Koronawirus w nowodębskim szpitalu

67

U personelu oddziału wewnętrznego Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie wykryto koronawirusa.

Chodzi o trzech lekarzy, sześć pielęgniarek, dwie opiekunki i osobę z personelu towarzyszącego. W sumie COVID19 stwierdzono u 12 pracowników szpitala. Na chwilę obecną nie mamy informacji o zarażonych pacjentach.

67 KOMENTARZE

 1. I co dalej pielęgniarki z tego szpitala spacerują sobie po ulicach jakby nigdy nic dlaczego nie ma żadnej kwarantanny .To jest jakaś parodia.

  • Ty podły człowieku nie każda osoba ztrudnina jest zarażona to po pierwsze a po drugie kiedyś przyjdzie taki czas że będziesz potrzebował pomocy personelu medycznego i co wtedy. Jak gdyby nugdy nic dogorywaj pod płotem.

  • Szkoda tylko, że jak Cię Kolnie w dupce, to szukasz namiętnie wsród znajomych kogoś ze służby zdrowia, licząc na radę, pomoc, opiekę. Żyj i pozwól żyć innym!

 2. Ludzie sobię dalej w tym mieście nic z tego nie robią, menele piją w las vegas, gówniarze się włóczą i… Mochery popierdalają bez maseczek… Policja ma wyjebane, Grzesiu się włóczy jak na srake po całym mieście i wszystkich sklepach… Jak na taką ludność 12 osób do bardzo dużo…

  • Dokładnie. Sam zwracałem już nie jednej osobie uwagę o maskę. Gnoje chodzą w kilku i oczywiście bez masek.. „madki” ze swoimi bombelkami tez bez masek.. Policji nie widać nic.. menele jak chlaly tak chleją.. to jest właśnie Nowa Dęba ‍♂️

  • Martwilem sie o finanse Proboszczow ale sie „wymudlilem”a teraz bede sie „MUDLIL” za Malinowego

 3. A Ordon jak zwykle nic nie robi,zaszyl sie w swojej norze i cicho siedzi,jak mu trzeba bylo sadzonek do ogrodka to targowisko otworzyl i popierdalal za sadzonkami ,inne miasta rozdaja swoim mieszkancom maseczki ,dbaja o swoich ludzi a Ordon sie tylko potrafi szczycic tym co inni dla miasta zrobią,,Dajej na niego glosujcie a bedzie zajebiscie

  • Ujadali tylko na tamtejszych serwisach usuwano komentarze, więc można odnieść mylne wrażenie i uważać, że po ludziach takie informacje tam spływają jak po kaczce :), a przecież tak nie jest.

 4. A Wy myślicie że te maseczki Was uchronią?.. oczy zaslaniacie?.. dzieci poniżej 4 roku.zycia nosza maseczki? .. wielu z Was tylko szuka, kto co zrobił źle… Jak tacyscie madrzy, to sami zlikwidujcie wirusa.. a szpital zamknąć całkowicie.. zero wjazdu i wyjazdu.. dla wszystkich…póki wszystkich w szpitalu nie zdiagnozują.. …

  • Wg zasady „moja maseczka chroni ciebie a twoja mnie” Nie trudno zrozumieć, że jeżeli wszyscy będą się stosowali to zmniejszy się ryzyko zarażenia. Dzieci do 4 roku są zwolnione ale można je zabezpieczyć np przyłbicą. To zależy od rodzica.

 5. Zwalnia się etatowych, zatrudnia kontraktowych z innych szpitali i roznosi się po szpitalach. A gdzie są ci pacjenci zakażeni lub ci co zakażali? że niby kadra zakażona to tak sama tylko w pracy była?a gdzie pracownie diagnostyczne, transport sanitarny, rodzina i inni pacjenci?

 6. Brak szacunku do medyków. Jakbym była pielęgniarka to po przeczytaniu takiego komentarza bym pier..nela fartuchem i się w domu zamknela i przez okno bym patrzyła na ten płot pod którym byś leżał i jeszcze jajem bym Cię rzuciła. Dziadu

  • Prawdziwi medycy to są ale nie tutaj a ty siedź sobie w okienku i wpatruj się w ten płot jak sroka w pi…

  • Dziewczyna, o czym Ty piszesz? Lekarzy tutaj nikt nie obraża, chodzi tylko o to, że gdy pojawiły się zakażenia to informacja o tym nie została od razu przekazana lokalsom tylko ukrywana, rozumiesz? TV przyjechala kręcić materiały, więc już trzeba było powiedzieć jak jest. Żart normalnie.

 7. Pewnie nikt tego nie pilnuje lazenie bez masek po miescie ,chordy pijacych po laskach (np. paulusówka ), a burmistrz latarnie wyłancza bo korona wirus, niech pomysla troche zanim zaczna kombinowac.

  • nowa innowacyjna metoda leczenia wirusa a la ZORDON czyli po ciemku wirus będzie błądził i sobie pójdzie, pan wójt ogłosi sukces, stare baby pójdą na wybory lub wybory przyjdą do nich i wszystko będzie po staremu czyli dalej 19 wiek

  • Anonim, tutaj chodzi o ukrywanie informacji na temat ilości zakażeń, a nie o krytykę lekarzy czy reszty personelu, tak trudno Ci to zrozumieć? W starostwie można było uzyskać informację na ten temat w dniu wczorajszym, osoby zainteresowane (zakażone) wiedziały jeszcze wcześniej, a informacja poszła dopiero dzisiaj, dlaczego mądralo? Już pomijam fakt ile osób mogło to złapać w czasie, gdy czekano na wyniki przez kilka dni, ale oczywiście wszystko zostało zamiecione pod dywan. Zero jakiejkolwiek informacji, że są prowadzone testy, by prewencyjnie ostrzec lokalną społeczność tylko jak zwykle, gdy mleko się rozleje to jest info. Żart.

 8. Lamentującym na to że ktoś chodzi bez maski polecam zapoznanie się wnikliwe z przepisem (rozporządzenie z 19 kwietnia) gdzie należy ją na twarzy mieć, a nie bredzić jak jakieś łajzy o IQ równym 70. W Nowej Dębie to oprócz sklepu i cmentarza to może 2 miejsca będą publiczne poza drogami.

  • Chyba ty masz IQ 70. Rozporządzenie mówi również o kto nie musi nosić maski, a są to między innymi osoby, które mają problem ze zdrowiem np. może to być astma, problemy z krążeniem itp. Aaaa i co najważniejsze NIE TRZEBA MIEĆ ZAŚWIADCZENIA LEKARSKIEGO!!!!!!!! TE MASKI SZYBCIEJ NAS WYKOŃCZĄ NIZ TEN NIBY WIRUS!!!!!!!

  • lajza to ty moze jestes a maske nalezy zakladac nawet jak wychodzisz na klatkę schodową bo to tez jest miejsce publiczne człowieczku z iq 70.

 9. Ludzie, skąd tyle nic nie wnoszącego jadu w tych komentarzach? W trakcie pobytu na Nowodębskim Oddziale Wewnętrznym uderzyła mnie bezinteresowna serdeczność (zarówno pomiędzy pracownikami każdego szczebla jak i wobec pacjentów), więc wiadomość o zakażeniach jest dla mnie wyjątkowo smutna. Rozumiem, że wszyscy się boją i są całą sytuacją rozdrażnieni, ale doceńcie proszę i dbajcie o to, co macie – fajną, małą społeczność, która potrafi się wspierać;-) Pozdrowienia dla WSZYSTKICH.

 10. Ujadacie jak nieułożone psy. Nie wiadomo po co i na co. Pomyślcie drugi dzień i 23 przypadki u osób które są powiazane z innymi współzależnymi. Sytuacja rozwojowa i dotknąć może każdego. Ludziom którzy pomagają, świadczą opiekę ,poświęcając czas kosztem zdrowia i rodziny macie coś do zarzucenia. Dla mnie jest rzecz prosta: Nie pasuje Ci otoczenie to go zmien. Nie pasuje Ci opieka to sam zostań wolontariuszem. A nie wieszaj psów na wszystkim i wszystkich. Więcej wyrozumiałości , współczucia i miłości. I najlepiej żyć własnym życiem a nie innych i otoczenia.

  • Niezależny, zrozum, nikt tutaj nie krytykuje lekarzy, pielęgniarek czy reszty personelu i nie neguje ich wkładu w pomoc. Chodzi o fakt, że informacje o ilości osób zakażonych są zatajane przed społeczeństwem i wszystko wypływa jak zwykle w krytycznym momencie. Uważasz, że testy zostały przeprowadzone wczoraj i dzisiaj były wyniki? Serio masz ludzi za idiotów?

   Czy to jest, aż taki problem, by równolegle powiadomić lokalną społeczność, że będą przeprowadzane testy i istnieje szansa, że ktoś jest zakażony? Poważnie?

   Tylko o to tutaj chodzi, więc nie rozumiem ludzi, którzy chcą odwrócić kota ogonem i na siłę przypisują rzekomą krytykę pracowników szpitala. To żałosne, bo nikt tak nie twierdzi. Na wyniki czeka się kilka dni, więc można było o tym spokojnie prewencyjnie ostrzec.

 11. Leżałem kiedyś na wewnętrznym w ND. Nadeszła niedziela i pierwszy raz widziałem takie cuda. Najpierw jacyś ludzie nie chorzy chodzili po salach w poszukiwaniu krzesełka. Mnie zaproponowano nawet zjedzenie śniadania po mszy. Skomentowałem to niekoniecznie w języku ekumenicznym. I nawiedzone osoby wyszły. Za chwilę wszedł ksiądz z pytaniem czy będę na mszy. Popatrzyłem na niego i wyszedł. W niedzielę ten szpital przypomina deptak, odwiedziny też bywają, ale tyle osób z ulicy nie wiem czy gwarantuje należycie podstawowe zasady higieny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here