Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Osiedlu Dęba

8

14 października podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej otwarto boisko wielofunkcyjne przy Zespole Placówek Oświatowych w Nowej Dębie.

Realizacja tego projektu inwestycyjnego rozpoczęła się w 2018 r., a zakończyła w czerwcu tego roku. Inwestycja polegała na przebudowie istniejącego boiska asfaltowego na boisko o wymiarach 14 x 24 m do siatkówki i koszykówki o  nawierzchni syntetycznej z ogrodzeniem po obwodzie boiska, montażem ławek i stojaków rowerowych.

Obecny na otwarciu burmistrz Wiesław Ordon zadeklarował, że ta inwestycja to wstęp do kolejnych projektów sportowych w tej szkole. Boisko zostało otwarte z udziałem radnych Huberta Kopcia z Komisji Oświaty, Tomasza Kopcia i Marka Kopcia – radnych z Os. Dęba, wiceburmistrza Leszka Mirowskiego, dyrektora szkoły Dariusza Siudema, przewodniczącej Rady Rodziców Anity Śmiech, dyrektor BOJS Renaty Bal oraz uczennicy Natalii Turbak. W przecięciu wstęgi wzięli udział także przyjaciele szkoły Władysław Flis i Stefan Buś oraz emerytowana nauczycielka Dorota Oleszczuk. Po poświęceniu boiska przez ks. proboszcza Henryka Króla odbył się festiwal rzutów do kosza, który wygrał zdecydowanie nauczyciel wf-u Wiesław Szczur.

Realizacja zadania możliwa była dzięki otrzymaniu pomocy finansowej na operację w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, a celem operacji było poprawa warunków życia mieszkańców oraz zaspokajanie potrzeb edukacyjnooświatowych i rekreacyjnych poprzez budowę ogólnodostępnego, wielofunkcyjnego boiska w Nowej Dębie os. Dęba.

Całkowity koszt operacji to 251 381,47 zł, w tym wnioskowana kwota dofinansowania 108 521,00 zł z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
UMIG: SB/RL

8 KOMENTARZE

    • Pewnie bojkotuje wykonanie stołówki tak jak bojkotuje inne uchwały i postanowienia rady miasta. To on jest organem wykonawczym. Radny za burmistrza nie może ogłosić przetargu bo to nie kompetencja radnego.

  1. Jedynie co udaje sie w takich miasteczkach to kultura imprezy jakies tam pseudo sport w lotki i inne imprezki tak jest w calej Polsce z malymi wyjatkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here