Zmagania badmintonistów w Żyrakowie k/Dębicy

0

W Żyrakowie k/ Dębicy rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie. Reprezentacja Młodzików Podkarpacia rywalizowała z Małopolską w grach pojedynczych, podwójnych i mieszanych. W zawodach tych dobrze spisała się dwójka młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba, którzy w tych zawodach zadebiutowali.

W grze pojedynczej młodzików dobre piąte, punktowane miejsce wywalczył Krystian Wąsik (dopiero pierwszy rok jeszcze młodzik młodszy), w grze podwójnej młodzików również dobre punktowane piąte miejsce wywalczył debel: Karol Wąsik / Krystian Wąsik.

Jak na debiutantów był to dobry występ tych młodych zawodników,którzy dopiero rok trenują w sekcji badmintona.

W Żyrakowie rozegrano też Eliminacje Międzywojewódzkie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w badmintonie.
I w tych zawodach b\dobrze spisał się kolejny badmintonista Stali Nowa Dęba Jakub Suszyński. Kuba wystąpił w grze pojedynczej juniorów młodszych i w sposób bezdyskusyjny wywalczył awans do finału ogólnopolskiego, który w maju rozegrany zostanie w województwie wielkopolskim. Warto nadmienić, że Kuba wystąpi w tych mistrzostwach również w grze podwójnej.
Na zdjęciach bracia badmintonowi młodzicy Stali: Karol i Krystian Wąsikowie oraz badmintonowy junior młodszy Stali: Jakub Suszyński.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here