Nowa Dęba: Udany sezon hodowców gołębi

13

Hodowcy gołębi z Nowej Dęby zamknęli kolejny, bo już 32 sezon swojej działalności. Na spotkanie przybyli prezesi okręgu i oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Gościem podsumowania sezonu był także starosta Jerzy Sudoł.

Jak stwierdzili zgodnie zaproszeni goście oraz członkowie nowodębskiej sekcji tarnobrzeskiego oddziału PZHGP, kolejny sezon należy zaliczyć do udanych. Bo i było się czym pochwalić, nowodębskie gołębie wykonały w ostatnim sezonie, od kwietnia do października, 17 lotów konkursowych. W 12 wystartowały gołębie dorosłe, w 5 młode. Za swoje osiągnięcia miłośnicy gołębi zostali nagrodzeni pucharami i dyplomami.

Nowodębska sekcja ma już trzydziestoletnią tradycję i liczy 24 członków. Należą do niej miłośnicy gołębi z Nowej Dęby, Jadachów, Rozalina, Tarnowskiej Woli i Majdanu Królewskiego. Jak zapewnił prezes sekcji Jan Zawrotniak, nowych pasjonatów jest w Nowej Dębie i okolicach coraz więcej i są to ludzie młodzi, więc szanse na dalszy rozwój są bardzo duże.

/Powiat

13 KOMENTARZE

  1. Panie Sudoł pochyliłby się Pan nad tą drogą bojanowską wreszcie. Stan tej drogi od dłuższego czasu urąga wszelkim standardom i naraża użytkowników na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Gołębiami niech się Pan nie ośmiesza, bo to sprawa marginalna.

    • Ostatnio goscilem na Pomprzu proponuję tam zobaczyc na drogi wertepy zuzel i korzenie tylko drogi powiatowe i wojewódzkie w miarę wiecej tam dróg nie ma utwardzonych chyba że zostala jakaś zrobina za komuny a i ta droga w kierunku Bojanowa bedzie zrobiona ostatnio w naszych okicach pojawily sie drogi wyremontowane jak i odcinki nowych drog jedna z nich to od leśniczówki Poreby Dymarskie do Hadykowki wyjeżdża sie na droge nr 9 piekny odcinek dla rowerow caly czas las.

  2. Panie Starosto codziennie przejeżdża Pan do pracy odcinkiem drogi jadachy chmielow czy nie zauważył Pan zarośnie tych rowów drzewami wnet ten odcinek będzie wyglądał jak tunel a co do gołębi pocztowych piękny sport i pozazdrościć pasji

  3. Czytając te wcześniejsze wpisy, to ewidentnie widać że ewolucja mimo wysiłków milionów lat, nadal nie dokończyła człowieka jako istoty rozumnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here