Siódma runda Karpackiej Ligi Badmintona w Straszęcinie

0
Na Podkarpaciu w miejscowości Straszęcin k/ Dębicy z udziałem ośmiu drużyn: Rakieta II Tarnów, TEAM Tarnowiec, MKS „Skarbek” Gogołów, KB Zarzecze, Rakieta I Tarnów, Badminton Academy Rzeszów, UKS „Kiko” Zamość oraz MKS „Stal” Nowa Dęba została rozegrana siódma runda rozgrywek drużynowych Karpackiej Ligi Badmintona w sezonie rozgrywkowym 2021/2022.
Młody zespół badmintonistów Stali Nowa Dęba zagrał bardzo dobre dwa mecze i w znakomitym stylu odniósł dwa wysokie i zasłużone zwycięstwa.
W pierwszym meczu Stalowcy pokonali zdecydowanie drużynę Rakieta II Tarnów 7:0, a punkty dla Stali w tym meczu zdobywali: w grze pojedynczej: Kamil Malak 2, Karol Wąsik 2, Krystian Wąsik 1 oraz w grach podwójnych: Krystian Wąsik / Adrian Kowal 1 oraz Kamil Malak / Karol Wąsik 1.
W drugim meczu Stalowcy również spisali się znakomicie i pokonali drużynę Rakieta I Tarnów 7:0, a punkty dla Stali w tym meczu zdobywali: Kamil Malak 2, Karol Wąsik 2, Adrian Kowal 1 oraz w grach podwójnych: Krystian Wąsik / Adrian Kowal 1 oraz Kamil Malak / Karol Wąsik 1.
Młody zespół badmintonistów Stali po raz kolejny w tym sezonie ligowym pokazał charakter oraz wolę walki, co dało dwa wysokie zwycięstwa. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Stalowcy w obydwu meczach nie stracili nawet jednego seta.
.
Drużyna Stali w tej rundzie wystąpiła w składzie: Krystian Wąsik, Adrian Kowal, Kamil Malak i Karol Wąsik.
Siódma runda zakończyła fazę zasadniczą rozgrywek Karpackiej Ligi Badmintona.
Po siódmej rundzie rozgrywek zespół badmintonistów Stali Nowa Dęba uplasował się na wysokim drugim miejscu w ligowej tabeli.
Ostatnia ósma finałowa runda Karpackiej Ligi Badmintona, która zdecyduje o ostatecznej kolejności w ligowej tabeli w sezonie 2021/2022 rozegrana zostanie w dniu 07.05.2022 r. (sobota) w Nowej Dębie.
Mecze ósmej rundy zostaną rozegrane na zasadzie playoff. Pierwsza czwórka drużyn zagra o mistrzostwo ligi, a druga czwórka zagra o miejsca VI – VIII.
Grupa mistrzowska, pary półfinałowe:
MKS ” Stal” Nowa Dęba – Rakieta I Tarnów
UKS „Kiko” Zamość – Badminton Academy Rzeszów
Zwycięskie zespoły zagrają wielki finał mecz o pierwsze miejsce, a przegrani mecz o trzecie miejsce.
Grupa walcząca o miejsca VI – VIII:
TEAM Tarnowiec – MKS „Skarbek” Gogołów
Rakieta II Tarnów – KB Zarzecze
Zwycięskie zespoły zagrają o szóste miejsce, a przegrani o siódme miejsce.
Początek pierwszych meczów półfinałowych w dniu 07.05.2022 r. o godzinie 9.30, a mecze decydujące o ostatecznej kolejności rozpoczną się o godzinie 12.00.
Warto w tym miejscu nadmienić, że Zarząd Podkarpackiego Związku Badmintona w Rzeszowie podjął decyzję, żeby organizatorem finału ligi był MKS „Stal” w Nowej Dębie i żeby ten finał był jednym z etapów obchodów pięknego jubileuszu 55 – lecia powstania i działalności sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby, najstarszej sekcji badmintona na Podkarpaciu.
Gratulacje dla młodej badmintonowej drużyny Stali Nowa Dęba oraz gratulacje dla Jubilatów, 55 – letniej sekcji badmintona Miejskiego Klubu Sportowego „Stal’ w Nowej Dębie.
Na zdjęciach młoda drużyna badmintonistów Stali Nowa Dęba podczas siódmej rundy Karpackiej ligi Badmintona w Straszęcinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here