Turniej o Puchar Prezesa Mieczysława Golby

0
Pixabay

Już w najbliższą sobotę (4 czerwca) na boiskach sportowych na tarnobrzeskim Zwierzyńcu odbędzie się Turniej Okręgów i Podokręgów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Mieczysława Golby. W sportowych zmaganiach weźmie udział 120 dzieci z całego województwa.

Rywalizacja o Puchar Prezesa Mieczysława Golby na dobre wpisała się w kalendarz sportowych wydarzeń naszego regionu. Tylko w tym roku podobne rozgrywki toczyły się w Jarosławiu, a rok temu w Nowej Dębie. W zawodach piłkarskich biorą udział dzieci w wieku od 10 do 12 lat.

Na murawie tarnobrzeskiego zwierzyńca zmierzy się 5 drużyn. Mecze będą rozgrywane systemem „każdy z każdym” na dwóch boiskach równocześnie.

TURNIEJ ROZPOCZNIE SIĘ O GODZINIE 9:30

Głównym celem tego programu jest: upowszechnienie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportów, umożliwienie dzieciom i młodzieży bezpłatnego dostępu do obiektów sportowych uświadomienie jak ważna jest aktywność fizyczna dla zdrowia i rozwoju oraz integracji środowiskowe, ukształtowanie oraz poprawa koordynacji ruchowej, nauka zachowania fair play, integracja dzieci i młodzieży z rożnych środowisk, z uwzględnieniem dzieci i młodzieży o niskim statusie społecznym, wzmocnienie ich wiary w siebie i własne możliwości, turnieje mają na celu również przeciwdziałanie zjawiskom patologicznym oraz pokazanie rodzicom i opiekunom, jaką radość i ile pożytku dla zdrowia i rozwoju dzieci i młodzieży niesie uprawianie sportu.

Zadanie realizowane jest przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej i zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki – SPORT WSZYSTKICH DZIECI 2022.

ARTYKUŁ PROMOCYJNY