Mistrzostwa Świata Juniorów w badmintonie w Yogjakarta w Indonezj

0

W Indonezji w miejscowości Yogjakarta trwają Mistrzostwa Świata Juniorów w badmintonie.

Zakończyły się właśnie zmagania teamów mieszanych. Reprezentacja polskich juniorów wywalczyła w tym gronie niezłe piętnaste miejsce na 54 reprezentacje z całego świata, które w tych mistrzostwach wystartowały.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że w ośmioosobowym składzie Polski występuje badmintonista Stali Nowa Dęba Tymoteusz Malik, wychowanek UKS Trójka Tarnobrzeg. Tymek w drużynie występuje w grze podwójnej juniorów wspólnie ze swoim partnerem deblowym Robertem Cybulskim (UKS Unia Bieruń). Debel ten stanowi mocny punkt naszej drużyny i w meczach z: Norwegią, Egiptem i Belgią zanotował zwycięstwa, walnie przyczyniając się do zwycięstw Polaków z tymi krajami.
Polacy mieli wyjątkowego pecha, bo w walce o najlepszą ósemkę mistrzostw trafili na badmintonową potęgę Malezję, która w swoich szeregach posiada czołowych badmintonowych juniorów świata, a wśród nich indywidualną mistrzynię świata juniorek i ulegli jej 0:3.

Teraz czas i pora na zmagania indywidualne, które rozpoczną się po zakończenie meczu finałowego.

Na zdjęciu reprezentacja polskich juniorów na Mistrzostwach Świata w Indonezji, a wśród nich badmintonista Stali Nowa Dęba Tymoteusz Malik w środku (szósty od lewej strony).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here