MINISTER BŁASZCZAK BĘDZIE OBSERWOWAŁ ĆWICZENIA NIEDŹWIEDŹ 2022

11
Fot. Archiwum

20 września br. (wtorek) o godz. 13.00 na poligonie w Nowej Dębie, Mariusz Błaszczak, wicepremier, minister obrony narodowej, będzie obserwował ćwiczenie NIEDŹWIEDŹ-22 z udziałem pododdziałów z wszystkich jednostek 18. Dywizji Zmechanizowanej oraz żołnierzy wojsk sojuszniczych ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Ćwiczenie odbywa się na terytorium wschodniej Polski z udziałem pododdziałów z wszystkich jednostek 18. Dywizji Zmechanizowanej oraz żołnierzy wojsk sojuszniczych ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Niedźwiedź22 wzmacnia interoperacyjność wojsk sojuszniczych,  gdyż wspólnie będą  ćwiczyć między innymi czołgiści na trzech rodzajach czołgów (Polacy na Leopardach, Amerykanie na Abramsach i Brytyjczycy na Challengerach) także z udziałem lotnictwa.

Ćwiczenie taktyczne NIEDŹWIEDŹ-22  to największe przedsięwzięcie szkoleniowe 18. Dywizji Zmechanizowanej w tym roku. Dowództwa 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej i 18. Pułku Logistycznego poddane zostaną certyfikacji, czyli sprawdzeniu zdolności do planowania i organizowania walki.

18. Dywizja Zmechanizowana  jest jednym z kluczowych elementów odbudowy i realnego wzmocnienia potencjału obronnego na tzw. ścianie wschodniej. W czerwcu 2021 r. dywizja osiągnęła pełną gotowość operacyjną. W skład 18. Dywizji Zmechanizowanej wchodzą: 1. Warszawska Brygada Pancerna z Wesołej, 21. Brygada Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, 19. Brygada Zmechanizowana z Lublina, a także 18. Pułk Logistyczny z Łomży i 18. Batalion Dowodzenia z Siedlec. W trakcie formowania są 18. Pułk Przeciwlotniczy w Sitańcu koło Zamościa oraz 18. Pułk Artylerii w Nowej Dębie oraz 18. Batalion Rozpoznawczy w Białej Podlaskiej.

11 KOMENTARZE

  1. Bacz, by ci kasy nie cofnął za to że jesteś trollem…

  2. Co komuchy? Jęczycie, bo ruscy lecą dostają w papę w Ukrainie, Armenii, Kazachstanie i Kirgistanie? Irańska brodata jaczejka zainstalowana w ’79, żeby wypchnąć Anglosasów, płonie od tygodnia w masowych protestach, gdzie demonstrujący nie pierniczą się i fizycznie leją bezpieczniaków.

    Wraz z końcem okupacji Charkowa kończy się ZSL w Polsce.

    Niecywilozowana chała wypchnięta poza zjazd całego świata na pogrzebie Elżbiety

    Precz z komuną

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here