Sprzęt z AMIKI jedzie na Podkarpacie. Miedzy innymi do Nowej Dęby, Tarnobrzega i Niska

7

Grupa Amica sprawnie reaguje na prośby o wsparcie z różnych placówek medycznych w całej Polsce, które znalazły się w trudnym położeniu w związku z epidemią. W poniedziałek, 6 kwietnia po sprzęt do wronieckiego magazynu przyjechał samochód z Podkarpacia. W tym przypadku dary przygotowano na prośbę sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Marcina Warchoła. W transporcie pomagała Akademia Piłkarska Stalowa Wola.

Leżajsk to dotychczas najdalej położona miejscowość, do której pojedzie sprzęt marki Amica. Przez epidemię COVID-19 personel oddziału intensywnej opieki medycznej tamtejszego szpitala działa w ograniczonym składzie. Lekarze i pielęgniarki, którzy pozostali na oddziale, muszą pracować ponad ustalone normy. Szpitalowi przekazano lodówkę i kuchnię mikrofalową. Z kolei do szpitala w Nisku, na oddziały hospitalizujące osoby z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2, pojadą dwie chłodziarki i dwie mikrofale. Sprzęt AGD podarowano również Wojewódzkiemu Szpitalowi im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu oraz Domowi Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

– Pan Minister Marcin Warchoł był zbudowany szybką reakcją Grupy Amica. Pod koniec ubiegłego tygodnia przekazał w imieniu placówek z Podkarpacia listę potrzeb, a już w poniedziałek rano jesteśmy we Wronkach i ładujemy ufundowany sprzęt na samochódDziękujemy Amice, a także Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola, za wsparcie naszej idei – powiedział odbierając dary współpracownik posła, Karol Wołoszyn.

Grupa Amica należy do grona firm, które odczuwają skutki epidemii. Pomimo to, w czasie, kiedy trwa wymuszona przerwa produkcyjna, udziela pomocy służbie zdrowia w całym kraju. – Rozpatrujemy kolejne prośby, więc skala wsparcia służby zdrowia będzie jeszcze większa. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się szybko zatrzymać problem rozprzestrzeniającej się choroby, a dary będą wsparciem dla personelu w walczącego z wirusem – powiedział Tomasz Pietrzyk, rzecznik prasowy Grupy Amica.

7 KOMENTARZE

  1. W innych rejonach Polski mozna kupić maseczki w cenie 3 zł. za sztukę u nas ostatnio pytalem to znalazłem w jednej aptece po 8 zł.Czy beda w Dębie maseczki w rozsądnej cenie tego nie wiem może nowo wybrana rada taka madra ze swym wodzem coś zrobią w końcu macie okazję sie wykazać sprawdzić skorygować.Moze cos postanowicie wielu starszych po 60 pracuje w firmach moze choc dla nich jakies zabezpieczenie.Czesto sie widzi spacery mlodych rodzin z dziećmi spacerujacych nad zalewem i nie tylko.Dlaczego nie zaznaczono i nie wyłączono tych miejsc ze spacerów.Jdno co potraficie to męczyć burmistrza ktory tak wiele zrobil dla naszej gminy wystarczy popatrzeć .

  2. Może pokaż palcem ta ruinę.Np.kolej przystanek pks przystanki pkp strefy ekonomiczne ścieżki rowerowe i pisze oświetlenie ulic zagospodarowany lasek i wiele innych inwestycji.Teren nad zalewem ktory jest dewadtowany przez młodzież z Nowej Deby nie wszyscy bo większość potrafi z tego korzystać.Mozna by tak jeszcze wiele.Jest czym się pochwalić.Mam porównanie bo często jestem w innych rejonach kraju sa takie miasteczka gdzie nie zrobiono nic lub tyle o ile.Dporowadzil do ruiny co .Hulaj doprowadził do ruiny przykłady prosze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here