Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zmieniła swoja siedzibę

27

Trzysta metrów kwadratowych wyremontowanej i nowoczesnej powierzchni służy już od tygodnia pacjentom nowodębskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. W minioną środę, 19 marca,  obiekt uroczyście oddano do użytku.

To było wielkie wydarzenie, bo na takie warunki pracy specjaliści z poradni i ich pacjenci czekali od wielu lat. W ciągu swojej 38-letniej historii przeżyli już wprawdzie różne przeprowadzki, jak przypomniała Ewa Monika Szczepan, dyrektor poradni, ale ta ostatnia jest dla nich najważniejsza.

Czas pokazał, że poprzednia siedziba poradni była zbyt mała, bo tych zadań, którymi się zajmuje jest bardzo dużo, stąd też pojawiła się potrzeba przeniesienia jej w inne miejsce – mówił starosta Jerzy Sudoł przypominając, że decyzja o przeniesieniu poradni zapadła w roku 2018.

Prace przebiegały w dwóch etapach. Pierwszy obejmował remont pomieszczeń w Zespole Szkół nr 1, który trwał od 15 lutego 2021 do końca grudnia 2021 roku. W jego finansowaniu pomógł PFRON, który przekazał pieniądze na wyremontowanie parteru pod potrzeby osób niepełnosprawnych. Drugi etap, od listopada 2022 do października 2023 roku objął przebudowę pomieszczeń na pierwszym piętrze, w czym pomogły pieniądze z Polskiego Ładu. Obydwa etapy współfinansowało także Starostwo Powiatowe,

Dziś poradnia, która  obejmuje swoją opieką 8 tysięcy pacjentów, mieści się  budynku Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Reja 7 w Nowej Dębie i zajmuje pomieszczenia na parterze i pierwszym piętrze budynku. Kompleksowy remont  kosztował ok. 600 tysięcy złotych.

Na otwarciu poradni, które rozpoczęło się od konferencji w Samorządowym Ośrodku Kultury, przybyło wielu gości, wśród których, prócz członków Zarządu Powiatu Tarnobrzeskiego na czele ze starostą Jerzym Sudołem i wicestarostą Jackiem Rożkiem, znaleźli się  m. in. wicewojewoda podkarpacki Paweł Bartoszek, kurator oświaty Dorota Nowak – Maluchnik, dyrektor podkarpackiego oddziału PFRPN Maciej Szymański, dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie Wiesława Barzycka, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Ewa Kędzierska, a także  dyrektorzy powiatowych szkół i tarnobrzeskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Źródło: Powiat tarnobrzeski

27 KOMENTARZE

 1. 8 000 pacjentów??? To pół gminy jest pod opieką tych psychologów ? Czyli co drugi przy tej szarfie z nożyczkami to pacjent?

 2. Fajne uczniowie tej zacnej uczelni będą mieli bardzo blisko na terapię . Z tym ciałem pedagogicznym niedługo wszystkie dzieci przeniosą się do Kopernika i Hetmana w Tbg do tego doprowadziła polityka leśnych dziadków szkoda ze gdy oni kończyli to liceum nie korzystali z takiej poradni może nie doszło by do takiej dewastacji młodego pokolenia

 3. A to teraz w budynku przy Reja nie ma Liceum?jeszcze koniec lat 90ych pozwalał absolwentom, albo dawał szansę na dostanie się w zasadzie na każdy kierunek i uczelnię, ech to były świetne czasy

  • Głosuj dalej na tych samych co 20 lat rządzą i później się dziw że jest bagno. Twój wybór.

  • poradnia jest w tym skrzydle od strony szkolnej gdzie na dole byly sale podstawowki/gimnazjum a na gorze sale liceum
   pozostala czesc (1pietro i 2pietro) dalej liceum i „na dole”SP 2 ( parter i 1pietro)

 4. Jak Ostapko mówił, żeby wykorzystać puste pomieszczenia liceum pod gabinety lekarskie, żeby był większy komfort pacjentów to się sprzeciwili, po czym sami przenieśli poradnie, a wcześniej wcisnęli tam wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego. Czyli i tak w jakiejś mierze przeznaczają obiekt na cele medyczne, ale dla zasady trzeba było mówić, że Ostapko nie ma racji.

  • W te pomieszczenia to nawet by się jeden przyzwoity gabinet nie zmieścił. No może tak, ale z gospodarką wodno- ściekową w toi-torach.

 5. Czy ta placówka powiatowa też zaopatrywała się lub zaopatruje się, a może też dopiero będzie się zaopatrywać w sklepie radnego powiatowego? Pytam bo nie wiem po co pan Marek Zięba startuje. Albo będzie musiał przepisać działalność gospodarczą na kogoś innego albo nie będzie mógł handlować z placówkami powiatowymi, co jest jednak sporą stratą dla jego działalności gospodarczej, której dieta radnego nie zbilansuje. Podejrzliwi mówią, że pan radny idzie tylko po to by nałapać głosów na listę dziadka Sudoła, a nawet oddać mu mandat gdyby dziadek Sudoł zdobył mniej głosów niż sprzedawca świetlówek. Nie chcę mi się w to wierzyć, ale warto by pan radny rozwiał te wątpliwości i powiedział wyborcom jakie są jego prawdziwe zamiary. Czy biznes, czy polityka czy bycie dawcą organów dla dziadka Sudoła?

  • Ty tych lekarzy rodzinnych nie nazywaj lekarzami oni nawet nie zasluguja nazywac sie znachorami

  • Wyborca jak zwykle smaruje wazeliną.
   Wszyscy z komitetu od sudoła to łapacze głosów wiadomo za głosują czy na ziebę czy na gazdę ale i tak Sudoł się dostanie

 6. Inicjatywa Pana Ostapko miała ręce i nogi- budynek w środku miasta duża powierzchnia, patrząc na kadencje Pana Sudoła w ostatnich latach nie zrobił nic dobrego dla Nowej Dęby, bycie politykiem zdecydowanie powinno też mieć ramy wiekowe, chcąc nie chcąc widać upływ lat i brak efektywności w działaniach, wypalenie zawodowe. Jedna być może dobra inicjatywa nie przysłoni wielu nieudolnych.

 7. Lubię te zdjęcia jak pchają się do przecinania taśmy. Zwykłe przeniesienie jednostki do innej placówki, jakiś tam remont, ale robią z tego cyrk jakby wynaleźli proch albo dynamit. Myślę, że obaj naczelni muzealinicy w osobach duetu Ordon-Sudoł powinni teraz pomyśleć nad postawieniem jakiegoś kamienia na placu ZS1. Patrona kamienia się ustali na kolanie, ale dzięki takiemu głazowi będzie kolejny pretekst do przecięcia kolejnej wstęgi i pokazania za pomocą zaprzyjaźnionych mediów jak to dziadki dużo robią dla społeczeństwa i że trzeba dalej sponsorować ich sute emerytury.

 8. Po grzyba było w ogóle tą poradnię przenosić. Najpierw trzeba zacząć od wymiany pracowników, bo Grażyny pracujące w tej placówce z tytułem psychologa/ terapeuty wybrały ten zawód ze względu na to że same mają problem z głową.

  Tylko że to tak nie działa.

  Zdrowy człowiek po spotkaniu z nimi wyjdzie chory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here