Tłumy biegaczy wystartowały w Nowodębskich Biegach Ulicznych

4

Prawdziwe tłumy miłośników biegania wzięły udział w Nowodębskich Biegach Ulicznych zorganizowanych już po raz 21 przez Nowodębskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne. Dla najmłodszych trzeba było dodrukować karty zgłoszeniowe.

W tym roku Nowodębskie Biegi Uliczne miały nieco inną formułę niż dotychczas. Rozpoczęły się o godz. 11.00 od biegu dla dorosłych na dystansie 5 kilometrów,  zorganizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Najmłodsi ruszyli do boju godzinę później.

Nasze Towarzystwo, prócz działalności kulturalnej, społecznej i wydawniczej propaguje też sport – mówił Adam Szurgociński, prezes Nowodębskiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego.  – I tak już od 21 lat konsekwentnie organizujemy Nowodębskie Biegi Uliczne przeznaczone w swojej idei dla dzieci i młodzieży. Co roku odbywały się one na Dzień Dziecka, w tym roku, wyjątkowo zostały zorganizowane nieco później,  w dniu 30-lecia Agencji Rozwoju Przemysłu, która została współorganizatorem tej imprezy.

Do biegu głównego na dystansie 5 km zgłosiło się blisko 150 zawodników z całej Polski, zaś dzieciaków zgłosiło się tyle, że brakło dla nich kart zgłoszeń i trybie pilnym trzeba było je dodrukować. W sumie, w kilku kategoriach zarejestrowało się ponad 250 uczestników.

Bieg uliczny dla dzieci i młodzieży rozpoczęły przedszkolaki. Najmłodsi zostali podzieleni na dwie kategorie: dziewcząt i chłopców. Zawodnicy w każdej z tych kategorii mieli do pokonania dwustumetrowy dystans.

Starsi biegali już na dłuższych dystansach, od 400 przez 800, aż po 1200 metrów. Żaden dystans nie był jednak nikomu straszny, mimo, że z nieba lał się prawdziwy żar. Sportowy zapał wspomagany dopingiem rodziców, kolegów i samych organizatorów imprezy, prowadził do mety, na której na wszystkich czekały medale i soczki. Najlepsi stanęli na podium, gdzie dekoracji zwycięzców dokonywali starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, członek zarządu powiatu Wojciech Gruszka, burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon oraz dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie,  Iwona Strojek.

Uczestników biegu na dystansie 5 kilometrów, czyli nowodębskiej piątki, nagradzali także szefowie Tarnobrzeskiego Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S. A – dyrektor Tomasz Miśko oraz jego zastępca – Marian Cąpała.

Tekst i zdjęcia: Powiat

4 KOMENTARZE

  1. Prędkość informacji Redaktorka jak u Ślimaka.
    A co informacją odnośnie Imprezy na plantach dowiemy się po ….we wtorek ???

  2. Oczywiście najważniejsze kto wręczał nagrody ale komu i za jakie miejsce to już nieważne brawo redakcja fatalnie to opisujące jak zwykle w Nowej Dębie najważniejsi ci w garniturach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here