Raport Sanepidu: pandemia w odwrocie

13

Wszystkie ogniska pandemii w powiecie tarnobrzeskim zostały wygaszone, dziennie przybywa tylko po sześć, siedem przypadków koronawirusa, podczas gdy miesiąc temu było ich po sto, sto dwadzieścia.  O stabilizującej się trzeciej fali pandemii podczas wspólnego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku opowiedziała Małgorzata Michalska – Szymaszek, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu.

Wszystkie dane przedstawione podczas spotkania pochodziły z dnia 10 maja, jak wyjaśniła szefowa powiatowego sanepidu, która przekazała także te mniej optymistyczne liczby. Okazało się bowiem, że od początku pandemii na terenie powiatu z powodu COVID 19  zmarły 122 osoby, a zachorowało 2830 osób.

Prócz statystyk określających także liczby zaszczepionych (do 10 maja było to 6690 osób, z czego dwiema dawkami 2258) i  tzw. niepożądanych odczynów poszczepiennych, których w naszym powiecie zdarzyło się cztery razy, ale żaden nie zakończył się tragicznie,  było też sporo informacji o współpracy pomiędzy policją a sanepidem, która była bardzo dobra, o pomocy ze strony Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu, która także układała się świetnie. Były też podziękowania za wspólną pracę w czasach pandemii, która od wszystkich służb pracujących w  Powiatowym Zespole Zarządzania Kryzysowego wymagała nadzwyczajnych działań.

Małgorzata Michalska – Szymaszek poinformowała także, że ze strony internetowej inspekcji sanitarnej, nie tylko w Tarnobrzegu, ale także w całej Polsce, zniknęły numery telefonów. Obecnie wszyscy, którzy chcą się skontaktować z Sanepidem mają do dyspozycji całodobową infolinię, gdzie można szukać porad m. in.  w sprawie stanu zdrowia, czy kwarantanny. Jest to numer: 22 250 01 15.

O tym, że powiat ziemski tarnobrzeski, jest znacznie bezpieczniejszy od powiatu grodzkiego opowiedział  w swoim raporcie Marek Pietrykowski, Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu. Pracę strażaków w czasie pandemii, którzy, prócz swoich codziennych zadań,  także pomagali w walce z koronawirusem przedstawił Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu Marian Róg, zaś o wygranej  walce z ASF mówił Piotr Rucki, Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Pracę Powiatowego Inspektoratu Budowlanego przedstawił jego szef, Jacek Zaśko, a Sylwia Rawska, samodzielny pracownik ds. Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w starostwie, zachęciła do wzięcia udziału w aktualizacji planu zarządzania ryzykiem powodziowym w dorzeczu Wisły.

W posiedzeniu uczestniczyli także wicestarosta Jacek Rożek, sekretarz powiatu Kazimierz Błasiak, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Ewa Kędzierska oraz przedstawiciele Komisji Bezpieczeństwa i Porządku: Agata Stawiarska, dyrektor Zespołu Szkolno – Przeszklonego w Ślęzakach, Krzysztof Laskowski – prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Gorzycach i Adam Szurgociński, dyrektor Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie.

– Bardzo się cieszę, że sytuacja się ustabilizowała na tyle, że mogliśmy się spotkać i podsumować stan bezpieczeństwa na terenie powiatu tarnobrzeskiego – mówił gospodarz spotkania, starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł. – Takie spotkanie w ubiegłym roku nie mogło się odbyć, że względu na wprowadzony w marcu 2020 stan epidemii na obszarze całej Rzeczypospolitej Polskiej – przypomniał starosta.

/Powiat

13 KOMENTARZE

 1. „Wszystkie ogniska pandemii w powiecie tarnobrzeskim zostały wygaszone, dziennie przybywa tylko po sześć, siedem przypadków koronawirusa, podczas gdy miesiąc temu było ich po sto, sto dwadzieścia.”

  Toż to istny cud, że w połowie maja kończy się sezon grypowy. Niemniej zdradzę wam sekret. Pod koniec września wraz ze zmianą pogody grypa znów uderzy. Cyrk zacznie się od nowa aż do momentu wprowadzenia przymusowych szczepień, likwidacji gotówki i klasy średniej. 7%PKB na terror sanitarny jest zapowiedzią tego co będzie się działo.

 2. W odwrocie może być coś, co REALNIE zmierza do zakończenia, a przecież doskonale wiemy, że ten cyrk nigdy się nie skończy, gdyż koncerny farmaceutyczne z własnej woli nie zrezygnują z oceanu kapusty, a politycy z gnębienia obywateli.

  Lekki oddech, ale tylko leciutki i nic więcej. Ciekawe, co tak naprawdę się za tym wszystkim kryje, że praktycznie cały świat gra w tę grę i to w jednym momencie. Nie może to być przypadek.

 3. Mija zimowo-wiosenny okres infekcyjny, w którym aktywna jest pewna grupa wirusów, ustępując miejsca kolejnej grupie, aktywnej w okesie letnim. Teraz poczekamy do jesiennego okresu, kolejnej fali i lockdownów. Myślę, że droga społeczności, znowu sobie na to pozwolicie. No chyba, że żont, ogłosi sukces w przeprowadzeniu eksperymentu medycznego i rozporządzeniem zatrzyma CIVIDa, jednocześnie dzieląc nas i segregując na lepszych i gorszych. Taki nowy sort. Czy jest to możliwe? Nie każdy pozytywny test to zakażenie, nie każde zakażenie to choroba, nie każda choroba to COVID.

  • Wirusie to powiedz nam wszystkim jak to jest, działa ten preparat genetyczny zwany szczepionką czy nie działa? Może ty wiesz bo nikt inny nie wie, nawet producenci nie wiedzą!

 4. Plandemia w odwrocie….hahahaha, przestańcie już to ciągnąć bo jest to już nudne i co raz mniej ludzi wierzy w tą pandemię. Ileż można głupa robić z ludzi i z siebie przy okazji.

 5. Koronawirus w odwrocie,a izba przyjęć w godzinach wieczornych w naszym szpitalu zamknięta (polecam artykuł z Echa dnia z dzisiaj).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here