XIII Gala Sportu Młodzieżowego w Rzeszowie

2

Najlepsi sportowcy Podkarpacia otrzymali w dniu 09.08.2022 r. zasłużone nagrody i stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego. Wyróżnienia trafiły również do trenerów i działaczy. Wszyscy spotkali się na XIII Gali Sportu Młodzieżowego, która z uwagi na wojnę na Ukrainie miała skromniejszy niż zwykle charakter.

Gala odbyła się w gościnnych progach Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie. W imieniu samorządu województwa uczestniczyli w niej Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch oraz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś. Wśród gości znaleźli się m.in. Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch oraz Dyrektor Generalny Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, reprezentujący Wojewodę Podkarpackiego Ewę Leniart, Marcin Zaborniak, Wojciech Czarny – dyrektor Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego, Krzysztof Przednowek – dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego wraz z zastępcą Maciejem Śliżem.

Szczególnymi gośćmi byli ukraińscy akrobaci, którzy znaleźli schronienie w Rzeszowie. Przygotowywali się do mistrzostw świata na zgrupowaniu w Winnicy, po wybuchu wojny nie byli w stanie wrócić do Kijowa i zwrócili się o pomoc do przyjaciół ze środowiska akrobatycznego z Podkarpacia. Galę uświetnili znakomitym pokazem, a publiczność nie szczędziła im braw. Natomiast przed oficjalnym wręczeniem nagród, goście minutą ciszy uczcili pamięć poległych ukraińskich sportowców w czasie wojny.

Galę swoim występem uświetnili także młodzi akrobaci z UKS Akrobata Łańcut i Klubu Akrobatyki Stal Rzeszów.
Z wielką satysfakcją informujemy, że wśród nagrodzonych znalazła się sześcioosobowa grupa zawodniczek, zawodników i trenerów MKS „Stal” Nowa Dęba, jako jedyni przedstawiciele środowiska Miasta i Gminy Nowa Dęba na tej prestiżowej uroczystości.
Nagrodzeni sportowcy, to: badmintoniści: Tymoteusz Malik i Patryk Kopeć, lekkoatleci: Agata Puzio i Kacper Gołąbek oraz nagrodzeni trenerzy: Adam Bunio – trener badmintona oraz Julian Zięba i Dariusz Żak – trenerzy lekkoatletyki.
Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych.
Na zdjęciach nagrodzeni zawodnicy i trenerzy z MKS „Stal” Nowa Dęba.
Autor zdjęć: Mateusz Romankiewicz
Biuro prasowe UMWP
MKS „Stal” Nowa Dęba

Podk. Zw. Bad. w Rzeszowie

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here