Szpital w Nowej Dębie przygotowuje się do siedemdziesiątych urodzin

13

Komitet obchodów siedemdziesiątej rocznicy powstania nowodębskiego szpitala powiatowego zawiązał  się w ubiegłym tygodniu. Choć najważniejsze uroczystości zaplanowane są dopiero na wrzesień, prace przy rocznicowych obchodach już ruszyły.

W komitecie ds. obchodów rocznicy zasiedli m. in. starosta Jerzy Sudoł, dyrektor szpitala Wiesława Barzycka wraz ze swoim zastępcą do spraw lecznictwa Tomaszem Białkiem oraz kierownicy oddziałów i szpitalnych jednostek.

– Właściwie to już zaczęliśmy działania dotyczące obchodów naszego święta – mówiła podczas spotkania dyrektor Wiesława Barzycka.  – Jesteśmy już po edycji naszych kalendarzy  z okolicznościowym akcentem, a także po wizycie u ks. biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, który zadeklarował swoją obecność na uroczystościach.  Została ustalona data oficjalnych obchodów  – będzie to piątek, 15 września. Kolejna rzecz, którą udało się już  zorganizować, to rezerwacja sali w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie, gdzie odbędzie się  spotkanie dla pracowników szpitala i zaproszonych gości. Podczas tego spotkania zostaną wręczone odznaczenia państwowe i resortowe dla pracowników szpitala.

Z okazji siedemdziesiątej rocznicy szpitala powstanie też okolicznościowy album książkowy. Wszyscy, którzy chcieliby go współtworzyć, podzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z samą instytucją szpitala, z osobami w nim pracującymi, czy archiwalnymi zdjęciami,  mogą skontaktować się z działem marketingu drogą mailową:

marketing@zoznowadeba.pl lub telefonicznie dzwoniąc pod numer: 881-939-881

Materiały  można przekazywać do końca marca.

Źródło: Powiat Tarnobrzeski

13 KOMENTARZE

  1. Bociany już przylatują. Wielce prawdopodobne, że impreza będzie finansowana z pożyczki u bociana. Co tam długi. Kadra pójdzie na własną działalność, jakoś rok przetrwają i na bruk. A Jureczek w dobrobycie będzie trwał. Co za żenada z jego strony. Wstyd!

  2. dobre leczenie jest w rekach,wiedzy zaangazowaniu lekarzy. Dyrekcja powiat winni zabezpieczac calemu personelowi mozliwosci do wykonywania pracy ku zadowoleniu wszystkich

  3. Mam nadzieję, że organizatorzy będą pamiętać o najstarszych pracownikach szpitala (szczególnie tych 80+) i uhonorują te osoby za lata ich pracy pełnej zaangażowania w ratowanie zdrowia i życia pacjentów.

    • a nie tutaj będziesz ludziom zazdrościł cukru….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here