Nie chcą masztu telefonii komórkowej w Tarnowskiej Woli

29
Zdjęcie autorstwa Terje Sollie z Pexels

Mieszkańcy sołectwa Tarnowska Wola protestują przeciwko lokalizacji masztu telefonii komórkowej na terenie ich wsi. Inwestor zamierza postawić maszt na prywatnej działce ulokowanej między zabudowaniami mieszkalnymi – Boimy się o własne zdrowie – mówią mieszkańcy.

Cała sprawa wyszła na jaw 24 maja 2019 roku kiedy to na tablicach ogłoszeń pojawiło się obwieszczenie informujące o wszczęciu procedury ulokowania obiektu w Tarnowskiej Woli. Mieszkańcy bardzo szybko podjęli akcje zbierania podpisów przeciwko temu pomysłowi. Temat pojawił się również na ostatniej sesji Rady Miasta, za sprawą jednego z mieszkańców Karola Sudoła. – Jestem na etapie budowy domu w tym rejonie. Firma Play, która zamierza postawić ten maszt reklamuje się, że wprowadza sieć 5G. Wiele krajów zakazało tej częstotliwości z obawy o zdrowie i życie obywateli, a nam chcą taki maszt postawić pośród domów. – mówi rozżalony mieszkaniec. – Dziwie się temu panu na którego działce to ma stanąć. On hoduje pszczoły. Powinien sobie poczytać o tym, że tam gdzie postawiono takie nadajniki pszczoły umierają – dodaje. Pytany o sprawę burmistrz Wiesław Ordon, który na co dzień mieszka w Tarnowskiej Woli odmówił wyrażenia swojego stanowiska – Jestem organem w tej sprawie – powiedział. Jaki jest wpływ częstotliwości 5G na zdrowie? Zdania są podzielone. Jest to nowa technologia, a skutki promieniowania można zaobserwować w określonym odstępie czasowym. Faktem jest, że ta częstotliwość budzi kontrowersje na całym świecie. 13 września 2017 roku ponad 180 naukowców i lekarzy z 36 krajów podpisało apel, w którym domagają się zawieszenia technologii 5G w Europie. Udowodniono, że pole elektromagnetyczne emitowane przez urządzenia elektryczne i bezprzewodowe szkodliwie wpływa na rośliny, ludzi i zwierzęta (powoduje wzrost zachorowań na raka mózgu i serca). Jak mówią protestujący mieszkańcy: Nie chcemy aby nasze dzieci i nasze rodziny były przedmiotem niebezpiecznego eksperymentu. Budowie masztu telefonii komórkowej ma być poświęcone zebranie, które zaplanowano na 2 czerwca na godzinie 14 w Wiejskim Centrum Aktywności w Tarnowskiej Woli.

29 KOMENTARZE

 1. Zacytuje wypowiedź wójta: „Pytany o sprawę burmistrz Wiesław Ordon, który na co dzień mieszka w Tarnowskiej Woli odmówił wyrażenia swojego stanowiska – Jestem organem w tej sprawie – powiedział.”
  Drodzy państwo! Jak kiedyś na zebraniu wiejskim powiedziałem Łordonowi, że jest organem tylko wyrażając to określeniem na ch…., to się na mnie obraził a dzisiaj, po latach przyznaje mi rację.

 2. Bardzo dobrze, że nie chcą sobie pozwolić na takie maszty. Jeżeli ktoś chce może je sobie stawiać gdzieś indziej z dala od naszej gminy.

  • Jak to z dala od naszej gminy? Przecież maszt jest stawiany tam gdzie jest najwięcej zgłoszeń od mieszkańców o słabym zasięgu na telefonach. W Nowej Dębie jest kilka masztów i anten telefonii komórkowej na budynkach i jakoś nikt nie protestuje. Nie widać też żeby ludzie w miejscach odległych od anten mniej chorowali. może zachowajmy trochę zdrowego rozsądku!

  • Właśnie dlatego, ze w miastach tych masztow jest sporo nie stawiajmy ich w cenrum wsi, wmiejscu gdzie ludzie z miasta chcą uciec. A tam jest bardzo atrakcyjne miejsce pod zabudowę. Poza tym cos co ma wpływ na wszystkich mieszkańców nie powinno powstawać bez ich zgody. Żal osoby, która sie na to zgodziła. Żal, że nie ma cywilnej odwagi przyjsc na zebranie i przedstawic swoje stanowisko. Żal, że zupelnie nie liczy się z zadniem tak wielu osób. Pieniądze to nie wszystko…

  • Bardzo dobrze. Nie dajcie się. Musicie działać razem i się przeciwstawić temu tak jak inne miejscowości

 3. Ludzie się troszczą o swoje zdrowie i ich następne pokolenia… Komentarze typu, że zacofane Podkarpacie albo ciemnogród są chyba wpływem promieniowania na wasze puste łeby.

  • Tak samo było przy stawianiu słupów wysokiego napięcia :) tyle że wtedy kury się nie niosły a krowy trefne mleko dawały :) jakby nie zdecydowane działania dalej ludzie by przy lampach naftowych siedzieli.

  • Znam lepsze kanały z teoriami spiskowymi. Kolego nie oglądaj takich filmów za dużo bo cię Reptilianie porwą !!!

 4. Setki tysięcy lekarzy i naukowców ostrzega przed paleniem papierosów i nadużywaniem alkoholu. Jak skutecznie to widać m.in. pod sklepem w Tarnowskiej Woli.

  • Z taką różnicą że osoby palące i spożywające alkohol robią to na własne życzenie i szkodzą na zdrowiu tylko sobie.

 5. Czy ci przeciwnicy sieci 5G, przypisujący mu nadzwyczajnie szkodliwe działanie ma w domu router bezprzewodowy Wi-Fi? Korzysta z bluetooth, LTE+ ? Czy po uruchomieniu radaru na zwałce w Dąbrowicy czuje się inaczej? Pytam dlatego że wszystkie te technologie korzystają z bliskich lub podobnych pasm częstotliwości co 5G. Zastanówcie się czy czasem co noc nie śpicie kilka metrów od nadajnika Wi-Fi o mocy <1W, lub nie siedzicie przy biurku bezpośrednio przy nim kilka godzin dziennie podczas korzystania z komputera. Tak samo wielu z was rozmawia przez słuchawki bezprzewodowe i ma przy samej głowie umieszczony nadajnik o mocy 100mW, który promieniuje przy samej głowie! I Czy od tego wszystkiego dzieją się się te rzeczy przypisywane 5G? Proszę się nad tym zastanowić, przemyśleć i wyciągnąć wnioski a nie powielać głupoty!

 6. Prawda jest taka, że żal d… Ściska że zaproponowano komuś innemu. Zakładam że większa część tak protestujących mieszkańców, zgodziłaby się bez wahania na postawienie nadajnika na własnej posesji… Technika idzie do przodu, ludzikie błędne przekonania stoją w miejscu.

 7. Nie wiadomo, czy szkodzi, czy nie szkodzi. Musiałby być badania naukowe niefundowane przez państwo i korporacje. Tak jest wszystko wiedza na poziomie szewczyka dratewki. 5G chodzi na pewno o cyfrową dyktatorkę. Więc całkiem możliwe, że mogą stawiać, nawet jeśli szkodliwe, bo mają to w gdzieś. Tu muły mówią o ciemnogrodzie, a sami ciemnogrodem i płaskoziemcami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here