Udane zakończenie sezonu letniego w wykonaniu zawodników Piranii SOSiR Nowa Dęba

9

Podczas ostatnich dwóch weekendów odbyły się w Dębicy ostatnie zmagania sezonu letniego podkarpackich pływaków.

W dniu 3 czerwca do rywalizacji w Ogólnopolskim Wieloboju Pływackim przystąpili zawodnicy 10 i 11 letni. Z różnych powodów skład Piranii podczas tego wyjazdu był bardzo mocno osłabiony, lecz pomimo to nasza drużyna walczyła bardzo dzielnie ostatecznie plasując się na wysokim 5 miejscu.

Wyniki wieloboju TUTAJ

Na podium tych zawodów udało się stanąć Karolinie Kwaśnik, która zajęła 2 miejsce w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym oraz dwóm sztafetom chłopców w wyścigach stylem dowolnym i zmiennym (w skład sztafet wchodzili: Piotr Wiącek, Wiktor Rydzik, Marcin Ozga, Bartłomiej, Stanisław Krasowski).

Nasz skład uzupełniali: Emilia Regiec, Filip Dziemianko, Beniamin Chmielowiec, Lena Sowa, Anna Sudoł, Patrycja Sędyka, Joanna Tomczyk, Kamil Rębisz i Antoni Słomka.

Wszystkim naszym maluchom należą się serdeczne gratulacje za nowe rekordy życiowe!!

Letnie Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego

Tydzień później 10-11 czerwca odbyła się najważniejsza impreza pierwszego półrocza. Na starcie zameldowało się 24 drużyny, a ogólna liczba zawodników przekroczyła 300. Piranie wystartowały w składzie: Maja Rozmus, Maja Daniek, Lena Kosiorowska, Jan Dobrowolski, Florian Piekarz, Szymon Ordon, Bartosz Kopeć, Ewa Wiącek, Maria Tereszkiewicz, Ksawery Siwiec, Jan Krasowski.

Nasza drużyna jak zwykle nie zawiodła i wykazała się olbrzymią walecznością, co przełożyło się na wspaniały wynik medalowy: 9 złotych, 9 srebrnych i 6 brązowych medali.

Tabela medalowa TUTAJ

Tytuł najlepszego zawodnika wywalczył Jan Krasowski, który wystartował w 6 konkurencjach i wszystkie wygrał zdobywając 6 złotych medali. Janek w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym uzyskał czas 31,40 s. ustanawiając tym samym REKORD OKRĘGU!! Jest to pierwszy rekord województwa ustanowiony przez zawodnika naszej sekcji!! Wynik ten jest obecnie drugim wynikiem w Polsce!!

Nasi medaliści:

Złoto

Jan Krasowski (50 m stylem dowolnym – czas 27,12 s to 3 czas w Polsce, 100 m stylem dowolnym, 200 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym, 100 m stylem grzbietowym, 200 m stylem zmiennym)

Ksawery Siwiec (50 m stylem motylkowym, 100 m stylem motylkowym)

Maja Rozmus (200 m stylem zmiennym)

Srebro

Ksawery Siwiec (200 m stylem grzbietowym, 800 m stylem dowolnym, 400 m stylem dowolnym, 200 m stylem motylkowym)

Maja Rozmus (100 m stylem motylkowym, 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem grzbietowym)

Ewa Wiącek (100 m stylem klasycznym, 200 m stylem klasycznym)

Brąz

Ksawery Siwiec (100 m stylem grzbietowym)

Maja Rozmus (50 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym)

Maria Tereszkiewicz (50 m stylem motylkowym)

Ewa Wiącek (200 m stylem zmiennym)

Lena Kosiorowska (200 m stylem motylkowym)

Szczegółowe wyniki TUTAJ

Pozostali nasi zawodnicy również wypadli bardzo dobrze ustanawiając wiele życiowych rekordów, za co serdecznie gratulujemy.

Hubert Krasowski i Piotr Socha

Trenerzy sekcji pływackiej Piranie SOSiR Nowa Dęba

9 KOMENTARZE

 1. Dlaczego osiedle nowych bloków przy ul. Leśnej jest po północy zaświecone wokół łącznie z latarniami na trawnikach, a dalsza część ul. Leśnej, z dwoma progami zwalniającymi i otoczeniem budynku szkoły nr 2, ma wygaszone wszystkie latarnie?

  • Za rzeczką, między działkami od szkoły podstawowej nr 2 a PKP całą noc świecą się lampy wzdłuż garaży. Tam nikt nie mieszka. Energochłonne lampy sodowe, bo tam nie ma LEDów. Gdzie mieszkają ludzie (i też mają garaże) wzdłuż Leśnej od żłobka gminnego do końca ulicy wygasza się oświetlenie na długości 390 metrów ulicy.

   Nie można świecić co trzeciej lampy wszędzie według jednolitej zasady w mieście przemysłowym, funkcjonującym całą dobę? Zamiast wygaszać kwartały i zmniejszać bezpieczeństwo ludzi i ich mienia?

  • A co mają latarnie na trawnikach do tego? To są latarnie prywatne, mieszkańców bloków oni za nie płacą. Tak jak i za parking po stronie bloków.

  • Chodzi o to, że tylko na wysokości tych bloków po północy świecą latarnie miejskie oświetlające chodnik i samą ulicę. W dalszej części Leśnej już nie. Skąd ta asymetria?

 2. Brawo Piranie dumą miasta to Wy!

  Ps. Panie Jacku Lubera pana komentarze są nie na miejscu. Przetrzyj Pan oczy bo artykuł dotyczy sukcesów Naszych dzieciaków. Bez odbioru;)

 3. Gratulacje dla zawodników i trenerów!
  Niech na fali tego sukcesu powstaną dla dzieci nowe sekcje i kluby: tenisa ziemnego, siatkówki, czy tenisa stołowego.
  Niech SOSiR i pozostałe organizacje sportowe już od 1 września zaczną mocną promocję w przedszkolach i szkołach całej gminy.
  Niech każde dziecko ma szansę spróbować swoich sił. Od piłki nożnej, lekkoatletyki, pływania, karate po badminton, tenis stołowy, ziemny, siatkówkę, kickboxing, biegi terenowe itp.
  Gdzie ta promocja sportu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here