Rajd Lasowiacki zakończony sukcesem!

16

Około 80 uczestników wzięło udział w „Rajdzie Lasowiackim” organizowanym przez Klub Sportowy POGOŃ w Nowej Dębie. Dopisała zarówno pogoda jak i frekwencja. Partnerem wydarzenia były Lasy Państwowe, a patronat honorowy objął poseł Marcin Warchoł. 

Rajd Lasowiacki przeprowadzono w niedzielę 5 czerwca. Data nie była przypadkowa gdyż właśnie tego dnia od 1974 roku obchodzony jest Światowy Dzień Środowiska Naturalnego. – Naszym celem było podkreślenie roli Lasów Państwowych w ochronie środowiska. Chcieliśmy pokazać, że aktywny wypoczynek w lesie może być ciekawą alternatywą i odskocznią od codzienności. Lasy Państwowe oferują ścieżki dydaktyczne, szlaki pieszo-rowerowe, wiaty ogniskowe i miejsca na biwak czy bushcraft. – relacjonuje prezes SKF-KS POGOŃ Marek OstapkoO tym, że warto z tej oferty skorzystać świadczy fakt jak dobrze na świeżym powietrzu bawiły się dzieciaki. Wiata ogniskowa z której korzystaliśmy położona jest w otoczeniu piaszczystej skarpy. Dzieciom nic więcej nie było potrzebne do zabawy, same potrafiły wykorzystać uwarunkowania terenu do tego by świetnie spędzić czas– dodaje.

Rajd rozpoczął się kilka minut po godzinie 11:00. Miejscem zbiórki był parking krytej pływalni. Peleton pilotował organizator licznych wydarzeń sportowych Przemysław Maćkowiak: – Trasa została tak przygotowana, żeby nawet najmłodsi uczestnicy rajdu mogli ją ukończyć. Wiele osób nie zdawało sobie nawet sprawy z tego, że „pod nosem” mają tyle ciekawych ścieżek i szlaków – mówi Przemek.

Opiekę medyczną piastował ratownik medyczny Michał Chmielewski. Na szczęście obyło się bez interwencji.

Finałem rajdu było wspólne ognisko, połączone z konkursami wiedzy na temat środowiska naturalnego. Dzieciaki bardzo sprawnie odpowiadały na wszystkie pytania, co świadczy o tym że rodzice już wcześniej zadbali  by zaszczepić w nich świadomość ekologiczną.

Każde dziecko biorące udział w rajdzie otrzymało pamiątkowy medal, oraz nagrody książkowe. Spośród najmłodszych uczestników rozlosowano również nagrodę główną, którą był tablet.  Dla nikogo nie zabrakło wcześniej przygotowanej grochówki i kiełbaski.

Organizatorzy mają nadzieje, że Rajd Lasowiacki stanie się wydarzeniem cyklicznym i na dobre wpisze się w kalendarz imprez miasta i gminy Nowa Dęba.

16 KOMENTARZE

    • Zamiast pluć jadem w internecie, weź zakasaj rękawy i zrób coś realnego dla innych w prawdziwym życiu.

  1. Byłem na rajdzie. Fajnie zorganizowane, dzieciaki zajęte konkursami i dobry poczęstunek. Takie imprezy pan Ostapko i jego współpracownicy mogą robić co dwa tygodnie w sezonie letnim. Nawet z kwotą wpisowego. Dla nas rodziców to wygodniejsza niedziela niż upychanie dzieciaków do samochodu, słuchania ich jęczenia i wydawania pieniędzy w McDonalds w drodze do Rzeszowa. Tutaj na miejscu rowerami, tanio, jest co robić i cała rodzina zadowolona. Fajnie też, że wszystko to nasze pokolenie 30-to i 40-latków.

  2. Żałuję, że mnie nie było, świetna inicjatywa. Na ,,odwal” takie imprezy się nie udają. Musi być lider i ktoś z realnym zaangażowaniem. Kto choć raz przygotował jakąś imprezę to wie o czym piszę.

  3. A gdzie Radny z Porąb Kopeć ….. kościoła Pilnuje . Taka wyżera na świeżym powietrzu ….. Rowera nie Ma czy kondycji brakuje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here