Ogólnopolski Turniej Badmintona „Podkarpacki Cup 2019” w Żyrakowie k/ Dębicy

1
Zdjęcie autorstwa Lisa A z Pexels

Na Podkarpaciu w miejscowości Żyraków koło Dębicy w ramach Ogólnopolskich Turniejów „Podkarpacki Cup 2019” rozegrany został drugi w tym sezonie Krajowy Turniej Młodzików Młodszych i Młodzików w badmintonie.

Na starcie stanęło wiele czołowych zawodniczek i zawodników z całej Polski.
W zawodach tych znakomicie spisali się młodzi, utalentowani badmintoniści Stali Nowa Dęba bracia: Krystian Wąsik który wystąpił w kategorii młodzików młodszych oraz Karol Wąsik, który wystąpił w kategorii młodzików. W grze pojedynczej młodzików młodszych Krystian, który po bardzo dobrej grze wywalczył drugie miejsce.
W grze podwójnej młodzików młodszych drugie miejsce wywalczył debel chłopców: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin), który w pojedynku finałowym po bardzo dramatycznej i niesamowitej grze uległ parze: Kacper Drymajło (SSKS Badminton Przemyśl) / Maciej Zmarz ( Benninca UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle) 1:2 (21:23;21:9;21:23).
Bardzo dobrze spisał się również drugi z braci Karol Wąsik, który w grze pojedynczej młodzików wywalczył bardzo dobre trzecie miejsce.
Jeszcze lepiej Karol spisał się w grze podwójnej młodzików gdzie wspólnie ze swoim partnerem deblowym Kacprem Obłozą (UKS Jagiellonka Medyka) po równie dramatycznym pojedynku finałowym pokonali parę: Karol Krzych (MMKS Kędzierzyn – Koźle) / Szymon Maciołek (MKS Strzelce Opolskie) 2:1 (21:18;13:21;22:20).
Tym samym Krystian i Karol udowodnili, że ich badmintonowy talent ciągle rozwija się w dobrym kierunku i przebojem wdzierają się do grona czołowych badmintonistów Polski w swoich kategoriach wiekowych.
Serdeczne gratulacje !
Na zdjęciach młodzi i utalentowani badmintoniści Stali Nowa Dęba Krystian Wąsik i Karol Wąsik podczas ceremonii dekoracji na na podium w Żyrakowie.