Nowodębscy fizjoterapeuci i laboranci mają dość niskich zarobków!

38

Trwa ogólnopolski protest fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych. – Chcemy, by nasza praca była doceniona. Nie można godnie żyć za obecne stawki wynagrodzenia – podkreślają związki zawodowe. Fizjoterapeuci i diagności w wielu miejscach w Polsce udają się na masowe L4. Sytuacja może potrwać nawet 2 tygodnie. Ich postulat to godne życie za wynagrodzenie adekwatne do ich wykształcenia i pracy.

Protest fizjoterapeutów i diagnostów trwa od poniedziałku, 23 września. Zaplanowano, że protest potrwa dwa tygodnie. Ma zakończyć się tuż przed wyborami parlamentarnymi.

Protest fizjoterapeutów polega na

 • odstąpieniu od pracy

 • skorzystaniu z L4

 • skorzystaniu z zaległych urlopów wypoczynkowych

Główny postulat fizjoterapeutów to zwiększenie ich pensji. – Zarobki są skandalicznie niskie. Ceny w sklepach rosną, a nasze wynagrodzenie stoi w miejscu. Wykonujemy ciężką pracę i mamy prawo godnie zarabiać – mówią protestujący. Podwyżek domagają się od miesięcy. W publicznej służbie zdrowia zarabiają około minimalnej krajowej – 1600 – 1800 zł na rękę. W ogólnopolskim proteście uczestniczą również pracownicy z Nowej Dęby.

38 KOMENTARZE

 1. Brawa Drogie Panie za odwagę i walkę o swoje !!!
  Popieram Wasz protest i trzymam kciuki!
  Życzę wytrwałości i osiągnięcia obranych celów !
  Stanisław
  ps. dla pozostałych zarabiających śmieszne pieniądze , bierzcie przykład z tych Pań !

 2. Drogi Stanisławie,nie każdy może starajkować.Pracując u prywaciarza nie możesz sobie na to pozwolić,jedynie możesz się zwolnić jak Ci sie coś nie podoba.Dużo ludzi pracuje za 1634 zl i wykonuje bardzo ciężką praće .

  • Oświeć nas dobry człowieku swoją tajemną wiedzą , dotyczącą przypadków pracy na pełnym etacie w zawodzie medycznym , z posiadanym kierunkowym wyższym wykształceniem , 20 – 25 letnim stażem pracy za taką śmieszną , wymienioną przez Ciebie a uwłaczającą godności człowieka , jałmużnę.

  • Wykształcony, dobry pracownik nie powinien za taką kasę godzić się pracować nawet u prywaciarza!!! O pamiętajcie się ludzie

 3. Prywacierza? A kto to taki jak jesteś taka urobiona a jednocześnie profesjonalna jak widzę to załóż gabinet masażu a wtedy pogadamy o prywaciarzach.

 4. Z prywatnych gabinetów fizjoterapeuci nie strajkują.A byłeś na zabiegach koło stadionu,na kasę chorych?Na masażu pogłaskają Ciebie,a ćwiczenia wykonujesz sam i tam strajkuja

  • Nikt za Ciebie ćwiczeń nie zrobi, czynna kinezyterapia przynosi efekty terapeutyczne. Masaż stosownie do schorzenia, wspomaga proces zdrowienia kolego. Uwierz, tam pracują specjaliści Dużo zdrowia Ci życzę i oby starczyło Ci kasy na prywatne usługi w służbie zdrowia.

  • Jak wyglada praca w prywatnych gabinetach w Nowej Debie doskonale wiemy, opowiadaja nam o tym pacjenci którzy do nas wracaja. zanim pacjent wykona sam cwiczenia dobiera mu je fizjoterapeuta i nie zdarzyło sie aby nieprzytomny pacjent np wg Lovetta 0-1 ćwiczył sam. pozdrawiam konkurencje

 5. Dużo osób, będących personelem medycznym pracuje w szpitalu za najniższą krajową. Nie są to tylko fizjoterapeuci, laboranci. Oby coś się zmieniło.

 6. Ludziom nie wykształconym ( z różnych życiowych przyczyn),nie profesjonalnym też się należy godne wynagrodzenie.Jakby któryś z tych fizjoterapeutów ( na zdjęciach ) był profesjonalny,to nie trzymałby się budżetówki,bo tam sie nie przemęczy. Założyłby prywatny gabinet,jak jeden z dobrych masażystów w Dębie i ciężko pracował ,miał kasę ,mnóstwo pacjentów i nie strajkował

  • Super – więc zlikwidujmy składki na zdrowotne i niech zostaną one u nas. Wtedy Ci „Ludziom nie wykształconym ( z różnych życiowych przyczyn),nie profesjonalnym też się należy godne wynagrodzenie” mogliby spokojnie iść do „dobrych masażystów w Dębie” i obie strony były by zadowolone. Ale nie walić w górę minimalną i składki nie zmieniając progów podatkowych. Super! kto najwięcej zarobi? Minas Morgul i Orthank z Żoliborza!

  • Ci fizjoterapeuci, kobiety, jak zauważyłeś, ciężko pracują za marne pieniądze w budżetówce, a drugi etat mają w domu przy dzieciach i innych obowiązkach. Tak się to porobiło w naszej kochanej Polsce, że nikt tego niestety nie widziNa prywatne gabinety fizjoterapii mają siły i czas mężczyźni. Bo co tu robić po 15 tej

 7. Policjanci strajkują – źle. Pielęgniarki – źle, nauczyciele – źle, lekarze – to już w ogóle bardzo źle, taksówkarze – źle” bo to i tak złodzieje ” rolnicy – źle bo przecież wcale tak źle nie mają….to może należy zabronić strajkować ??…
  – ale jak to zabronić ? Przecież to zamach na demokrację. Nie można zabronić strajkować. Każdy może strajkować…

  • Zapomniales o Emerytach, nie strajkuja wiec wyglada ze maja dobrze i kase wydaja oszustom jak w Chmielowie

 8. Ogolnie to jest jeden problem ludzie myla wyksztalcenia z inteligencja;] Moesz miec magistra i byc debilem a mozesz miec liceum i byc sswietnym specjalista jesli lubisz to co robisz i sie sam uczysz. Papier nie robi niczego. Ernst and Young pierwsza korporacja ktora nie wymaga studiow do pracy i tak bedzie dalej z innymi. Prawnik i Lekarz tak a reszta sie moze nauczyc;]

  • Jak już zdobędzie Pan wiedze na temat ortopedii proszę o kontakt będziemy odsyłać pacjentów zakwalifikowanych do endoprotez. Powodzenia w zdobywaniu wiedzy

 9. Jeżeli wam jest tak źle to dlaczego macie takie uśmiechnięte miny,O Co Wam chodzi czy aby nie oto aby się sfotografować. Ja też nie miałem kokosów lecz przeżyłem.Chwalę i chwalić będę DOBRĄ ZMIANĘ,gdyż dzięki niej Polacy poczuli się właścicielami we własnym domu.

 10. Może ktoś kompetentny wytłumaczy mi na czym polega protest odstąpienia od pracy poprzez skorzystanie z L-4.Może odpowiednie służby w Państwie jak chociażby ZUS wiedzą coś na ten temat.

 11. Przecież te Panie nie wiedzą co to zabiegi podłączą i kawa lub bajera . Takie mają podejście jak miny . Miejmy nadzieję że to się skończy .

  • Ma Pan możliwość skorzystania z prywatnych gabinetów. Widzę ze wiedze na temat fizjoterapii ma Pan ogromna. Chętnie podyskutuje.

  • Kiedy jako fizjoterapeuci nabędziemy takie umiejętności ,ze własnym ciałem będziemy generować prądy np średniej częstotliwości bądź pola magnetyczne na pewno w trakcie zbiegu będziemy trzymać pacjentów za rękę i nie potrzebne będą do tego aparaty

 12. Jak widzę te uśmiechnięte i szczęśliwe panie na zdjęciu….to myślę, że chyba nie mają źle. A co do ich pracy….to może i są specjalistami, ale większość z nich jedynie przychodzi do pracy a nie PRACUJE. Takie wynagrodzenie za to, to i tak za dużo…. Wiem co piszę, bo nieraz miałem okazję korzystać z ich, raczej porad, niż pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here