WARCHOŁ: NA SPORT PRZEZNACZYLIŚMY 4 RAZY WIĘCEJ PIENIĘDZY NIŻ ZA TUSKA

42

W Tarnowskiej Woli (gm. Nowa Dęba) odbyła się konferencja prasowa wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła. Tematem spotkania były inwestycje sportowe realizowane w gminie Nowa Dęba z udziałem środków rządowych. Jak podkreślał Marcin Warchoł rząd Zjednoczonej Prawicy przeznaczył na sport rekordowe środki.

Konferencja prasowa odbyła się przed boiskiem szkolnym w Tarnowskiej Woli. To właśnie w tym miejscu ma powstać hala sportowa. Na ten cel gmina Nowa Dęba otrzymała z Ministerstwa Sportu ponad 1,9 mlna złotych. Radości z inwestycji nie kryła dyrektor szkoły Magdalena Gerba, która podkreślała, że lokalna społeczność czeka na halę aż 60 lat! Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko podkreślił, że to nie jedyne zadanie sportowe realizowane przez nowodębski samorząd w obecnej kadencji. Przypomniał, że dzięki wsparciu środków rządowych w miejscowości Chmielów trwa budowa budynku szatniowego, a już niebawem ruszy budowa nowego budynku SOSiR na stadionie miejskim i boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nowej Dębie. Szczegóły techniczne wszystkich inwestycji przedstawił burmistrz Wiesław Ordon.

Marcin Warchoł w swojej wypowiedzi odniósł się do rządów swoich poprzedników: – Za rządów Tuska, Podkarpacie było traktowane jako Polska „B”. Rzeszów miał być drugą Buczą, a ściana wschodnia miała trafić w łapska Putina. Za rządów Tuska Podkarpacie nie mogło liczyć na takie wsparcie finansowe jakie otrzymuje obecnie. Na infrastrukturę sportową tylko w 2023 roku rząd Zjednoczonej Prawicy przeznaczył 1 637 mln podczas gdy w 2014 roku gdy rządziła PO było to zaledwie 282 miliony. To 4-krotnie więcej niż za Tuska! – podkreślał wiceminister sprawiedliwości.

W konferencji wzięli również udział radni Tomasz Wolan, Tomasz Kopeć, Stanisław Rawski, a także przedstawiciel mieszkańców Tarnowskiej Woli druh Konrad Konefał.

42 KOMENTARZE

 1. Nawet Wiesiek nawrócił się na Warchoła bo zrozumiał, że w młodych siła. Zbyszek Kolbuszowski chyba łka do poduchy jak takie coś widzi.

  • Wybory. Ale Warchoł dobrze gada i podaje twarde dane. Za PO ściana wschodnia obrywała po tyłku. I jeśli Tusk wygra to będą się znowu na Podkarpaciu, Podlasiu , Lublinie wyżywać. PiS ma swoje wady. Ale to mniejsze zło. Z kolei Warchoł w porównaniu do Chmielowca ma przed sobą przyszłość i będzie się starał żeby dalej go popierać. Zbyszek jak wygra to będzie to jego ostatnia kadencja i raczej pewne jest, że Dęba na niej nie zyska.

 2. To prawda. Nie sympatyzuje z pisem ale ostatnie 8 lat to ogromny rozwój Podkarpacia. Kolej, drogi, budownictwo itp. Sam rzeszow jest wystarczającym przykładem. I nie mówię że kogoś wyprzedziliśmy ale dogadaniany resztę kraju bo była bida z nędzą..

 3. Stasiu i nie mogłeś tak od początku ? Dzisiaj byłbyś królem na wsi jak Wolan. Teraz juz po ptokach i nawet twój szef chodzi i rozpowiada że w Tarnowskiej nie masz szans. Nie pomoże remiza ani harcerze.

 4. Obsrerwator piszesz , że Rzeszów jest dobrym przykładem dobrego rozwoju . Proponuję ci żebyś się dowiedział kto w tym Rzeszowie od ponad dwudziestu lat rządzi . Mała podpowiedz – napewno nie PiS i Suwerenna Polska

  • Aleś ty mondry. Prawie w każdym dużym mieście na Podkarpaciu nie rządzi pis. Nie ma to jednak żadnego zwiazku z tym ze na podkarpacie płyną środki. Czytaj ze zrozumieniem

  • Jak to nic by się nie działo ? Działoby się i to jeszcze jak! Dalej by likwidowali małe komisariaty policji, małe sądy, małe szpitale takie jak ten w Dębie, placówki pocztowe, połączenia komunikacyjne i jednostki wojskowe. Zwijaliby „Polskę powiatową” aż miło.

 5. Niby ładnie, niby spoko, ale realnie ilu dzieciaków z tego korzysta? Jak wygląda stosunek wydanych pieniędzy do korzystania z owych obiektów?

  PiS to ma fart niesamowity, bo zawsze może powołać się na Tuska lub złą UE, a sami oczywiście są święci i bez winy. Śmiech.

 6. Co ma wiceminister sprawiedliwości do środków dotacyjnych na sport?. Te środki pozyskują PRACOWNICY Urzędu Miasta. Ten minister to może odwiedzić areszt w Chmielowie. Jaka jest zasługa radnych ze zdjęcia – ŻADNA – no poza staniem w tle.

  • To, że jest w rządzie i tworzy politykę tego rządu. Nie jest szeregowym posłem jak jeden taki z Kolbuszki.

  • Nie jest szeregowym posłem, jest w rządzie i tworzy politykę tego rządu, jest wiceministrem sprawiedliwości i ma wpływ na kształt całego wymiaru sprawiedliwości. W jakim stanie jest wymiar sprawiedliwości po ośmiu latach ministrowania pana Warchoła, widzą nawet ślepi.

 7. NA SPORT PRZEZNACZYLIŚMY 4 RAZY WIĘCEJ PIENIĘDZY NIŻ ZA TUSKA tylko Pan szanowny warchoł zapomniał dodać że: ukradzionych ciężko i uczciwie pracującym obywatelom

 8. Teraz przeznaczyli 4 razy więcej niż za Tuska . Za Tuska u nas powstały 2 orliki , hala sportowa przy SP2 , bieżnia , basen kryty . A za pis co ? Jakaś szatnia w Jadachach ? Ile ludzi korzysta z bieżni , z basenu , hali sportowej a ile z szatni w Jadachach ? Już przestańcie tego Warchoła tak wychwalać bo się ośmieszacie

 9. sedzia pokoju POwinien wiedziec na POdstawie dochochodzen kto komu ukradl i co zrobil z kasa. Uczciwie pracujacym teraz rzadzacy uczciwie oddaja.

  • Miej świadomość, że żaden polityk nie zamknie drugiego polityka, gdyż ich układ jest prosty – my nie ruszamy waszych, a wy naszych i tak się kręci to błędne koło. Z jakimi hasłami PiS szło do wyborów w 2015 roku? Ktoś pamięta? Rozliczenie Tuska, Komorowskiego i pro civili. Czy to zostało zrobione? Oczywiście, że nie :) ale tłuszczy zawsze można coś wmówić i ta pod wpływem emocji łyknie każdy kit!

   Jak to tam powiedział Morawiecki? „Ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite!” – i miał chłop rację :)

   Tusk niby zły, ale jak jego prawa ręka – Morawiecki – został premierem to wszystko spoko i nie ma problemu.
   Unia Europejska niby też taka zła, ale politycy PiS machający raz za razem czekami skąd mają środki? Oczywiście, że z tej Unii złej :) Populizm, tanie zgrywki i zakłamanie.

 10. Czy każde dziecko w wieku szkolnym z gm. Nowa Dęba było kiedyś na naszym stadionie, czy biegało na bieżni, trzymało w ręku rakietę tenisową i uczyło się gry na naszych nowych kortach czy na hali sportowej? Gdzie ta nowa sekcja, gdzie zajęcia na kortach dla wszystkich dzieci? Czy dzieci widziały mecz badmintona? Czy w gminie jest całoroczna ścianka wspinaczkowa, park linowy? Nowoczesna, promocja sportu wśród uczniów szkół podstawowych powinna być realizowana ze wzmożoną siłą, zwłaszcza po pandemii…

 11. Piszecie , że PO i Tusk tylko kradli . Ja się pytam co przez 8 lat robi wiceminister sprawiedliwości , że złodzieje chodzą na wolności ????? Czemu złodzieje nie siedzą w aresztach ??????? Przecież my zwykli ludzie nie możemy złodzieji pozamykać , od tego wydaje mi się że jest ministerstwo sprawiedliwości . Widać , ze ministerstwo zamiast zamykać złodzieji zajmuje się lasami , kołami gospodyń wiejskich , festynami , promocją dziczyzny i innymi drobnymi pierdołami . Może niech ktoś wytłumaczy posłowi Warchołowi do jakiej pracy w polsce powołuje się ministerstwo sprawiedliwości , bo poseł się zagubił

  • Powiem Ci dlaczego.

   Po pierwsze, politycy mają układ, że my nie ruszamy waszych, a wy naszych.
   Po drugie, gdyby Tusk, Komorowski i reszta poszła siedzieć to PiS nie miałby kim straszyć prze wyborami.

   Dwa kebaby na jednym ogniu jak to się mówi.

 12. Oni tam w ministerstwie nie umieli zamknąć kierowcę bmw po spowodowaniu wypadku na autostradzie a co dopiero czymś poważnym się zająć

 13. To ja zapytam „pana” ministra i redakcję Infonowadeba o dzisiejsze bezpieczeństwo postronnych kibiców z Nowej Dęby podczas meczu Stali Nowej Dęby i Stali Gorzyce? Nic więcej w temacie!? Zero organizacji i zabezpieczenia przez gospodarzy, kosmos i kryminał

 14. AUTOSTRADO i Tobie podobnym : nie zauwazyliscie, ze najwieksi zlodzieje ukrywaja sie za imunitetami, a przymykani sa za kazdym razem zwalniani z przez ” upolitycznione”sady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here