YouTube usunął z profilu Gminy nagranie sesji Rady Miejskiej xvideo

68

YouTube – największy i najpopularniejszy serwis internetowy umożliwiający publikację filmów i relacji na żywo – zablokował jedno z nagrań udostępnionych przez oficjalny profil Miasta i Gminy Nowa Dęba. Sprawa dotyczy relacji z sesji Rady Miejskiej podczas której dwóch radnych poddało krytyce – jak sami to określili – „covidowe szaleństwo”.

Temat ten opisaliśmy w artykule pt. „Radni przeciwko maseczkom w szkołach: Zakończmy to szaleństwo!„. Do artykułu dołączyliśmy również streszczenie video przeprowadzonej przez radnych Pawła Grzędę i Tomasza Wolana dyskusji dotyczącej obostrzeń antycovidowych, oraz akcji wyszczepienia Polaków.

Dyskusja obu samorządowców szybko obiegła cały kraj. Pojawiające się w sieci nagrania zaliczały setki tysięcy odsłoń. Na skrzynkę pocztową miasta i gminy Nowa Dęba zaczęły przychodzić setki maili z kraju i ze świata z głosami poparcia dla radnych „za odwagę” i „powiedzenie prawdy”.

Portal Youtube bardzo szybko przystąpił do cenzury zyskującego ogromną popularność nagrania. Mimo tego,  szybko pojawiały się nowe kanały które wrzucały własne wycinki z tej sesji. Również te nowe filmy zyskiwały ogromne zasięgi. Finalnie Youtube postanowił zablokować oryginalny film zamieszczony na profilu Gminy. – YouTube nie zezwala na publikowanie treści dotyczących szczepionki przeciw COVID-19, które są sprzeczne z opiniami ekspertów lokalnych instytucji zdrowia publicznego lub Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)– czytamy w uzasadnieniu przesłanym przez platformę internetową.

Sprawę na światło dziennie wyciągnął radny Tomasz Wolan komentując ją na Facebooku: –Właśnie po to promują covid. To jest ta nowa normalność. To jest ta wolność słowa. Quo vadis świecie? Wychodzi na to, że samorządowcom trzeba dać kartki przed sesją, gdzie będą czytać to co trzeba, nie to co myślą ( oczywiście samorządowcem będą mogli zostać tylko zaszczepieni)” – napisał.

Poniżej  wypowiedź dyskusja dwóch radnych, która w ocenie serwisu Youtube naruszała standardy portalu:

 

Poniżej screen maila jaki przyszedł do Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba:

68 KOMENTARZE

 1. Był donos i tyle. „Y.T.” samo z siebie nie zrobi niczego bo za dużo tego miałoby do sprawdzania. To tak samo jak z naszą milicją….

  • Mieszkaniec zapewne , on tak bojowy do wirusa nastawiony , że pewnie jeszcze i z 10 dawek preparatu weźmie .

  • Na szczęście w tym przypadku mięli rację na temat pseudopandemii i medycznego eksperymentu, poszło w świat i odniosło sukces, Nie wrzucaj lekarzy do jednego wora, bo wielu jest takich co mają podobne zdanie co radni i Chwała że tacy są!!

  • Cieszę się , że bardzo ufasz swojemu lekarzowi..on też ufa, że procto hemolan uleczy Twoj ból dupy.

  • Na naszych oczach wykuwa się nowa religia, Kościół świetego Covida. Wiara w wszechobecnego i wszechmocnego wirusa. Za obrazę uczuć religijnych, brak maseczki i paszportu 30 dni kwarantanny. Na kolana foliarze przed arcybiskupem Niedzielskim i jego episkopatem profesorów z armii zakonu świetego mRNA. W imię Pfizera, Moderny i Astry Zeneki. Johnson.

 2. Gdy ktoś przytacza takie rzeczy jak „szczepionka jest zabójcza” i jest to „potwierdzone badaniami”, jestem ciekawe jakie to były badania i w jakim McDonaldzie były robione…

 3. Sezon grzewczy rozpoczęty.
  TSM odpalił po weekendzie letnią wodą w grzejnikach . Nie jestem w stanie zrozumieć że jak płace cały rok to zawsze woda powinna być ciepła po odkręceniu grzejników. W Niemczech lipiec sierpień po odkręceniu grzejnika woda Gorąca jak i z Kranu oparzyć się można a Tutaj ciągły Problem z tą Ciepłą Wodą jest.

  • Urzednik nie chodzi czy marznie coś tylko dlaczego Ciągle jest problem z Ciepłą Wodą . Komu przeszkadzala cieplow

  • Komu przeszkadzała kotłownia jedna na całe miasto . Zapewne takie Bezmózgi jak Ty o tym decydowali Urzędniku niskiego szczebla . By teraz jeszcze bardziej na wszystkim oszukiwać począwszy od Ciepłej wody ogrzaniu klatki schodowej która kosztuje więcej niż mieszkanie ….

  • No właśnie, te oglądać umieściłeś na końcu i musiałem przeczytać ten durny komentarz,

 4. i bardzo dobrz eże zablokował bo te dwa pisiorki bez kultury oszołomy sami sa tacy jak nazwali innych brak słów aby ich opisac mówili n ainnych zniewarzyli ludzi tak sie nie robi przeprossamii juz ludzi nauczycieli sa w tej parti a napierdzielaja na nich smieszne nie znaja sie n a wirusie i na szczepionkach zaraza sie to wtedy będa płakac

  • Człowieku, czy ty rozumiesz słowo Wolność, czy masz może masz duszę parobka albo niewolnika ?Jeśli takową posiadasz, to nie zabraniają innym ludziom być wolnymi.

  • Wróć do szkoły i naucz się interpunkcji oraz poprawnej budowy zdania. Myślę, że te oszołomy są bardziej świadomi , niż Pan analfabeta.

 5. Szacun p.Grzeda, szacun p.Wolan, a p.Serafin, no cóż puste słowa o szacunku i zero merytiryki.Nawet nie ma pojęcia czego dotyczy osławiona ust 1449 .Panie urzędniczki krzyczące o kowidzie , szkoda słów.Ile można ludziom tłumaczyć, że choroba nieleczona!!! kończy się często tragicznie. Czy to tak trudno pojąć???

 6. po co znów ten filmik to jest obraza ludzi naruszyli stardart , ludzie nie so wcale z animi i sie nie zgadzaja z ich wypowiedziom , czego przewodniczący rady albo burmistrz nie zabronił rozmawiac o wirusie o rządzie o szczepieniu sesja rady nie jest po to aby o tym rozmawiac tylko sie rozmawia o sprawach gminnych .a tak pośmiewisko zrobili z miasta i sami sie ośmieszyli

  • Z tego co widać pod postem wolana na FB to jednak dużo ludzi się z nimi zgadza. A po drugie naucz się interpunkcji nieuku.

 7. „Kiedy musisz być przekonywany, namawiany, naciskany, okłamywany, przekupywany, zmuszany, zastraszany, ośmieszany, oskarżany, szykanowany, karany i kryminalizowany.. Jeśli wszystko to jest konieczne, aby uzyskać twoją zgodę, możesz być absolutnie pewien że to, co się reklamuje i zachwala, nie jest dla twojego dobra.”
  – lan Watson

 8. Dziękujemy już Panom. Mieszkańcy będą pamiętać to w najbliższych wyborach. Takie wypiwiedzi powodują kolejne zamknięcie regionu. Zaznaczę ze oczywiście wschód Polski jest najmniej wyszczepiony i już pewnie w następnym tyg będą restrykcje u nas.

 9. Czytając te komentarze nie trzeba ukończyć filologii aby stwierdzić że niektórzy nie rozumieją co to jest komentarz. Jeżeli artykuł jest o usunięciu nagrania na YT to po co pisać co u sąsiada było na obiad a najlepiej jeden drugiego wyzywać. Każdy ma swoje poglądy, nie zawsze słuszne ale nie musimy anonimowo pokazywać swej durnoty. Amen.

 10. You tube od dawna blokuje treści niezgodne z ich narracją to samo Facebook, według nich wszystko ma iść w jednym kierunku i gdy ktoś ma odmienne zdanie na temat zwłaszcza covida i szczepień trzeba go zbanować. Podobnie jest z blm itd jeśli ktoś jest w temacie wie o co chodzi. Na temat szczepień i covida są różne opinie naukowców, lekarzy itd. a dopuszcza się tylko jedna stronę. Ale powstają niezależnie platformy na których nie ma cenzury więc prawdy trzeba poszukać. Na pewno nie znajdziecie jej w TVP czy tvn!

 11. Jak tak wszyscy wieżą w maski, w szczepionki, że ratują życie. To rozumiem że wierzycie w chorobę bezobjawową. A więc zadaj sobie człowieku pytanie… Czy rano wstając , codziet, robisz sobie test??. Bo może dziś jesteś chory bezobjawowo i zarazisz innych!?!?!?

 12. Dwie kompromitujące wpadki części radnych. Najpierw uchwała anty lgbt a potem po” podkuleniu ogona” jej anulowanie. Ostatnio wywody na temat maseczek i szczepionek Wstyd na całą Polskę. Swoje zdanie w tym temacie mam dla siebie. Teorie nowodębskich pseudo medyków stawia Nową Dębę w grupie miast ciemnoty i zacofania. Całe szczęście, że większość mieszkańców ma inne zdanie. Zaszczepieni z własnej woli i dbałości o swe zdrowie czekają na oficjalne przeprosiny ze strony radnych

  • To ty jesteś PSEUDO, i do tego leniwe PSEUDO.
   Jeśli ta szpryca jest taka dobra – to dlaczego nie ma uczciwej dyskusji lekarzy i naukowców?
   Gdzie są badania potencjalnych biorców tego specyfiku?
   Jak szpryca działa razem z lekami chociażby na ciśnienie, na cukrzycę etc.?
   Jakie jest działanie szprycy pod względem rozwoju chorób nowotworowych?
   Jaki mają wpływ na bezpłodność?
   Dlaczego młodzi ludzie, po zaszprycowaniu dostają zawał serca, zakrzepicę czy inną 'atrakcję?
   Ludzie mają wątpliwości , a odpowiedzi nie ma. Jest blokowana przez PSEUDO EKSPERTÓW. Paru tych”specjalistów” na antenie RMF-FM przyznało się do tego że sami są nie zaszczepieni – bo nie widzą potrzeby. Ale ciebie namawiają !!!
   Bo każdy myślący i poszukujący prawdy człowiek ją znajdzie, ale na to trzeba czasu trochę poświęcić. A nie tylko jakiś meczyk, bądź koncercik disco-polo lub łzawy serialik. Tak naprawdę tu chodzi o nasze dzieci. Czy po tych szprycach doczekamy wnuków. Sam Bill Gates , Madame Rotschild czy Claus Shwab cały czas mówią o koniecznej i szybkiej depopulacji ludzkości.
   Czy nie zapala ci się lampka alarmowa????????????????????????

  • Co ty ćpasz? chyba cię bóg opuścił, skąd masz takie dane że większość mieszkanców ma inne zdanie? bo jeśli nawet to po prostu są oni niedoinformowani na skutek właśnie takiej cenzury, to ludzie zapatrzeni w TV!! Chwała radnym!!!

  • Oświecony Nowodebianinie, powiedz skąd wiesz, że maski i szczepionki są dobre i bezpieczne, że stosując je dbasz o swoje zdrowie? Przecież to wszystko na czym opierają się ludzie to propaganda tv bardzo dobrze przygotowana od początku oraz kilku „ekspertów” tych samych cały czas którzy dla mamony zrobią wszystko! Gdybyś nie miał w domu telewizora sytuacja pewnie wygladalaby inaczej, pomyśl o tym!

  • # Człowieku,nie wymagają od ludzi myślenia.To za trudna sztuka dla wielu, za nich myśli od lat telewizor.

 13. Bo trzeba mieć JAJA koło pałki żeby się szczepić. I pałkę bez stulei. A jak się nie ma to wychodzi się na takie miękiszony jak nasi radni. Jak się nie zna swojego organizmu i człowiek się boi to uwierzy nawet że ziemia jest płaska. Fachowcy od wszystkiego i od niczego. Nie mam szacunku dla nie szczepionych, uważam że dla nich jest miejsce na oddziale bez klamek.

  • Może masz i pałkę bez stulei, ale szacunku dla drugiego człowieka – wcale. I ty się masz za lepszego? toż to nazizm na całego!

  • @styx, i vice versa.
   Jaja to ty może i posiadasz lecz za to móżdżek masz wielkości łepka od szpilki.
   Piszesz o braku szacunku dla niezaszczepionych.Powiedz to zaszczepionym którzy po przyjęciu preparatu mają mikro udary,zakrzepy, porażenia nerwów obwodowych,problemy ze wzrokiem.
   Cóż,do maleńkiego móżdżku prawda ta nie dotrze,za mała jego pojemność.

 14. Youtube nietylko usuwa opublikowania ale tez komentarze (tzw. shadow ban). Najlepiej sobie zrobic dwa proifile aby sprawdzic czy swój komentarz zostal usuniety…. A co do nagrania sesji Rady Miejskiej, powinien to ktos przetlumaczyc i dodac angielskie podpisy aby ludzie to widzieli na calym swiecie, aby wiele uczestnikow przekazaly to dalej…Prosta sprawa cenzura wolnego slowa, to 100x wiecej bedzie uploadowane!

 15. DO ANONIMA. NIEKTÓRYM RADNYM ZACZĘŁY PACHNĄĆ PIENIĄDZE. POMAŁU WSZYSCY ANTY LGBT PODKULAJĄ OGONY LUBELSKIE MAŁOPOLSKIE PODKARPACIE

  • Pinondze nie śmierdzą i trza je brać gdy dają. Ale coś za coś… Trzeba klęknąć żeby dali. A mieliśmy wstać z kolan….

 16. Też uważam że ta sesja była covidowym oszołomstwem, ale nikt, zwłaszcza Youtube nie ma prawa nakładać cenzury. Każdy powinien mieć prawo do swojego poglądu a nawet robienia z siebie duraka. Ot i zachodnia „wolność słowa”…

  Nie wiem ile pamięci ma na serwerze ta witryna, ale niektóre materiały wideo można by zamieszczać u siebie. Zwłaszcza te zenzurowane. To nie jest żadna wiedza tajemna.

 17. Youtube sam z siebie nie usunął. Jak zwykle znalazł się jakiś nawiedzony z misją, który „zgłosił naruszenie”.
  To się nazywa „zachodnia demokracja”.

 18. Czemu tu nie ma minusów? Chciałem się odnieść do wypowiedzi jednego z komentatorów ale nie da się dać łapy w dół. Dlaczego? Czyżbyś się bali zdążę ktoś może się obrazić czy bawicie się w yt? Oki też usunęli łapki w dół bo to politycznie niepoprawne było.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here