Koronawirus na Podkarpaciu: 271 osób pod specjalnym nadzorem

25

Znamy najnowsze dane służb w sprawie koronawirusa na Podkarpaciu. Z przekazanych mediom informacji wynika, że 271 osób znajduje się pod specjalnym nadzorem, a 8 osób jest hospitalizowanych.

Według danych opublikowanych w komunikacie, obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 271 osób. Aktualnie hospitalizowanych jest 8 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 73 testy, wszystkie są ujemne. Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zakażonej koronawirusem  SARS-CoV-2. 

W Polsce stwierdzono do tej pory 17 zachorowań na koronawirusa. Została uruchomiona specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa. Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590.

25 KOMENTARZE

 1. Pod rozwagę!

  Fakt nr 1: Miejscowy przemytnik dalej prowadzi swój proceder i jeździ do Włoch na tereny objęte epidemią. Wozi ludzi z tych terenów do Polski. Wszyscy wiedzą kto to i nikt nie interweniuje.

  Fakt nr 2: Burmistrz podkarpackich Ropczyc Bolesław Bujak ze względu na zagrożenie pojawienia się koronawirusa odwołał uroczystą sesję rady miasta, która była zaplanowana na wtorek. Sesja miała być częścią obchodów 658. urodzin miasta.

  Wnioski:
  Dzięki trudom i znojom przemytnika pojawienie się koronawirusa w dębie jest bardzo realne. Mimo to będziemy organizować sesje rady, imprezy dla dzieci w domu kultury i wiele innych akcji wysokiego ryzyka.

  Idę się napić wódki

 2. Każde strona podaje różna liczbę zakażonych . A i tak wszystko trzeba mnożyć razy 1000.

 3. Czy zdajecie sobie sprawę ze nazywanie kogoś przemytnikiem to oszczerstwa i nie ładnie tak pisać i mówić ? A tak po za tym to proszę się najpierw dowiedzieć gdzie i kiedy był ten „ przemytnik „ !!! Proszę to przemyśleć i przeprosić bo w dzisiejszych czasach można każdego namierzyć i znaleść , oczywiście podstaw prawnych niema do ukarania nikogo ale „ przemytnik da sobie radę … A i jeszcze jedno jeśli ktoś tak pisze i jest tego pewien niech się ujawni bo pisać jako anonim to każdy umie ale stanąć twarzą w twarz to już nie ..

  • Nie strasz. Osoba zainteresowana może podjąć prawne kroki. Rozumiem, że piszesz jako kolega:)?

 4. Komunikat, objawy, kichanie kaszel goraczka oraz dusznosci. Leczenie, nie kichac nie kaszlec przestac oddychac myc co godzine rece oraz pic spirytus co najmniej 1 litr na dobe ale najlepszym sposobem na wyleczenie to do piachu ,fajny prezent nam podarowali Chinczycy prawda?

  • taaaa Chińczycy… i jeszcze dodaj , że przez jedzenie nietoperzy…. w te bajki tylko naiwny może wierzyć.

 5. Kiedy Burmistrz zdecyduje o tymczasowym zamknieciu szkol w Tarnowskiej, Jadachach i w miescie?

  Wiekszosc z nas i tak nie posyla juz teraz dzieci do szkol w obawie przed zakazeniem.

  • Dzieci zakatarzone i chore nadal chodzą do szkoły i zarażają inne. Ale wytłumacz tępemu szpadlowi żeby dziecko zostawiła w domu! Nie da się!

 6. To dotyczy wszystkich szkół i Alfredówki i Cygan i Chmielowa…Nowej Deby proszę nie wymieniać niektorych miejscowosci a o innych nie wspominac!

 7. Jest dużo ludzi,którzy wracają Włochy, Niemcy Anglia i co nic…..Nikt ich nie sprawdza chodzą po mieście nie zgłaszają się do sanepidu…..Tak że tylko czekać

  • A po co każdy wracający z zagranicy miał by się od razu zgłaszać do sanepidu ??
   Nie popadajcie w paranoje jakaś .. to ze ktoś byś za granica nie znaczy ze od razu jest chory. Już bez przesady.
   Ma objawy choroby ( nie koniecznie koronawirusa) ok niech się zgłosi do lekarza ale bez przesady żeby każdy człowiek wracający z zagranicy miał od razi lecieć do sanepidu
   Nie popadajmy w paranoje

  • Logiczne jest wiec teraz już to ze powinienes/powinnaś się zgłosić na badania bo w Polsce jest koronawirus.

 8. Większość z was to paranoicy i d….e które nie mają pojęcia na jakim świecie żyją , samo to, ale do kościołów w niedzielę pogonicie, wszyscy razem przyjąć komunię i skorzystać z tej samej wody swieconej…
  Ale to nieeee… Nie zaraża
  Bractwo i ignorancja jakich mało.

 9. Wydaje mi się że wracając z Włoch jest już ryzykiem, cały kraj objęty jest kwarantanna, więc nie pisz że po co zgłaszać to od razu do sanepidu, aby mieć chociaż czyste sumienie….. Tu chodzi o zdrowie-życie, chyba nie masz dzieci….. Ja mam a one są dla mnie najwazniejsze

 10. Przy okazji nie trzeba mieć objawów, można być tylko nosicielem i zarażać a samemu nie chorować, więc jeśli kady będzie tak olewać i nie zgłaszać, bo tak wolno i można źle się to skończy

 11. Teraz po czasie poczytajcie sobie te komentarze tych mądrali co pozjadali wszystkie rozumy i sieją nienawiść na forach internetowych, teraz czytając po kilku dniach może jeden z drugim napisał by chociaż przepraszam nie miałem racji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here