Turniej ku czci Żołnierzy Wyklętych rozegrany!

1

W minioną sobotę w sali konferencyjnej Hotelu Szypowski, rozegrano turniej szachowy ku pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Pomysł ustanowienia święta w tym terminie wysunął ówczesny prezes Instytutu Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka. Tego dnia w 1951 roku w więzieniu mokotowskim wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”: Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu i Józefie Rzepce – będących ostatnimi ogólnopolskimi koordynatorami „Walki o Wolność i Niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją”

Z tej okazji organizatorzy postanowili przygotować turniej szachowy dla mieszkańców Nowej Dęby i gminy Majdan Królewski.  W tym miejscu warto wspomnieć, że w szachy grał Generał August Emil Fieldorf ps. NIL dla którego były one wielką pasją. – mówi Wojciech Bulanowski, jeden z organizatorów wydarzenia.

W pojedynku wzięło udział 8 zawodników.  Każdy grał z każdym 2 pojedynki po 5 minut na osobę. Ostatecznie tabela wyników ukształtowała się następująco:

  1. Bronisław Szymański 12 pkt;
  2. Bogdan Kaczmarek 11 pkt
  3. Hubert Krasowski 9,5 pkt
  4. Wojciech Bulanowski 9 pkt
  5. Marcin Macios 5 pkt
  6. Marek Ostapko 4,5 pkt
  7. Marian Wilk 3 pkt
  8. Krzysztof Kaczmarski 2 pkt

Zwodnicy, którzy „znaleźli się na podium” otrzymali pamiątkowe puchary,  medale, dyplomy i symboliczne nagrody. O kolejnych turniejach szachowych będziemy informować na InfoNowaDeba.pl

/Organizatorzy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here