Strzelał do psa z wiatrówki. Mieszkańcy szukają sprawcy

21

Mieszkaniec Nowej Dęby, na portalu społecznościowym poinformował o dramatycznym wydarzeniu do jakiego doszło na osiedlu Poręby Dębskie. Nieznany sprawca, w okolicy ulicy Hubala strzelał z wiatrówki do jego psa. Zwierzę odniosło poważne obrażenia, ale na chwilę obecną wydaje się, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia miało dojść 28 marca 2021 roku. Nie ustalony dotąd sprawca z kierunku ulicy Hubala ostrzelał 6 miesięcznego pieska, któremu niefortunnie udało się wydostać poza teren posesji. Zwierzę zostało ranione w okolice karku i jelit. Jak podaje właściciel pieska: Jeden ze śrutów ugrzęzł w mięśniu w okolicach łopatki , drugi przebił podbrzusze. Pies od tygodnia cierpi, ale wydaje się, że przeżyje. 

Sprawa została zgłoszona na policję. Jednak właściciele psa apelują do wszystkich osób które mogą mieć jakąkolwiek wiedzę o tym zdarzeniu aby podzieliły się tymi informacjami i pomogły ustalić sprawcę. Informacje można przekazać bezpośrednio Policji, lub do naszej redakcji drogą mailową. Gwarantujemy anonimowość!

21 KOMENTARZE

  • Na publikowanie w internecie powinna być LICENCJA. Dostęp bierny bez zmian – dla wszystkich. 30 lat temu nikt by głupka pokroju ANONIM nie opublikował w gazecie w dziale „listy do redakcji”, a dziś głupek publikuje się sam i zbiera poklask od równie głupich. A w jedności siła

  • Naucz sie czytac .. pies mlody, wydostal sie przez przypadek, to znaczy ze komus wolno bezkarnie do niego strzelac?! A jakby w okolicy szlo jakies dziecko , albo matka z wozkiem to co , mozna strzelac do psa bo chodzi bez smyczy ?!!! Chyba mozna zadzwonic do schroniska albo na policje zeby psa schwytac..

  • A jakby ten na chwilę wolny piesek zagryzl na śmierć jakieś dziecko? Pomysł zanim palniesz głupotę. Ludzie teraz zakochani w zwierzętach a głodu i biedy u sąsiada czy znajomych nie widzą. Co za czasy.

 1. No to kiedy artykuł o masowych morderstwach krów i świń w mordowniach znanych jako zakłady mięsne ? Tu rozczulacie się nad pieskiem że cierpi, ale cierpienie tamtych zwierząt jest wam obojętne…

  • W Polsce są zwierzaki DOMOWE, takie jak np. psy i koty , których traktuje i się nie jada. Są również zwierzęta HODOWLANE, które finalnie trafiają na talerz.

 2. Do #Mieszkańca
  To może do ciebie niech ktoś strzela z wiatrowki co? Kara powinna być adekwatna do popełnionego czynu. Pies to nie jest rzecz.

  • pies to nie człowiek i nie może być kara adekwatna bo czyn nie jest adekwatny dla wyjaśnienia jak przejedziesz wiewiórkę na drodze która jest głupia i biega po drodze to masz tak samo odpowiadać jak za potrącenie dziecka ???? Co do gościa który strzelał do tego psa to powinien zapłacić za wyleczenie tego psa a właściciel psa powinien zapłacić mandat za niedopilnowanie psa.

 3. Pewnie ten pies się zerwał przypadkiem nasty raz tak jak u mojego sąsiada i na połowie wsi i przychodził pogrzebać sobie w śmieciach z nudów,a tak na marginesie amatorszczyzna żeby taka słaba wiatrówka tego typu problem rozwiazywac

 4. i bardzo dobrze, zapraszam pana z wiatrówką na drugą stronę Porąb, pełno tu psów które chodzą i straszą ,a ja boje sie wyjść z domu do sklepu. TO JEST WINA WŁAścicieli, którzy nie reagują na upominanie i nawet sie smieją gdy ich pies chodzi ulicą.. „bo przecież nie gryzie”

  • Mam nadzieję że ktoś się weźmie za takich cymbałów jak ty i za wypisywanie takich głupot w internecie znajdzie i pociągnie do odpowiedzialności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here