafał Lejko, Beata Mycek, Szymon Malik i pierwszy trener Adam Bunio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here