Zajęcia i treningi karate dla dorosłych

13

Shihan Ryszard Kiper i Sensei Marek Kopeć zapraszają osoby dorosłe zainteresowane podnoszeniem sprawności fizycznej oraz rozwoju osobowości na zajęcia Karate Kyokushin. Zajęcia odbywać się będą w Samorządowym Ośrodku Kultury na salce lustrzanej w poniedziałki oraz czwartki o godzinie 18:30.

Karate to droga do samodoskonalenia zarówno fizycznego jaki i duchowego . Podczas wyczerpujących treningów, uczestnik nabywa poprawę sprawności ruchowej, refleksu, gibkości, wytrzymałości i ogólnej wydolności organizmu. Oprócz rozwoju fizycznego, ćwiczący uczy się pokonywać przeszkody, oraz brak pewności siebie, zwalczać swój strach i własne lenistwo, uczy się działać w sposób racjonalny w sytuacjach kryzysowych oraz nabywa pożądane cechy moralne powalające brać aktywny udział w życiu społecznym.
Na zajęciach adept, oprócz ogólnych ćwiczeń rozwojowych, ma okazje poznać techniki stosowane w karate czyli kichon (uderzenia, kopnięcia, poruszanie w różnych pozycjach), kata (układy standardowych kombinacji różnych technik w chodzeniu) oraz kumite (techniki stosowane w walce oraz walka sportowa).

Karate Kyokushin to też ogromna międzynarodowa organizacja społeczna, która jest jedną z niewielu grup, gdzie spotykają się różne zawody – lekarze, piekarze, księża, inżynierowie, ślusarze, nauczyciele, elektrycy, menadżerowie, policjanci, biznesmeni, rolnicy itd… by razem w pocie czoła doskonalić samego siebie. Karate to jedna z niewielu dyscyplin sportowych na pograniczu sztuki, która podchodzi do rozwoju człowieka w globalny sposób na całej jego drodze życia.
Zajęcia dla dorosłych, za uprzejmością Pana Dyrektora SOK, który udostępnił salę nieodpłatnie, mogą odbywać się bezpłatnie.
Ze względu stan epidemii wywołanych covid-19 i wymóg stosowania dystansu społecznego liczba uczestników w zajęciach jest ograniczona. Również od biorących udział w zajęciach wymaga się dobrego stanu zdrowia.

13 KOMENTARZE

  1. HAHA karate haha to było modne i dla szpanu w latach 90tych. Bezużyteczna nauka, która nie przyda się w walce. Ja kilka lat na siłce, wiele ustawek i jednym szczałem takiego na deski kłade.

    • Tak jak myślałam… Tylko w gębie na forum jesteś mocny, zresztą jak każdy facet. Ale się nie dziwię. Dostać wpierdziel od baby i mieć to filmie na YT żadna sława….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here