Mistrzostwa Podkarpacia w badmintonie w różnych kategoriach wiekowych w Straszęcinie

0
Zdjęcie autorstwa Lisa A z Pexels
W Straszęcinie k/ Dębicy rozegrane zostały Mistrzostwa Podkarpacia w badmintonie w różnych kategoriach wiekowych.
W mistrzostwach tych wręcz rewelacyjnie spisali się bracia Wąsikowie: Karol i Krystian, którzy swoją grą zachwycili obecnych na zawodach trenerów i kibiców.
W grze pojedynczej młodzików w kategorii wiekowej U – 15, finał był wewnętrzną sprawą braci Wąsików i po pojedynku stojącym na znakomitym poziomie sportowym zwyciężył Karol, pokonując Krystiana w dwóch setach.
Z wielką satysfakcją warto odnotować, że Krystian w pojedynku półfinałowym sprawił ogromną niespodziankę, pokonując w dramatycznych okolicznościach rozstawionego w mistrzostwach z numerem jeden, faworyta do zwycięstwa Kamila Malaka (Widełka) 2:1 w setach (17:21;21:17;22:20). Na podkreślenie zasługuje fakt, że Krystian jest jeszcze młodzikiem młodszym i ma 13 lat.
W grze podwójnej chłopców również w pojedynku finałowym stanęli naprzeciw siebie bracia Wąsikowie. Zwyciężył debel w składzie: Karol Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Kamil Malak (Widełka), pokonując debel młodzików młodszych: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin) w setach 2:0 (26:24;21:19). Ten pojedynek był niezwykle dramatyczny i obfitował w wiele zagrań na najwyższym poziomie sportowym.
Karol i Krystian po trzech latach treningów poczynili niesamowite postępy, robiąc prawdziwą furorę na badmintonowych kortach i w chwili obecnej należą do czołowych zawodników Podkarpacia i Polski w kategorii młodzików. Jeżeli ich talent będzie się nadal rozwijał tak dynamicznie, to dostarczą jeszcze wiele radości swoim rodzicom i swojemu macierzystemu klubowi. Gratulujemy.
Na zdjęciach bracia Karol i Krystian Wąsikowie na Mistrzostwach Podkarpacia w Straszęcinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here