Nowa karetka w Szpitalu Powiatowym

34

Pierwsza tak  nowoczesna karetka w Polsce trafiła właśnie do Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie. Samochód marki renault razem z wyposażeniem kosztował 462 tysięcy złotych. W karetce znajduje się m. in. respirator niewiele większy od ładowarki telefonu.

– Nowa karetka jest przede wszystkim większa od pozostałych, komfort jazdy jest zupełnie inny, jest także bardzo dobrze doświetlona, łącznie z tym, że specjalne lampki są nawet przy schodku – wylicza Wiesława Barzycka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.  – To najnowszy typ karetki, który będzie wprowadzany w całej Polsce.

Starania o nową karetkę zostały podjęte przez nowodębski szpital jeszcze w ubiegłym roku. Najpierw, kilka miesięcy temu, była promesa na 400 tysięcy złotych przekazana przez Józefę Szczurek Żelazko, sekretarza stanu z  Ministerstwa Zdrowia. Symboliczny czek odebrała Wiesława Barzycka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie. Po kilku miesiącach oczekiwania, które to nieco wydłużyły się z powodu epidemii koronawirusa, w minioną środę, 13 maja, do nowodębskiej lecznicy przyjechała wyczekiwana karetka.

/Powiat

34 KOMENTARZE

  • Nie ma już karetek Specjalistycznych z lekarzem na Pokładzie są karetki P czyli Podstawowe

 1. Taką samą Karetkę dostało Ratownictwo Medyczne w Kolbuszowej identyczną z tym że Kolbuszowska Karetka ma w wyposażeniu jako jedyna na Podkarpaciu USG w karetce. takie same samochody karetki trafią do 200 stacji Pogotowia Ratunkowego w całej Polsce w ramach wymiany karetek.

  • Kolbuszowa ma inną karetkę tak tez Renault – karetki trafiające do stacji pogotowia w całej Polsce różnią się i to bardzo czasami.

  • Do Karetki , po gwalcie Borysa na Malgosce myslalem ze trzeba bedzie Karetke wyslac na ratunek ale okazalo sie ze Malgosce ten gwalt pasowal bo na konferencji wygladala na zadowolona

 2. Do KARETKA;mniej więcej tyle samo,co super interes ubity przez ziomusia i brata ministra zdrowia z Ministerstwem zdrowia!!!!Panowie zgarnęli 5000000 PLN!!!!Przypominam, że firma działała tylko jeden dzień!!!! Nawet Gates,Musk i inni zawodnicy z górnej półki nie mogą się pochwalić podobnym wynikiem!DOJNA ZMIANA!!!!

 3. Ludzie opamiętajcie się . czemu w was taka nienawiść !!?? Jak coś jest robiono dla dobra nas wszystkich to trzeba to wspierać a nie komentować bez sensu !!! Karetka jest bardzo potrzebna . Niewiadomo kiedy tobie !!!!!!!!!

 4. Do Dojna zmiana – Masz rację , tylko o to tu chodzi , ale anonim pewno tego nie rozumie bo on , jego kobita i z czwórka dzieci żyje na koszt państwa a my musimy na nich zapierniczać

 5. Ja pracuje i podatki płacę w niemczech , więc na tą polską patologię nie pracuje . Po za tym jakbym tu w polsce pracował za te 3-4tys. zł to chyba bym umarł z głodu . Godnie zarabiam i godnie żyję u przyjaciól niemców a nie jak wy patolodzy

 6. Jeśli nie piszesz po myśli „redaktorka” i wchodzisz na tzw. sliski grunt – Twój komentarz zostaje objęty „cenzura” rodem z PRL i po prostu się nie ukarze na tym info.

  • Słuchy chodzą, że zapadł już w sen zimowy – nie może się bowiem wykazać inicjatywą propagandową? No a przy remoncie schodów też nie chce się pokazywać, bowiem gryzie go podobno sumienie a i boi się odpadających płytek latających niczym bumerang!

 7. do Anonim: tobie to sie calkiem w glowie pojebalo od bez glutenowego makaronu i bez laktozowego mleka pisowska szczujnio, zastanow sie nad swoimi wypocinami

 8. Do pani redaktor w tytule jest błąd ,nie „Pierwsza tak nowoczesna karetka w Polsce” tylko „Pierwsza tak najdłuższa karetka w Nowej Dębie”! Ciekawe jak się będzie jeździło między blokami lub na wioskach takim „jamnikiem”!

  • Po pierwsze, te jego deklaracje to wiesz gdzie można sobie włożyć. A po drugie nie wygra, i mowa po próżnicy.

 9. Jak PO rządziło to Niesiełowskiego zapraszali , jak teraz PiS rzadzi to Warchoła zapraszają . Jak by lewica rządziła to pewno i Biedroń ze Śmiszkiem by do Nowej Dęby przyjeżdzali

 10. Po pierwsze nie ma takiego kanalu w Polsce, po drugie wiem gdzie to mazna sobie wlozyc,po trzecie przyznaj ze jest z tej kandytatury niezly ubaw

 11. Susłowe pienia do Rz*enia,
  ma tyle dzieci, ty tylu nie masz,
  więc płać mu, pacanie, że żre z państwowego,
  twój ból jest gorszy niż jego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here