Szpital w Nowej Dębie z e-usługami

17

Umowa  na realizację projektu unijnego pod nazwą “E-usługi w SPZZOZ w Nowej Dębie”. pomiędzy Samodzielnym Publicznym Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej  w Nowej Dębie, a Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego została podpisana w Rzeszowie.

Pieniądze na realizację podpisanej w ubiegłym tygodniu umowy pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 RPPK Oś priorytetowa II. Cyfrowe Podkarpackie, Działanie 2.1 Podniesienie efektywności i dostępności do e-usług.

Ogólna wartość projektu, który pozwoli m. in.  umawianie terminów wizyt w poradniach specjalistycznych oraz wgląd do dokumentacji medycznej pacjentów,  wynosi 2,8 miliona złotych , z czego dofinansowanie wynosi 85%, co stanowi kwotę niemal 2,1 miliona. Pozostała część w wysokości ponad 700 tysięcy  to wkład własny.

– W ramach projektu zakupiony zostanie sprzęt komputerowy oraz sprzęt medyczny, co przyczyni się do podniesienia jakości i efektywności świadczonych usług medycznych w SPZZOZ w Nowej Dębie – podkreśla Wiesława Barzycka, dyrektor nowodębskiej lecznicy.

Procedura przetargowa ruszy w lipcu tego roku,  a zakończenie realizacji projektu przewidziane jest na koniec listopada przyszłego roku.

Źródło: Powiat Tarnobrzeski

17 KOMENTARZE

 1. Poklu
  30 kwietnia 2022 at 05:59
  Dlaczego w tym grajdole nie ma lekarza urologa i dermatologa?

  Większości z komentujących na tym portalu potrzebny lekarz psychiatra wraz z psychologiem a nie specjalista urolog czy dermatolog.

 2. PSIM ( Podkarpacki System Informacji Medycznej )to istniejący już system na który wydano ogromne pieniądze ( sprzęt komputerowy i oprogramowanie). Ten system obecnie nie działa i nigdy nie działał, pacjenci nie mieli z niego pożytku, to była w założeniu m.in. rejestracja chorych do poradni specjalistycznych – zmarnowano więc olbrzymie pieniądze. Zamiast modernizować i usprawniać to w co już zainwestowano, ogłasza się i inwestuje w nowe oprogramowania i komputery. Kiedy urzędnicy wreszcie zrozumieją że szpital tworzą ludzie tj. Lekarze, pielęgniarki, salowe. To w personel medyczny należy inwestować, a nie w e-usługi w chmurze. Pozdrawiam Brzdąc

 3. Czy ktoś wie, co trzeba zrobić aby ktoś odebrał telefon w rejestracji ośrodka zdrowia na Jana Pawła II

  słyszę tylko „abonent chwilowo niedostępny”. Nawet nie wiem komu to zgłosić…

 4. pol biedy z kontaktem z przychodnia jak sie mieszka w Debie, Pani znrejestracji zapewne ma problemy z obsluga telefonu, Paniie kierowniku lekarzy rodzinnych prosimy aby zaja sie Pan pracownikiem rejestracji

  • @Anonim,filozofie zza klawiatury,przyjm pracę w rejestracji,będziesz rejestrował pacjentów,sprawdzał karty chorobowe wpisując w pacjenta w rejestr a odnosząc kartoteki chorobowe do lekarza będziesz jednocześnie odbierał telefony.Zobaczymy jaki będziesz szybki w wykonywaniu powyższych zadań.

 5. NIE WIDZISZ PROBLEMU….Jakie sprawdzanie kart? Pani, ktora kilka lat przed dwoma po niej pracujacymi rejestratokami odbierala telefon, a do rejesracji miala o wiele wiecej pacjetow. teraz tylo ma do obslugi tylo troje lekarzo rodzinnych,odpadly przychodnie dzieciece, okulista laryngolog… Ja widze problem moge popracowac

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here