Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w badmintonie w Zagnańsku k/ Kielc

3

W miejscowości Zagnańsk k/ Kielc z udziałem 50 zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w badmintonie.

W mistrzostwach doskonale spisał się 58 – letni szkoleniowiec badmintonistów Stali Nowa Dęba Adam Bunio, który w tych mistrzostwach wywalczył w doskonałym stylu dwa medale, złoty w grze podwójnej mężczyzn i srebrny w grze pojedynczej mężczyzn. Warto podkreślić, że trener badmintonistów Stali Nowa Dęba był jedynym przedstawicielem Podkarpacia na tych mistrzostwach.
W grze podwójnej mężczyzn w kategorii powyżej 50 lat pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzów Polski na 2017 rok wywalczyła para: Adam Bunio (Nowa Dęba) / Jerzy Dróbka (Brzeg).
W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii powyżej 50 lat drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski na 2017 rok wywalczył najstarszy w tym gronie Adam Bunio.
Tym razem do uczczenia złotego jubileuszu sekcji badmintona swoją cegiełkę dokłada również jej szkoleniowiec.
Medale wywalczone przez trenera badmintonistów Stali to 15 i 16 medal badmintonistów w tym roku, w roku złotego jubileuszu 50 – lecia istnienia sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby.
Były to ostatnie zawody rangi mistrzostw Polski rozegrane w tym roku w polskim badmintonie, a dorobek medalowy badmintonistów z Nowej Dęby jest imponujący, w sumie 16 medali w tym: 4 złote, 4 srebrne i 8 brązowych.
W tym momencie można śmiało stwierdzić, że rok 2017, czyli rok złotego jubileuszu sekcji badmintona, to najlepszy rok w 50 – letniej historii sekcji badmintona Stali Nowa Dęba.
Na zdjęciach Adam Bunio na podium dla zwycięzców w Zagnańsku k/ Kielc.