Protest przeciwko przymusowi szczepień medyków pod Szpitalem Powiatowym w Nowej Dębie

51

Pod nowodębskim szpitalem odbyła się pikieta przeciwko zmuszaniu personelu medycznego do szczepień przeciwko COVID-19. Jak poinformował radny Sejmiku Wojewódzkiego Jacek Kotula, akcja protestacyjna jest odpowiedzią na pisemną prośbę 50 pracowników placówki, którzy czują się mobbingowani i zastraszani przez dyrekcje lecznicy.

Jeśli ani dyrekcja szpitala, ani pan starosta nie biorą odpowiedzialności za możliwe powikłania poszczepienne to czy moralne jest aby pracownicy medyczni brali to ryzyko na siebie? – pytał podczas konferencji prasowej Jacek Kotula. Jak podkreślał zmuszanie pracowników medycznych do szczepień odbywa się na bazie nielegalnego rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 22 grudnia 2021 roku zgodnie z treścią którego od 1 marca 2022 r. osoby wykonujące zawód medyczny, pracujący w podmiotach leczniczych, farmaceuci i zatrudnieni w aptekach oraz studenci kierunków przygotowujących do zawodu medycznego pracownicy podlegają obowiązkowi szczepień przeciwko COVID-19.  Radny Kotula stwierdził, że próba wdrażania zapisów tego rozporządzenia w życie będzie wiązała się z poważnymi konsekwencjami: – Bezprawne działania podjęte przez dyrektor Barzycką są takiego kalibru, że uzasadniają jej natychmiastowe zwolnienie. Swymi nieodpowiedzialnymi poczynaniami doprowadziła ona do wzburzenia wśród pracowników Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie co poważnie narusza interes społeczności lokalnej. – mówił.

W pikiecie wzięli udział również nowodębscy samorządowcy. – Jestem tutaj dlatego, że dla mnie respektowanie praw człowieka, godności ludzkiej a więc również wolności człowieka jest rzeczą najważniejszą – mówiła radna Helena Tłusty. Z kolei radny Paweł Grzęda odniósł się do skali „wyszczepienia” medyków – W całej Polsce grupa około 100 tysięcy medyków „nie zaufała nauce”, nie zaufała preparatom które stręczą jej agenci Pfizera pan Morawiecki i pan Niedzielski – ironizował nowodębski samorządowiec. – To, że 100 tysięcy medyków odmówiło przyjęcia tego preparatu jest oczywistym policzkiem dla naszych agentów sprzedających i rozprowadzających ten preparat, dlatego wprowadzono obowiązek szczepień dla służby zdrowia gdyż nie wygląda to dobrze gdy lekarz, ratownik, pielęgniarka czy położna „nie wierzy w naukę” i to ona odmawia przyjęcia tego preparatu. Jestem tu gdyż popieram medyków którzy nie chcą brać udziału w tym eksperymencie. Apeluję do dyrekcji i do starosty o zaprzestanie tej praktyki zmuszania pracowników do przyjęcia tego preparatu – kontynuował Paweł Grzęda. Na samym końcu głos zabrał radny Tomasz WolanDzisiaj zmuszani do szczepień są pracownicy służby zdrowia, a jutro będą zmuszać każdego z nas. W tym momencie ta „plandemia” powoli dobiega końca. Ci którzy jeszcze niedawno zamykali nas w domach wycofują się z tego szaleństwa. Ja wprawdzie nie mam wykształcenia medycznego, ale ci lekarze i pielęgniarki mają. I jeśli pomimo tego nagabywania nie skusili się na szansę wygrania hulajnogi czy 3 ton węgla i nie przyjęli tego preparatu to nikt nie ma prawa ich do tego zmuszać, ani pani dyrektor, ani pan starosta.

Po konferencji prasowej na biuro podawcze Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie złożono list z interwencją poselską posła Grzegorza Brauna, w której zwrócił się do dyrektor placówki z wnioskiem o udzielenie wyjaśnień w zakresie zmuszania pracowników lecznicy do szczepień przeciw covid-19.

51 KOMENTARZE

 1. Ten Pan w kapoku na pewno nie wierzy w szczepionki, za to panicznie boi się utopić.Patrząc w którą stronę spogląda ,mam wrażenie ,że spodziewa się w każdej chwili nadejścia fali powodziowej od strony poligonu.Pan Paweł stawia raczej na mrozy syberyjskie, hipotermia też może być zabójcza.

 2. Barzycka i starosta niech założą folie i majtki na twarz po czym niech pod Kościołem jedno drugiego szczypie. Z tego duetu same złe i patalogiczne rzeczy wychodzą.

  • Brawo P. Dyrektor Durnie pokazuja swoja Glupote ,Panie chron nas przed takim personelem

 3. Ja tam wolę chodzić w kurtce jak jest zimno xD
  Mam pomysł na kolejny protest społeczny. Kolejna „plandemia” to obowiązek posiadania prawa jazdy. Trzeba z tym skończyć i uwolnić od tego pseudoeksperymentu społeczeństwo. Wtedy i żaden wydział komunikacji nie będzie potrzebny. Stop urzędowemu szaleństwu!

  • Norymberga 2. Ale z ciebie dzban xD.

   Oni niby protestują, ale myślę, że oni marzą o pięknej pielęgniarce z NFZ, która im zrobi zastrzyk w pupę. Ot taka przewrotność:)

 4. Proponuję aby pan starosta Sudoł zajął się sprawami mieszkańców Nowej Dęby i zakończył promocję i akwizycję produktów koncernów farmaceutycznych.

  • Ja apeluję, żeby radni nie stali przed szpitalem, tylko jak chcą się przebadać, umówić się z lekarzem na wizytę to trzeba wejść do środka. Ale rozumiem, nowe miejsce, pewnie był strach, żeby z kimś zagadać i zapytać o drogę. Odwagi!

 5. No, ale jak to? Przecież szczepionki zostały przebadane i są bezpieczne dla zdrowia i życia, a dodatkowo chronią przed ciężkim przebiegiem covid :)

  To jest jakaś kpina. Idziesz na specjalistyczne badanie to pierwsze pytanie „czy jest pan zaszczepiony…”.

  No ludzie kochani, po co ta hipokryzja i podwójne standardy?

  Totalny żart ta pikiecina.

  • Zabrakło tylko Ivana Komarenki. Ale by pan Tomasz i Paweł robili wygibasy do tej skocznej muzyki, a pan Marek by co chwila głowę odchylał i naszą radnę Helenę do tańca porwał jak prawdziwy macho lasoviacco. Dla mniej obeznanych podsyłam link: https://www.youtube.com/watch?v=EZjqrW1EwZ4

   To była by pikieta nad pikiety!

 6. No cóż wypowiadali się sami „znawcy szczepionek” wiedzący jak dzięki wątpliwościom społeczeństwa co do skuteczności szczepionki zyskać sobie przychylność przyszłych wyborców.

  • Niby protest przeciwko szczepieniu medyków, ale jakoś medyków nie widać na zdjęciach. Go kto w końcu protestuje?

 7. I bardzo dobrze! Trzeba uświadamiać ludzi, co jest grane dookoła, a nie słuchać 'wieczornego ołtarzyka’ z TVpis, który stanowi ostatnio prawo i obowiązki. A dla tych, którzy w dalszym ciągu chronią ten system eksperymentalnego 'ketchupowania się’ mam jedno pytanie… Skoro jesteście już tak super 'zabezpieczeni’ po 2-3 dawkach, to czego się w dalszym ciągu boicie….? Czyżby tych, którzy chcą mieć wolny wybór o swoim zdrowiu…? Pozdrawiam Wolnych Ludzi

  • Ale wiesz, że ci sami ludzie z tej pikiety, gdy idziesz do szpitala na badania pytają na wstępie czy jesteś zaszczepiony? Przecież to jest obłuda w najczystszej postaci…

 8. Trzymam kciuki żeby udało się zatrzymać to szaleństwo. Nie myślałam, że u nas tyle świadomych osób ze służby zdrowia. Dobrze, że mają wsparcie radnych. Życzę wszystkim dużo zdrowia i wszystkiego dobrego…

 9. Mam propozycję: personel medyczny nie musi się szczepić, ale pod warunkiem, że zwróci dodatki covidowe, które otrzymał za tą „ściemę – plandemię”. Ciekawe ile % nagle przekona się do szczepionki?

  • Bez problemu zwrócę. Myślisz, że każdy dostawał tyle, co od kogos usłyszałeś albo przeczytałes na portalu? Wiele osób z środowiska medycznego mogło by Cie zaskoczyć w tym temacie. Ja swoje dodatkowe (mniej więcej) 12 tysięcy dodatkowe mogę zwrócić, jeśli odpaluja się od nas z tymi produktami w plynie.

 10. Wolność do nie wzięcia szczepionki to niby wolność każdego, ale jak pisiory z sukienkowymi pogrywają z 70 procentem społeczeństwa Polski i takie 30 rządzi większością to już ogonem kulimy i nic siet nie dzieje. PiSobolszewia kradnie, manipuluje, kręci i mataczy i mają w Dudzie Polaków. Ale postawić się temu rządowi i tym co robi to już odwagi nie ma. Zanikła odwaga pojawiło siet zjawisko tumiwisizmu. Ci którzy nie porywają Polaków do pokazania władzy środkowego palca sami kradną i są tymi samymi ludźmi którzy robili przekręty w czasach transformacji

 11. Żenada.
  Wszyscy na zdjęciu z wykształceniem medycznym mówiący co robić z własnym zdrowiem.
  Popatrzcie ludzie jakie oni mają w tym interesy!!!!

 12. A czy jest jakieś zdjęcie uczestników pikiety? Bo kadrowanie zdjęć trochę jak w TVP…
  Tak w ramach ciekawostki – interesującą jest definicja słowa „pikieta” (jest ich kilka) użytego w tym tekście, zwłaszcza w kontekście ukazujących się na tym portalu artykułów szykanujących osoby należące do mniejszości seksualnych :-).

 13. Skoro pracownicy owego szpitala protestują przeciwko szczepieniom to mam do nich dwa pytania:
  1) Dlaczego, gdy człowiek chce przyjść na badania pytają czy jest zaszczepiony
  2) Dlaczego pytają czy człowiek jest zaszczepiony, gdy chcą kogoś odwiedzić.

  Skąd ta hipokryzja i podwójne standardy?

 14. „Radny” Grzęda „grzmiał” jak na trąbę przystało. Temu panu raczej o dobro społeczności lokalnej nie chodzi. Ma na celu swoje własne interesy. Młodzi się o tym boleśnie przekonają. Reszta Czeladzi z fotek też nie emanuje inteligencją. No cóż, kolejny powód do wstydu na całą Polskę. K ten Wolan, przestałby się podszywać pod inteligenta.

 15. W tej radzie miasta coraz mniej rozumnych i mądrych ludzi, mądry do władzy się nie pcha… stare przysłowie mówi. Pikietujący nie rozumieją tego świata, pojęcia wolności i co to jest badanie naukowe, a co obserwacja statystyczna, współczucia, dużego współczucia.

 16. radnej Tłustej coś się w głowie pomieszało? Parę lat temu sterroryzowała radę miasta do podjęcia uchwały o dyskryminacji ludzi LGBT, a teraz mówi o szanowaniu praw wszystkuch grup społecznych ? Hipokrytka

 17. ANTYCZCZEPIONKOWCY RADY MIASTA I GMINY ZORGANIZOWALI PROTEST DLA ANTYSZCZEPIONKOWCÓW SZPITALA POWIATOWEGO CZY ANTYSZCZEPIONKOWCY SŁUŻBY ZDROWIA ROBIĄ REKLAMĘ RADNYM ? A WIDAĆ RADNI SĄ CHYBA PO KURSACH MEDYCZNYH I NIE TYLKO

  • Od dzisiaj bede pytal kazdego medyka i pielegniarke czy jest zaszczepiony,jak powie mi ze nie ja mu powiem WON odemnie

 18. Brawo dla ogarniętych i wolnych ludzi. Mądry, aby cieszyć się życiem nie potrzebuje subskrypcji od pfizera czy innej moderny! Covid odsiał plewy od ziarna. Głupich jest jednak bardzo wielu. Człowiek inteligentny potrafi analizować fakty i nie kupuje wszystkiego co mu na siłę wciskają w tv czy też punkcie szczepień. Dobre rzeczy nie są tanie i ogólnodostępne! Zapamiętajcie to ! Brawo dla kumatych radnych i personelu, który nie przyjął trutki.

  • Jak sa tacy madrzy to dlaczego sa w mniejszosci ,twoim zdaniem te miliony zaszczepionych to idioci a garstka oszolomow z braunem na czele to wszystko wiedzacy?

  • Miliony much nie mogą się mylić… Poza tym w Polsce ze szczepieniami jest pół na pół. Gdyby nie mobbing w wojsku, policji i wielu innych firmach to by było więcej niezaszczepionych. Jeśli ludziom grożono, że się pozbawi ich praw obywatelskich albo wyleje z pracy to nic dziwnego, że szli na igłę. Wielu dzisiaj żałuje bo miało NOPy. Odpowiedz sobie na pytanie dlaczego po 3 szprycę ludzie nie ustawiają się tak chętnie w kolejkach? Bo po poprzednich dwóch mają już swoje zdanie.

  • Idą wyprostowani pośród tych niewolników w maskach na kolanach. Czasy takie że pasuje cytat św. Antoniego Pustelnika „Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny.”

 19. Zwolennicy brauna i wszystko jasne.Za dużo słuchacie opowiastek tego rosyjskiego pachołka.Cielawe czy wszyscy na zdjęciu nie są na nic zaszczepieni ? Bo skoro to antyszczepionkowcy to myślę ,że w szkole jak mieli obowiązkowe szczepienia bo takie były czasy też ostro protestowali.Znam kilku antyszczepionkowcy swoje dzieci szczepią szczepionkami mRNA 3w1 a po mieście chodzą i sieją propagandę.

 20. ten wolan niech sie uspokoi jest smieszny uczepił sie wirusa i mówi i wipisuje różne ne brednie niech sie leczy brak słów aby opisac a grzeda tak samo znawca od wirusa nie wiedza co mówia i robia

 21. Każdy z nas ma wolną wolę i ma prawo decydować o swoim zdrowiu, życiu o tym czego chce czy nie chce a tym bardziej co sobie wstrzyknie czy też nie. Żaden urzędas nie ma prawa nikogo zmuszać do niczego i tyle w temacie!!!!!!

  • Prawo jest Prawem i nie wazne czy dobre czy zle , jesli obowiazuje kazdy Obywatel ma go przestrzegac !

  • A no właśnie skoro tak to czemu pracodawcy, lekarze, policja, nauczyciele nawet pani w sklepie nie przestrzegaja praw które ma każdy obywatel?! Prawo jest dla nas a nie przeciwko nam chyba, że tu się komuś coś pomyliło. Program szczepień nie jest żadnym prawem a przymuszanie to wszelkich zabiegów medycznych jest niezgodne z prawem. To czy ktoś jest zaszczepiony czy nie są to jego dane wrażliwe i to czy się tym podzieli w pracy, u lekarza itd to tylko jego wola. Także pamiętajmy że to my ludzie mamy swoje prawa i nie bójmy się z nich korzystać!

 22. No to ładnie panowie nieradni, pokazaliście środkowy paluch Sudołowi i zrobiliście grzebalucha w dudzie Pani Barzyckiej nie uwzględniając 100 tysi na szpital w budżecie na ten rok. Nie jesteśmy zwolennikiem Was jako radnych, ani obecnego burmola, ani za Sudołem tym bardziej które jego miejsce jest w skansenie politycznym, ani za rozdawnictwem naszych nowodębskich pieniędzy na szpital. Lecz nie długo starosta pójdzie na, złom, i teraz pytanie? Robicie to aby celowo, by przy następnych wyborach tak pięknie się lansować szpitalem i płakać jak bardzo ciężko jest z finansami? Czy aby obecny burmistrz wam szkolenia politycznego nie zrobił z jedynej słusznej linii rządzenia?

  • Starosta sobie zrobił na ponad 200 tys zl podwyżek diet. I biadoli ze na szpital gmina nie dala. To gmina na finansowac kieszeń starosty i radnych? No nie bardzo. Niech starosta odda diety i da na szpital i jeszcze zostanie w powiecie ze 100 tys na jakąś droge np. Mickiewicza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here