Ponad 3 mln na modernizację instalacji tlenowych

15

Do podkarpackich szpitali trafią środki na modernizację i rozbudowę instalacji tlenowych oraz zakupy niezbędnego wyposażenia. O inwestycjach realizowanych w placówkach ochrony zdrowia mówiła dziś wojewoda Ewa Leniart podczas konferencji prasowej.

– Podjęliśmy działania, które w przypadku kolejnej fali zachorowań pozwolą naszym szpitalom być przygotowanym na zwiększone zużycie tlenu – mówiła wojewoda, która przekazała, że decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz ministra finansów została uruchomiona specjalna rezerwa z przeznaczeniem na modernizację i rozbudowę instalacji tlenowych oraz zakupy niezbędnego wyposażenia dla 12 podmiotów leczniczych w naszym regionie. Na ten cel przeznaczono ponad 3 mln zł.

Z dofinansowania skorzystają szpitale w Przemyślu, Rzeszowie, Krośnie, Dębicy, Leżajsku, Łańcucie, Mielcu, Nisku, Sędziszowie Małopolskim, Strzyżowie, a także placówki w Górnie i Rymanowie-Zdroju. Największe dofinansowanie w kwocie 800 tys. zł trafi do SPZZOZ Sanatorium w Górnie.

Inwestycje zostaną zrealizowane do końca tego roku. Umowy zostały już podpisane.

– Drugim ważnym działaniem jest stworzenie tzw. Banku Tlenu Medycznego. Oznacza to, że sytuacjach  kryzysowych związanych z brakiem lub niezachowaniem płynności dostaw tlenu, będzie możliwość zasilenia szpitala, który będzie potrzebował wsparcia tlenowego w postaci butli tlenowych, których zostanie uruchomionych 400 – podkreśliła wojewoda.

W naszym województwie magazyny BTM znajdują się w 4 miejscach. Pierwszy transport butli w liczbie 100 sztuk został zmagazynowany w Dębicy.

W dzisiejszym spotkaniu z mediami uczestniczył również dyrektor Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Krzysztof Sopel, który pełni funkcję wojewódzkie koordynator ds. zaopatrzenia w tlen.

15 KOMENTARZE

 1. Działania spóźnione o kilka miesięcy. To powinno być robione w lipcu i sierpniu. Ale wtedy wirus był w odwrocie. Ważniejsza była kampania wyborcza Endrju. Nikt się takimi głupotami wtedy nie zajmował. Dlatego rząd za tą opieszałość powinien zostać odwołany w trybie pilnym!!! Jednak Polacy w sondażach- jak czytam- nadal dają im 32% poparcia. To ja się pytam za co?

 2. Te 32 procent to od zatwardziałych moherów. Niestety trzeba czekać jeszcze że dwie dekady co najmniej aby w końcu KK zobaczył ile faktycznie ludzi chodzi do tego przybytku.

 3. szanowny lub szanowna 69 zapamietaj jak trwoga to do Boga. oby Ciebie to nie spotkalo. Mohery to starsi i madrzejsi niz malolaty

 4. Jak to kto? Pozostała jeszcze KONFEDERACJA!
  Pamiętajcie – SLD i PSL to stronnictwo ruskie,
  PO, Nowoczesna i KO to stronnictwo pruskie,
  a PIS to stronnictwo amerykańsko – żydowskie.
  Czas najwyższy aby Polską zaczęli rządzić ludzie nie związani z żadnym z tych stronnictw – KONFEDERACJA POLSKA.

  • Jak Konfederacja zacznie Rzadzic w Polsce to mnie wpierw kaktus wyrosnie na dloni wysoki jak Palma w Warszawie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here