KORONAWIRUS: Zakaz odwiedzin w szpitalu i domu pomocy.

9

K O M U N I K A T !

Realizując Decyzję Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie z dnia 05.03.2020r. znak sprawy: SE.90.20.163.1.2020, która nakazuje pod rygorem natychmiastowej wykonalności Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie, ul. M.C. Skłodowskiej 1a, w zakresie prowadzonej działalności Szpitala Powiatowego oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, podjęcie skutecznych działań w celu uniemożliwienia wstępu na teren w/w obiektów osobom, których obecność nie jest konieczna do zapewnienia ciągłości ich działania, niniejszym:

 ZAKAZUJĘ WSTĘPU
do Oddziałów Szpitala i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Powyższy zakaz spowodowany jest koniecznością zapobiegania zakażeniom koronawirusem SARS-CoV-2 pacjentów i pracowników Szpitala oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, i obowiązuje aż do odwołania.

Wiesława Barzycka
– Dyrektor SPZZOZ w Nowej Dębie

Zakaz wstępu do Szpitala i ZOL (do pobrania)

Analogiczna sytuacja obowiązuje również na terenie Domu Pomocy Społecznej (DPS) w Nowej Dębie.

9 KOMENTARZE

 1. W domu kultury imprezy trwają jak gdyby nigdy nic. Dzieci ze szkół z przedszkoli ściągane. Panie burmistrzu wiadomo że pan dyrektor rzemień zajęty jest stroną finansową. Może wpłynie pan jednak na niego i na dyrektorów szkół i przedszkoli żeby nie znosili dzieci do soku w czasach epidemii.

  • Drogi Rodzicu. Do przedszkola Jedyneczka dotąd nie ma wydzielonego przejścia dla pieszych. I nikogo to nie interesuje. Dzieci bez sprawdzania szczepień obowiązkowych, zakatarzone, kaszlące. Czuwaj.

 2. W czwartek zapraszamy wszystkie dzieci, rodziców i dziadków na roztańczone przedszkolaki do SOK. Start o godzinie 16:00. Miłych infekcji !

 3. A tak w ogóle to chore dzieci chodzą do szkół i zarażają inne. Może Pan Burmistrz zwróciłby uwagę dyrektorom szkół żeby zaczęli zwracać na takie przypadki uwagę. Zwłaszcza w szkołach wiejskich. nauczyciele boją się „wychylić” żeby nie podpaść dyrekcji. A dyrektorki Pana posłuchają.

  • Nic by się nie stało, jakby nauczyciele prowadzili na ten czas lekcje on-line. Każdy ma w domu komputer i internet. W szkołach są dzienniki elektroniczne. Świat się nie zawali jak przez 2-3 tygodnie, lekcje odbywałyby się w świecie wirtualnym. Przynajmniej jakieś urozmaicenie dla młodzieży i nie mieliby zaległości.

 4. Fakt nr 1: Miejscowy przemytnik dalej prowadzi swój proceder i jeździ do Włoch na tereny objęte epidemią. Wozi ludzi z tych terenów do Polski. Wszyscy wiedzą kto to i nikt nie interweniuje.
  Fakt nr 2: Burmistrz podkarpackich Ropczyc Bolesław Bujak ze względu na zagrożenie pojawienia się koronawirusa odwołał uroczystą sesję rady miasta, która była zaplanowana na wtorek. Sesja miała być częścią obchodów 658. urodzin miasta.
  Wnioski:
  Dzięki trudom i znojom przemytnika pojawienie się koronawirusa w dębie jest bardzo realne. Mimo to będziemy organizować sesje rady, imprezy dla dzieci w domu kultury i wiele innych akcji wysokiego ryzyka.

  • Trzeba wybić jego rodzinę do trzeciego pokolenia,ale zaraz nie tak szybko on może mieć zapasy spirytusuuuuu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here