Kolejny sprzęt za pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości w nowodębskim szpitalu

10

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie informuje, iż w wyznaczonym do dnia 30 czerwca 2020 roku czasie, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie zrealizował wszystkie zadania zaplanowane na podstawie Umowy nr DFS-III.7211.175.2020 podpisanej w dniu 13.05.2020r. z Ministerstwem Sprawiedliwości na zakup sprzętu do ograniczenia zakażeń i walki z Covid 19.

O tym, że nowodębska lecznica otrzyma dodatkowe pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości, informowaliśmy pod koniec marca 2020 roku. –Jestem po rozmowach z radnymi Nowej Dęby: Damianem Diektiarenko Tomaszem Wolanem, oraz Markiem Ostapko prezesem Stowarzyszenia Przyjazny Samorząd, którzy zwrócili się do mnie o interwencję. Wiem jak trudna jest sytuacja naszych szpitali. Myślę, że kwota 50 tysięcy złotych jaką w ramach Funduszu Sprawiedliwości wesprzemy nowodębski szpital, będzie kwotą, która pozwoli na zakup maseczek, kombinezonów, płynów dezynfekujących i innych materiałów niezbędnych do walki z epidemią – mówił wówczas wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Kwota 50 000 zł jaką Szpital otrzymał z Funduszu Sprawiedliwości, przeznaczona została na zakup:

 • myjni/dezynfektora do mycia drobnego sprzętu medycznego służącego obsłudze pacjentów,
 • lamp bakteriobójczych służących do naświetlania powierzchni i powietrza w pomieszczeniach  szpitalnych  celem dezynfekcji powietrza,
 • koncentratorów tlenu służących zwiększeniu zawartości tlenu w wydychanym powietrzu przez pacjentów  z niewydolnością oddechową,
 • urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń i ambulansów medycznych metodą zamgławiania.

Za okazaną nowodębskiemu Szpitalowi pomoc serdecznie dziękujemy!
Wcześniej dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości zakupiono nowy ultrasonograf: „Minister Marcin Warchoł przekazał nowy ultrasonograf”.

10 KOMENTARZE

  • A na pewno kogoś od pilnowania rejestracji pacjentów w poradni specjalistycznej ( chirurdzy,ortopedzi,itp). To co się dzieje na poczekalni do tych lekarzy, to woła o pomstę do nieba. Po kilka osób jest rejestrowanych na tę samą godzinę, a ponadto kilku specjalistów przyjmuje w tym samym czasie. Ponadto jak dawnej ludzie przychodzą i tak jak im pasuje, bo co tam rejestracja na godzinę i tak sobie wejdzie według kolejności przyjścia. Czy ktoś tego pilnuje?Po co to wojsko przed bramą wejściową? Dlatego też na poczekalni tłoczno, a gdzie zachowanie odległości, ilości osób w pomieszczeniu, a maseczki. Byłem tam w kilka dni temu , no to tragedia. Co tam koronawirus…

  • Robi ma rację. Panie z recepcji chyba nie wiedzą co należny do nich pracy. Rejestrują na konkretną godzine a jak sie przychodzi na ustalona porę to jest pełno ludzi oczywiście z godzin późniejszych i Panie z recepcji mówią , że trzeba było przyjść wcześniej i czekać w kolejce. No albo mamy jakieś zasady albo robi się chaos. W większych miastach ludzie umią się dostosować do zapisywania się na konkretna godzinę no ale tutaj jak widać ciągle PRL siedzi w głowach ludzi.

  • Nie wiem, czy rejestrują na konkretną godzinę, bo mnie zarejestrowała na drugą połowę sierpnia i powiedziała, że doktor przyjmuje od 8:00.

 1. Przecież to jest proste do zrealizowania, przychodzisz przy rejestracji bierzesz numerek nad drzwiami gabinetu wyświetla się numerek i gotowe. Ewentualnie Pewna pula nagłych wypadków. I jest zachowane RODO i porządek ale lekarzom/szpitalowi chyba nie na rękę aby to wprowadzić.

 2. Jakżeście se wybrali, tak macie. Uwierzyliście w obiecanki, to teraz pokornie czekać przed drzwiami i nie narzekać, bo tylko wirusa rozpylacie…..

 3. Panie, kiedyś to były dobre samorządy. Tero te młode jakie korporacje, chodzo do fryzjera, do barbera, same zarabiajo, wódkie nie pijo przed piątkiem. Chociaż ten Wolan jeszcze co głytnie. Kurłaaa zamiast kłaść siebie i babkę na rentę, to one jeszcze dary nieso do ZOZa

  https://www.youtube.com/watch?v=00abcehdIRA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here