400 tysięcy złotych dla nowodębskiego szpitala

3

400 tysięcy złotych na zakup nowej karetki przekazała w imieniu Ministra Zdrowia sekretarz stanu Józefa Szczurek-Żelazko. Symboliczny czek na wymienioną kwotę przekazano w obecności Posłów na Sejm RP Zbigniewa Chmielowca i Katarzyny Wróblewskiej, oraz Wojewody Podkarpackiego Ewy Liniart.

W dniu wczorajszym w sali konferencyjnej Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie odbyło się przekazanie symbolicznego czeku na zakup karetki opiewającego na kwotę 400 tysięcy złotych. W spotkaniu oprócz parlamentarzystów i przedstawicieli rządu wzięli udział gospodarz miejsca, starosta Jerzy Zbigniew Sudoł wraz z radnymi powiatowymi: Wojciechem Gruszką – członkiem Zarządu Powiatu, Tomaszem Zielińskim – wiceprzewodniczącym Rady Powiatu, Jerzym Sudołem – przewodniczącym Komisji Rewizyjnej. Nowodębski samorząd reprezentował burmistrz Wiesław Ordon. Elektroniczną umowę podpisania dotacji zawarła dyrektor placówki Wiesława Barzycka.

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zakupie ambulansów dla polskich szpitali. Rząd doskonale zdaje sobie sprawę, że karetki kosztują a szpitali nie stać na ich zakup. Dlatego przekazaliśmy 80 milionów złotych na zakup 200 karetek do dysponentów ratownictwa medycznego. Jedna z tych karetek trafi do Nowej Dęby – mówiła minister Józefa Sczurek-Żelazko. Pani minister podkreślała, że o wsparcie dla Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie zabiegał poseł Zbigniew Chmielowiec: – Chciałam podziękować panu posłowi za współpracę i za to, że przypominał nam o Nowej Dębie.
Do podziękowań dołączył się również starosta Jerzy Sudoł: – Jeżeli kiedyś powstałby u nas poczet osób zasłużonych dla szpitala, pan poseł Zbigniew Chmielowiec byłby w czołówce tych osób. – mówił starosta. – Myślę, że ta współpraca z panią minister, panią wojewodą i nasze wspólne działania jakie podejmujemy z samorządem powiatowym i gminnym przyczyniają się i będą przyczyniać się w przyszłości do rozwoju nowodębskiego szpitala – mówił poseł Chmielowiec. Przekazane środki finansowe wystarczą na zakup karetki, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie aby beneficjent podniósł standard pojazdu poprzez dołożenie środków własnych. Prawdopodobnie w najbliższym czasie Zarząd i Rada Powiatu Tarnobrzeskiego podejmą stosowne decyzje w tej sprawie.

3 KOMENTARZE

  1. ale wszyscy dają prezenty i się fotografują jak przychodzi czas wyborów już nie można na to patrzeć a czego tego nie robią wcześniej wcześniej , bo by się zapomniało ich twarzy ale działania przedwuborcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here