1 sesja nowej rady

127

1 grudnia odbyła się I  sesja VI kadencji  Rady Miejskiej w Nowej Dębie.
 
Sesje otworzył najstarszy wiekiem Kazimierz Skimina. Po złożeniu przez radnych i burmistrza ślubowania powołano komisję Skrutacyjną dla wyboru Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących (Halina Drągowska, Andrzej Durtka Tomasz Licak).


Fot.: Sesja rady miejskiej.


Fot.: Ślubowanie Burmistrza Wiesława Ordona

Wybór przewodniczących rady
Na stanowisko przewodniczącego zgłoszono dwójkę kandydatów: Janinę Luberę i Wojciecha Serafina. Stosunkiem głosów 11 do 4 wygrał Wojciech Serafin. Maria Mroczek i Marek Ostapko zostali zgłoszeni do kandydowania o I vice. Radni nowej kadencji wybrali Marię Mroczek (12 głosami). Na II vice zgłoszono tylko Ryszarda Rutynę. Zdobył on 12 głosów na 15. 3 głosy były nieważne.


Od lewej: Ryszard Rutyna (II-vice), Wojciech Serafin (Przewodniczący), Maria Mroczek (I-vice)

Wybór komisji
Kolejnym istotnym punktem obrad był wybór przewodniczącego Komisji Rewizyjnej – pełniącej funkcję kontrolną. Na stanowisko to zgłoszono Jana Flisa. Przeciwko tej kandydaturze głosował jedynie Marek Ostapko. Swoją decyzję tłumaczy tym, że jego zdaniem na czele komisji pełniącej funkcje kontrolną nie powinna stać osoba ze zwycięskiej koalicji.


Fot.: Jedyny głos przeciw.Uważam, że przewodniczącym komisji rewizyjnej nie powinna być osoba z koalicji rządzącej. Bo jak taka osoba ma kontrolować swoich kolegów? – mówi Marek Ostapko

Ostatecznie Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został Jan Flis, członkami: Halina Drągowska i Marian Tomczyk.
W dalszej części sesji radni z komitetu „Nasz Samorząd” oraz osoby niezrzeszone podzieliły się stanowiskami przewodniczących i wiceprzewodniczących w poszczególnych komisjach. Za powołaniem komisji w składzie przedstawionym poniżej głosowało 12 radnych a 3 było przeciwko (KWW Ratusz). – Mimo iż w listopadowych wyborach w największym okręgu wyborczym zdobyliśmy najwięcej głosów zostaliśmy wykluczeni z prezydium rady i przewodnictwa komisjom. Nasza decyzja wynikała z szacunku do ludzi którzy nas wybrali.-tłumaczą swój ruch Ratuszowcy.

Na koniec obrad głos zabrał Marek Ostapko: –Na podstawie paragrafu 111 punkt 2, statutu gminy zgłaszam powołanie Klubu Radnych RATUSZ. W skład klubu weszli: Janina Lubera, Tomasz Licak, oraz Marek Ostapko jako przewodniczący. Wniosek pisemny został złożony na ręce nowego przewodniczącego Wojciecha Serafina, który jak sam powiedział: Jest to nowość w naszym samorządzie.

/Info

PODZIAŁ POSZCZEGÓLNYCH KOMISJI

Komisji Budżetowej szefuje Krzysztof Sałek, jej członkami są: Marian Tomczyk (zastępca), Tomasz Gazda, Jan Flis, Tomasz Licak, Janina Lubera, Marek Ostapko, Kazimierz Skimina, Stanisław Skimina, Helena Tłusta.

Przewodniczącym Komisji Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji został Tomasz Gazda, członkami są: Krzysztof Sałek (zastępca), Andrzej Durtka, Tomasz Licak, Janina Lubera, Maria Mroczek, Marek Ostapko, Ryszard Rutyna, Kazimierz Skimina.

Kazimierz Skimina szefuje Komisji Rolnictwa, Melioracji i Ochrony Środowiska. Członkami tej komisji są: Andrzej Durtka (zastępca), Jan Flis, Ryszard Rutyna.

Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu przewodniczy Stanisław Skimina, jej członkami są: Maria Mroczek (zastępca), Tomasz Licak, Janina Lubera, Krzysztof Sałek, Helena Tłusta, Marian Tomczyk.

Przewodniczącą Komisji Statutowo-Organizacyjnej, Spraw Społecznych i Etyki została Helena Tłusta, w skład komisji weszli: Halina Drągowska, Tomasz Gazda, Ryszard Rutyna.

127 KOMENTARZE

 1. Gratuluję nowej radzie MiG Nowa Dęba oraz panu Burmistrzowi. Mam nadzieję, że niedociągnięcia naprawią Państwo podczas tej kadencji :) P.S. Życzę spokoju wewnętrznego, bo przed wyborami chyba się Wam jakiś agresor włączył. Markowi stanowiska burmistrza w następnych wyborach .A nam życzę odśnieżonych dróg .

 2. Co Ostapko- możesz nas w tyłek pocałować .Co nas twoje głosy obchodzą -jest nas więcej robimy swoje.:P

  Pan Flis skrupulatnie badający wszelkie dokumentacje,:Dach to wnikliwe oko,błyskotliwy,walczący z biurokracją dla dobra obywateli,a pod pachą kolejne tomy nowych, autorskich projektów uchwał,które przyczynią się rozwojowi miasta na wiele,wiele długich lat.;)

 3. Większość Polaków ma negatywne zdanie o Sejmie i posłach. Ale nawet tam, na ul. Wiejskiej w Warszawie opozycja dostaje pewne funkcje reprezentacyjne. Pełne zawłaszczenie rady przez koalicje "ich samorząd" to PEŁNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ za to co będzie się działo w gminie. Politycznie spada ona na Pana Ordona i Pana Serafina.

 4. Porazka ratusza nastapila na wlasne zyczenie , a co sobie myslal ratusz ze najezdzajac na prawie wszyskich zjedna sobie glosy nowej rady? pokazali ratuszowi gdzie jego miejsce ipewnie z litosci dali pare miejsc w komisjach choc nie musieli .a co do KLUBU to smiechu warte-amen:o

 5. nikt nie dał żadnego miejsca w komisjach. do komisji każdy zapisuje się wedle własnego uznania. ratusz pokazał prawdziwe oblicze nowodębskich samorządowców. dobrze, że są w radzie. to już coś i pozytywnie rokuje na przyszłe lata.

 6. heheh ale się uziałem czytając powyższe, OStapko na VICE przewodniczącego – heheh, a jak choptasiowi nie dali to się obraził i później głosował przeciw lub sie wstrzymał – dla mnie żenada tym bardziej że jak to proponował partnerskie rozwiązania i jeszcze propozycja KLUBU RATUSZ – to juz się ubawiłem – jak ktos przystąpi to bedzie niespełna rozumu po wczesniejszym jego działaniach.

  I proszę nie mówić mi o tym że miał najwięcejgłosów i powinien być minimum prezydentem – nie ma większości nie ma głosu decyzyjnego – tak jest na kazdym szczeblu, i jakbym bym wygrał też z takim szczek……..em też bym nie współpracował bo niby dlaczego, obraża a później jaki to on nie wspaniałomyślny i chce wspólnie współpracować

  I negując wszstko – dając niewazne głosy pokazuje że jest dzieciakiem który wygrał dzięki rycerzykom i rozdawanym gadżetom

 7. Gratulacje dla załogi z Ratusza. Świetny pomysł z klubem. Jak widać te wielkie "20 lat samorządu" radni nie umiemieli/nie wiedzieli/ nie znali się/ nie chcieli wykorzystywać możliwości jakie dają im stosowne przepisy. Było wiadomo jeszcze przed sesją jak stołki są podzielone i wielki szacunek dla was że mimo wszystko wystawiliście swoich kandydatów po to by zdemaskować ten teatrzyk. Nie zawiodłem się na was i dalej jestem z wami!

 8. do #5 człowieczku ogarnij się i nie pleć takich bzdur. Cała ta świta z Naszego Samorządu nie robiła żadnej łaski, że radni Ratusza zasiadają w komisjach. Radnym z Ratusza przysługuje z mocy prawa zasiadanie w komisjach, tak, że ogarnij się i nie pleć głupot.

 9. Również gratuluje załodze Ratusza ! To wy pokazaliście klasę, klasę przyzwoitości i szacunku dla swojego elektoratu. Nie daliście się sprzedać za parę Judaszowych Srebrników, tak jak to zrobili w większości radni obecnej kadencji.
  Tak naprawdę to Wy właśnie wygraliście z Sitwą która po raz kolejny pokazała jak można się łatwo sprzedać za kilka srebrników.
  Gratuluję Wam pomysłu utworzenia Klubu Radnych Ratusz, a zarazem otworzenia Sitwie oczu, że można wiele zrobić, trzeba tylko myśleć, ale myśleć nie tylko o sobie, ale przedewszystkim o społeczeństwie Nowej Dęby.
  Jeszcze raz wam gratuluję i życzę jak najwięcej wytrwałości w pracy z taką radą.

 10. no i co się dziwicie. Pan Ostapko ma opinię zadymiarza, który szuka sensacji (btw brawo, świetna strategia).

  Jak mogą poprzeć kogoś, kto pewnie za jakiś tydzień i tak im d*** obrobi. Proste.

 11. Pan Ostapko ma opinie człowieka któremu zależy na tym mieście i stara się wskazywać to co jest nie tak (btw, świetna strategia). Jak mogą poprzeć kogoś, kto pewnie za jakiś czas dobierze im się do d****. Proste.

 12. Panie Ordon pana przysięga nic dla mnie nie znaczy, demokracja w pana ustach to puste słowa. Czy to ,że rozdaje pan fanty swoim koleżkom i "kupuje" inny radnych za funkcje ,żeby zdobyć większość w radzie to taka prawość, którą pan głosisz? Wstyd,pokazałeś pan swoją zachłanności na władzę jeżdżąc z Serafinem do radnych,żeby ich ustawiać. Czy o takiej demokracji opowiadasz pan swojemu synowi?

 13. Ratusz pokazał klasę! wybory na wszystkie stołki były "ustawione", Ordon z Serafinem dobrze nad tym pracowali "odwiedzając" nowych radnych z propozycjami, kompromitacja!! Kupili nawet Mroczkową, którą kiedyś odwoływali z funkcji przewodniczącej bo się "nie nadawała".
  Dla Ratusza:
  "kiedy wszyscy patrzą tępo w tym samym kierunku, ty spójrz w przeciwną stronę oraz rozejrzyj się- może dzieje się coś jeszcze? Korzystaj z umiejętności tworzenia nowego prawdopodobnego świata – oto właśnie chodzi w tej grze!" (cyt.ze "Ścieżki Mocy").

 14. nd nie masz pełnych wiadomości… przez chwilę (jeszcze kilka dni przed sesją) było 7 radnych do 8. Jeden głos decydował o tym kto będzie miał większość. wtedy zaczęły się targi i umacniane pozycji. ale to normalne w polityce. tak to wygląda i tyle.

 15. Wiwat pan Sarafin, wiwat pan Flis ,ratusz po was tak jezdzil asz na wierzcholek rady was wyniesli a sami Masakra ledwo, ledwo w komisjiB)

 16. Brawo Panie Ostapko!!! Przynajmniej jeden miał odwagę sie przeciwstawić tej starej sitwie urzędasów Nowodębskich! I tak dalej proszę trzymać! Stara gwardia – pierdzących w stołki juz dawno powinna odejść w sina dal!!!A Panu Serafinowi nie wstyd było kandydować na stołek przewodniczącego z połową mniej głosów niż Pani Lubera czy Pan Ostapko!!!???Żenujące! Wiadomym było że przejdzie bo większość starych radnych pozostała….Wstyd Panie Serafin!Mam nadzieję, że to juz ostatnia Pana kadencja!

 17. Każdy radny ma prawo zapisać się do kilku komisji stałych. Nie istnieje w nich ograniczenie składu ilościowego. Jakbyś był na sesji to byś to wiedział i widział.
  Zachęcam do studiowania prawa:)

 18. Bez zmian,robota w Dębie wciąż załatwiana ,kolesiostwo,stara sitwa,wspaniali radni nie odróżniający ścieżki rowerowej od chodnika na sznurku burmistrza czytaj p.radny Skimina -to jest fakt z sesji.
  Co tu jeszcze potrzeba by grajdoł stawał się grajdołem zapadłym ?
  Cycki opadają i smutek mnie ogarnia.

  I burak jeden z drugim ,będzie mi pisał ,że ratuszowi dokopali itp.
  Głupolu twoje zgrubienie na końcu szyjki jest tak skopane,iż nie pojmuje , że to je to kopią nie ratusz.
  Przypatrz się kompetencją i wiedzy,słownictwu i nawet profilom niektórych panów szanownych radnych-bo oni tworzą twoje podwórko.

 19. Byłem wczoraj i widziałem zapisy do komisji. Lista szła od strony Ratusza. Jak Ratusz wpisał się cały do komisji, to większość pozostałych radnych też. " Nasz samorząd " był czujny do końca. Coby czasem nie odpuścić stanowiska przewodniczącego.
  Wyglądało to zabawnie.

 20. A ja myślałem-że demokracja…ale to banał! Kandydat na radnego ( władza ustawodawcza) z kandydatem na burmistrza ( władza wykonawcza) jeżdzą razem i się promują…JAKAŚ PARANOJA!!! no i te konserwy… Panowie Jan i Kazimierz – sprawdzam to…zamiast kiełbasy wyborczej…

 21. Zgadza się, moment wpisywania się na listy był bardzo ciekawy, jestem przekonany, że Serafin puścił te kartki specjalnie od strony opozycji, żeby ci najpierw się wpisali, a jego ludzie dzięki temu wiedzieli, gdzie trzeba się dopisać z większością, żeby przegłosować Ratusz. Wyszła z tego komedia, gdy do komisji budżetowej zapisało się w sumie 10 (słownie: DZIESIĘĆ !!! ) osób (z 15-osobowej rady), do komisji inwestycji – 9 osób.

  Wstyd dla Nowej Dęby, że komisjami, a więc radą, znowu będą rządzić wieśniaki wspólnie ze sprzedawczykami z miasta. Trudno znieść to poniżenie, ale jestem pewien, że coraz więcej mieszkańców zacznie rozumieć, co się z nimi robi od kilku lat i w końcu dadzą kopa tej ekipie – co w tych wyborach już po części się stało.

  P.S. Słowo "wieśniak" nie oznacza człowieka ze wsi, nie chodzi o samo miejsce urodzenia i zamieszkania, tylko o charakter, oznacza pazernego, zawistnego, ograniczonego umysłowo wieprza, który nie rozumie świata, w którym żyje i który tylko ciągnie wszystko w swoją stronę.
  P.S.2. Znaczenia słowa "sprzedawczyk" nie muszę wyjaśniać.

 22. Na koniec sesji Serafin stwierdził, że utworzenie klubu radnych jest to nowość w samorządzie bo sam jeszcze nie wiedział, co się z tym wiąże ha,ha . Po sesji zapewne szybko polecial do Ordona,żeby się dowiedzieć o co chodzi?
  A co do pana Gazdy to pytam radnego – to tak pana potraktowali koledzy samorządowcy, że spadło się panu z wice do komisji(no i stracił pan na kasie!), bo trzeba było "sprzedać" jeden stołek. Niestety to są metody Ordona : niektórzy potrzebni mu są tylko do czasu. Panie Gazda niech się pan obudzi!

 23. A ja pytam Marię. To kużwa o co chodzi? Oszukałaś ludzi , którzy głosowali na ciebie? Oszukałaś Niezależnych, którzy szli z Tobą 4 lata temu? Chodzi tylko o stołeczek? albo taborecik? Wstydze się że na ciebie głosowałem…

 24. Ostatnia foto ws. wyboru przewodniczącego Ko miss ji Rewizyjnej..
  Uporu/uporu i jeszcze raz uporu życzę – O!
  i członek sitwy – kontrolujący zwierzchników :D:D i rechotanie w buzi zamiera… brawo .

 25. Szanowni mieszczanie znowu dostaliście po łapkach. Gmina nadal rządzić będą ludzie z sołectw jak w poprzedniej kadencji.Wieś górą.
  Tak bardzo chcieliście "Nasz Samorząd "z starym przewodniczącym rady ,radnymi którzy zrobili sobie wyborcze zdjęcia z burmistrzem,to teraz dali wam popis już na I sesji.
  Ale jak nie umieliście wybrać zmian to teraz nie trzeba skomleć.
  W końcu dalej w tej kadencji priorytetem będą sołectwa a w nich kluby,straże,drogi a wam pozostanie "Koziolek _Matolek" Dostaliście za poparciem PiS to na co zasługujecie .

 26. Żołi to ciekawa postać. Na tle reszty ich ferajny, ledwo radzącej sobie z rolami statystów (a Flisa trzeba chyba nazwać elementem sielsko-wiejsko-leśnej scenografii), on gra przekonywująco solidną rolę drugoplanową. Tu się uśmiechnie, tam zagada, człowiek z branży. Zawsze można u niego liczyć na kosę w plecy, ale przynajmniej nie ma się poczucia, że rozmawia się z idiotą. Satysfakcja z pokonania takiej istoty też jest zawsze większa.

 27. Doszły mnie słuchy, że w remizie w Dębie spotykał się burmistrz ze swoim komitetem oraz z tymi których kupił. A ja pytam. Ładnie to tak, żeby wyborcy płacili za "miejsce schadzek" burmistrza?

 28. A pan Gazda, przepraszam za określenie, pomyliłem się, bo na Pana to trzeba sobie zapracować… sprzedawczyk , bardziej pasuje! Co pan powiesz swoim wyborcom, że nic sam nie możesz zrobić? To im powiesz !

 29. A remizy to nie są przypadkiem jednostki samorządu terytorialnego, bo jeśli tak to są to miejsca gdzie zabronione jest spożywanie napojów alkoholowych, a jeśli robi się fety wyborcze w takich miejscach to łamie się prawo, łamie się ustawy przez osoby , które same uchwalały to prawo, łamiąc ustawy o przeciwdziałaniu alkoholizmowi. BRAWO !!!

 30. Ale zrobili Skiminę z Porąb w bambuko, napewno wspierając w wyborach Ordona liczył na lepszy stołek, a tu dostalo się mierną , mało znaczącą komisyjkę rolnictwa (czyli to co się miało). I jak Panie Skimina, nie jest panu przykro? przecież Pan powinien sterować conajmniej komisją budżetową, to już brat lepiej wypadł od Pana w przetargu : sprzedażw funkcji w radzie miejskiej przez Spólkę Ordon-Serafin. Panie Skimina stracił Pan w moich oczach, lepiej by Pan wypadł jako niezależny jak w poprzednich kadencjach. Pan taki doświadczony a przy tym katolik, a dał się tak łatwo omamić, szkoda.

 31. OBSERWUJ Ę TEGO OSTAPKO TO NOWY POLOCZEK TYLKO MA CIUT WIĘCEJ IQ. JAKOŚ NIKT NIE PAMIĘTA O AFERZE ALKOHOLOWEJ W NOWEJ DĘBIE Z PRZED 5 CZY 6CIU LAT.

 32. Trafiłeś w dziesiątkę! Specjalista od manipulacji ludźmi, jego domena to "wypuszczanie kaczuszek" (w celach prowokacji), wiedzą coś o tym urzędnicy, którym to proponował.No i jeszcze ta skłonność do przypisywania sobie zasług z wykorzystaniem cudzych pomysłów. Bardzo fałszywy człowiek.

 33. Jeżeli Żołądź zostanie ponownie zastępcą to ja wyjeżdżam z Nowej Dęby! Tyle kasy idzie z budżetu gminy na wynagrodzenie tego "miglanca" ( Baskowego szkoleniowca od wyciągania unijnej kasy), to są stracone pieniądze. Marnotrastwo publicznych pieniędzy Panie burmistrzu i to dzięki panu,bo inni przed nim odmówili. Coś nie potrafi pan przyciągnąć do siebie porządnych ludzi z charakterem.

 34. Jeden z bardziej fałszywych spośród ludzi, których poznałem. Plusem (chyba jedynym) jego obecności w lokalnym życiu publicznym jest to, że młodzi ludzie w Nowej Dębie mogą dzięki niemu już bardzo wcześnie uczyć się życia, w którym przecież spotkają podobnych ludzi jeszcze nie raz. Lepiej przechodzić takie lekcje wcześniej, gdy nie zarządza się jeszcze dużym ryzykiem.

 35. [quote]#16 | Rada dalej uk�adowa dnia 12/02/2010 14:27
  Panie Ordon pana przysięga nic dla mnie nie znaczy, demokracja w pana ustach to puste słowa. Czy to ,że rozdaje pan fanty swoim koleżkom i "kupuje" inny radnych za funkcje ,żeby zdobyć większość w radzie to taka prawość, którą pan głosisz? Wstyd,pokazałeś pan swoją zachłanności na władzę jeżdżąc z Serafinem do radnych,żeby ich ustawiać. Czy o takiej demokracji opowiadasz pan swojemu synowi?[/quote]‎…fakt oni mogą myśleć że WYGRALI!!! hihi a **** TAM…!!! nawet nie wiedzą jaki BAT NA SIEBIE UKRĘCILI a co do wypowiedzi przewodniczących TO ŻENADA…!!!hihi ale przy najmniej JAJA były kto UWAŻNIE SŁUCHAŁ to mógł się POŚMIAĆ tak jak Ja……!!! hihi radny flis to z wypowiedzi KASZANKA pachnąca żywicą…!!! MROCZKOWA SPRZEDAWCZYNI….!!! zapomniała dodać że ma PSA…hihi i co on je a w ogóle to po prostu SMRÓD NA SALI wszyscy PODKUPIENI PRZEZ naszego OLIGARCHĘ WIESIA…!!! Błeeeeeeeeeee nic dodać nic ująć po prostu USTAWKA bo im **** DRŻAŁY ZE STRACHU…!!! ale co ma wisieć NIE UTONIE !!! hihi a więc RADNI obyście nie stali się w pewnym MOMENCIE "BEZRADNI" hihi Pozdrawiam Ratusz i Jego PRZEDSTAWICIELI w RADZIE…!!!WOW!!! Drutek ;0) a jeszcze jedno tak widać wielkie ZADOWOLENIE u NIEKTÓRYCH BRACI WIEŚKA !!! nie cieszcie się za WCZAS bo to że zostali wybrani nie świadczy że mają wiedzę w tych kierunkach i potrafią ZARZĄDZAĆ…!!!hihi SKMINA ma tyle wspólnego ze SPORTEM i REKREACJĄ co Ja z GINEKOLOGIĄ…!!!:D , tu radni pokazali jak łatwo się SPRZEDAJĄ !!!:( I TO ŻE P.JANINA i MAREK otrzymali największe POPARCIE od WYBORCÓW to nie po to by cały czas SPRAWDZAĆ i PATRZEĆ na ŁAPKI radzie wiejskiej i Burmistrzowi a by coś dla Miasta ZROBIĆ "nie po to ICH WYBRALIŚMY"…. daje to nam dużo DO MYŚLENIA !!! co za KLIKA RZĄDZI…!!! WIEM JEDNO !!! zaczął się OKRES BACZNEGO SPRAWDZANIA WIESIA I RADY :@ , w słowach Burmistrza można było odczytać DRWINĘ I SZYDĘ ,"NIECH OPADNĄ EMOCJE"…hihi emocje to on miał przed wyborami PRZEŻYWAŁ ten czas "JAK ŻABA OKRES" ale teraz będzie się mógł wykazać i zobaczymy czy SŁOWA DOTRZYMA TO CO NAOBIECYWAŁ…:D Pozdrawiam RATUSZ i jego RADNYCH SZACUN !!! Drutek ;0)

 36. Było wiadomo od początku że Ratusza nigdzie nie dopuszczą i będą blokować jak się da (odsyłam do tego przykładu z wpisywaniem się na listy do komisji byle by zdobyć większość). Ratusz rozegrał to bardzo dobrze bo pokazał pazerność, butę i brak klasy swoich przeciwników. Z klubem radnych bardzo dobry ruch. Wreszcie coś zaczyna się dziać na tej radzie.

 37. Pani Maria dostała stołek. Co dostali inni? Nie wiadomo.
  Ale warto się przyglądać ile pieniędzy ci nowi radni dostaną na swoje stowarzyszenia. Pozdrawiam.

 38. Emocji niech Ordon nie szuka u innych bo to jego trzymają juz od czterech lat, pikawa mu już daje znać od dawna, nerwy tłuką,biega po lekarzach i nie śpi po nocach. No może gdyby sumienie miał uporządkowane i mniej chorych ambicji, a więcej szacunku do ludzi, to ze zdrowiem nie byłoby kłopotów, a tak to zmory go nawiedzają upominając się o prawdę. Facet starzeje się w oczach, aż żal, taką się płaci cenę za "zdobywanie zasług" w samorządzie.Panie Ordon bierz pan przyklad z kolegi Żołędzia, po tym to wszystko spływa jak po kaczce (najgorsze świństwa to dla niego pikuś).

 39. Nie no Ostapko zachował się jak Gnój na sesji. Tylko się skompromitował. Ma przerost ambicji nad umiejętnościami. Pokazał wszystkim jakim jest zazdrosnym dzieckiem. A teraz kolesie go ratują poprzez kolejne oczernianie innych. Mały zazdrosny Mareczek ha, ha….
  To jest śmiechu warte. A co myślałeś że cię zrobią wice. A może specjalnie pokazałeś występ? Co ty sobie wyobrażasz że po takiej kampanii będą z tobą współpracować? A może taką masz strategię?
  Ludzie zrozumcie przez tego kłamce miasto jest podzielone!!!

 40. niestety przez RAtusz i jego działania – kłótliwość pokazywanie co niby się wie MIASTO STRACI – oczywiście krutyka powinna być – ale tak która działa na korzyść – bo narazie krytka jest na takim niskim szczeblu – rzucaniem błotem

 41. poczekajcie az Rada zacznie dzialac dostaniecie konstruktywna krytyke. kazdy blad bedzie teraz pokazywany i juz sie nie ukryje Skimina z tym ze nie odroznia sciezki rowerowej od chodnika i ze nie wie czym jest firma. wczesniej chowali swoj brak kompetencji a teraz cala nowa deba to zobaczy

 42. to fakt cała dęba będzie w takim układzie jaki jest w radzie, bardziej przyglądac się podejmowanym działaniom a ocena już za 4 lata, mino wszytko wszystkim naszym radnym zyczę wykonywali swe obowiązki nalezycie, bez niepotrzebnych dla naszego grajdołka przepychanek

 43. Teraz wychodzi jakie bzdury pisał Ostapko.Cyt."Wykupiony grunt ma stać się częścią TSSE. Cała akcja jest robiona pod "Tajemniczego " inwestora, u którego, wedle szumnych deklaracji, pracę znajdzie kilkaset osób…
  Co gorsza, wcale nie jest powiedziane, że się uda." Panie Ostapko i co udało się! inwestycja będzie i miejsca pracy!!! Po co była Panu ta bezpodstawna krytyka po to żeby wejść do Rady, brać kasę czy ośmieszać innych. A może jedno i drugie a przy okazji przypisać sobie zasługi.Kłamca i oszust to mogę o Panu powiedzieć. Myślisz Mareczku,że ludzie rozumu nie mają. Chciałeś odgrywać spektakl, być medialny i widowiskowy po to żeby zyskać głosy? Udało Ci się oszukać mieszkańców ale nie wszystkich. Pokazałeś już swoje oblicze! Szkodzisz dzieciuchu tylko miastu i ludziom.

 44. Kuro domowa spektakl to odstawia Ordon ze swoim towarzystwem wzajemnej adoracji, to rada się skompromitowała w swej pazerności na władzę. Wspaniały teatr mogliśmy zobaczyć dzięki Markowi. Posłuchaj co robił Ordon, żeby zyskać glosy, w poprzedniej kadencji pukał do domów z Serafinem i żebrał o poparcie, a teraz po nabraniu pewności (no bo nasze partie dziwnym zrządzeniem losu nie znalazły kontrkandydata?) wychodzi jego arogancja i buta. Dokupili z Serafinem kilka głosów w radzie i myślą,że wszystko się potoczy starym trybem,jednomyślnym podnoszeniem rączek pod okiem Ordona, ano zobaczymy?Pamiętamy jak pokrzykiwał i "rozliczał" na sesji na radnych, że nie glosują na "tak" -nerwy już mu puszczały.
  Kuro, tak ludzie mają rozum, dużo obserwują, słuchają i potrafią wyciągać wnioski.Niektórym zabrakło poprostu zwykłego poczucia godności, szkoda,że to tym co na piedestale. Mnie akurat Pan Marek nie oszukał, wiedziałem na kogo głosuje , widzę co robi dla tego miasta i jestem bardzo zadowolony.Gratuluję mu przede wszystkim odwagi i klasy.
  A jak ta inwestycja ruszy -o której wspominasz- i nasi bezrobotni nowodębianie dostaną setki miejsc pracy -to dopiero będziemy wiwatować, poczekajmy na zapowiadane wielkie efekty, nie gorączkuj się tak.
  Kuro, niektórzy mieszkańcy powinni przetrzeć sobie oczka, jak nie chcą być zawiedzeni tymi których wybrali do rady.I nie rozliczaj już Pana Marka z zasług, bo on dopiero zaczyna pracę w samorządzie, a czy koledzy z rady będą mu ją ułatwiali, czy szczuli , to sama zobaczysz i ocenisz. Pozdrawiam.

 45. Posłuchaj samego siebie obrońco. Powiedz kto szedł z Ordonem do wyborów 4 lata temu i też zbierał głosy? Podpowiem ci uczciwi ludzie tacy jak ś.p.Danusia Hałoń, ś.p. Jurek Lubera czy oni też byli sprzedawczykami?Też byli w tym towarzystwie i czy byli pazerni? A więc odpowiem Ci głupcze. Pazerny jest tutaj P.Ostapko który liczył na lepszą kasę.Nic nie robi dla miasta a klasy to mu brakuje.Inwestycja o której pisałam ruszy na 100% i jak na razie to pracę utrudnia P.Ostapko swoją dziecinadą.A co gorsza szkodzi całemu miastu siejąc propagandę i kłótnie.

 46. Nie napinajcie się. Doje***scie sie do Ostapki bo nie boi się powiedzieć tego o czym myśli większość mieszkańców. Doskonale każdy wie jak w Dębie jest z robotą i jakie panują układy. Powiesz, że Ostapko mówiąc o tym kłamał? Że wszystko jej cacy? Komu chcesz to wcisnąć? Ludziom zarabiającym grosze ledwo wiążącym koniec z końcem? Nazywasz jednen z drugim Ostapkę, gówniarzem, dzieckiem itd. Ten "gówniarz" nie boi się przeciwstawić tej starej ekipie, nie kuli kity jak większość z nich za co cały czas ma przej***ne. A wasza nagonka (pisanie komentarzy przez jedną osobę pod kilkoma nickami) nie pomogła wam podczas kampanii i nie pomoże wam teraz bo ludzie nie są idiotami i widzą co sie dzieje.

 47. Przepraszam, że się uniosłem ale nie widziałem jeszcze takiego ataku i kampanii nienawiści, plucia jadem wobec młodego człowieka, mającego dużo pomysłów, przejawiającego dużą aktywność społeczną ktory stara się by coś się w Dębie ruszyło. Marku! Szkoda, że nie kłaniasz się w pas rządzej ekipie i nie kajasz się każdym kroku. Miałbyś łatwiej. Ale jak to mówią.. "Trzeba iść pod prąd. Z prądem płyną śmieci"

 48. [quote]#60 | kura domowa dnia 12/03/2010 13:46
  Nie no Ostapko zachował się jak Gnój na sesji. Tylko się skompromitował. Ma przerost ambicji nad umiejętnościami. Pokazał wszystkim jakim jest zazdrosnym dzieckiem. A teraz kolesie go ratują poprzez kolejne oczernianie innych. Mały zazdrosny Mareczek ha, ha….
  To jest śmiechu warte. A co myślałeś że cię zrobią wice. A może specjalnie pokazałeś występ? Co ty sobie wyobrażasz że po takiej kampanii będą z tobą współpracować? A może taką masz strategię?
  Ludzie zrozumcie przez tego kłamce miasto jest podzielone!!![/quote]…Te Kuro Domowa lepiej zmień LEKARZA BO TEN CIĘ OSZUKUJE…hihi ty masz chyba coś nie tak pod DEKLEM że tak się Marka czepiłaś jak gó…no statku i mówisz PŁYNIEMY !!! masz za złe chłopakowi że jest młody aktywny i WASZE BRUDY wyciąga to jest RACZEJ PEWNE że należysz do tej BANDY…!!! a na sesji to właśnie RATUSZ pokazał klasę a nie ONI SPRZEDAWCZYKI OBOROWE…!!!! JUDASZOWE dzieci…!!! WOW!!!:( I ZOBACZYMY CO SIĘ DALEJ BĘDZIE DZIAŁO ALE JEDNO JEST pewne ŻE PORTKAMI TRZĘSIECIE :Pi dobrze bo JESTEŚCIE TERAZ NA wielu celownikach TAK ŻE UWAGA…!!! ŚLISKI TEREN…!!! hihi nie pozdrawiam żadnych kur a SMAKA TYLKO MI NAROBIŁAŚ I wpadnę na takie coś jak ty z RUSZTU…hihi Drutek ;0)

 49. Firma Pilkington która produkuje szkło i szyby zespolone ma być tym [b]szalonym inwestorem [/b]jeżeli tak to byłoby super.:D:D Czy macie na myśli kogoś innego:|

 50. widzę koleś, że jesteś niedouczonym debilem. O jakiej kasie ty pleciesz, że niby Marek jest pazerny i leci na kasę ? Na taką kasę to on sr…a.
  Marek dużo już zrobił dla tego miasta. Przede wszystkim otworzył naszemu społeczeństwu oczy, kto tak naprawdę rządzi naszym miastem. Poza tym zorganizował więcej imprez kulturalno oświatowych dla mieszkańców niż cała ta ekipa burmistrza z byłym radnym Zielińskim, który przed poprzednią kadencją obiecywał wręcz masowy cykl imprez jeśli zostanie radnym, a co zrobił ? NIC ! Podnosił rączki do góry tak jak mu zaśpiewał Ordon i Żołądź z towarzyszem hotelarzem na czele…
  Ale wracając do inwestycji, to ciekawy jestem bardzo, jak będzie się przedstawiała sprawa płac w takiej spółce, która to niby ma dać 300 miejsc pracy i jacy ludzie będą zatrudniani, czy burmistrz zadba przede wszystkim o zatrudnienie ludzi z naszej miejscowości i gminy, czy powiatu, czy może powstanie kolejna spółka która da pracę dla ludzi z powiatu kolbuszowskiego. Może i tak będzie, ale zachodzi pytanie ile będą zarabiać pracownicy tej spółki, czy nie tak samo jak w obecnych, że zarabiają za ciężką pracę najniższą krajową i na dodatek jeszcze płatne nie w terminie i w ratach jak ma to miejsce w PROMECIE gdzie księgową jest właśnie pani małżonka hotelarza i ma duży wpływ na finanse tej spółki. Lub kolejna spółka Eltex, gdzie pracownicy pracują w większości na umowy o dzieło, gdzie za czas przepracowany, a w większości wychodzi ok. 240 godzin miesięcznie dostają najniższą krajową.
  Tak więc maleńki człowieczku, ogarnij się i zacznij żyć życiem realnym a nie iluzją i Ordona, Serafina propagandą sukcesu. Żaden Marek nie sieje propagandy, tylko pokazuje prawdę i nie żyje w świecie iluzji jak ty i tobie podobni.

 51. Na razie to rozliczymy Mareczka!!! Drurek lekarz przydałby się raczej tobie. Powinieneś się wyleczyć z tego chorego Ostapki!!! Jaką on wykazuje aktywność jakie ma pomysły??? Podaj konkrety siedzącyukumpla??? Jak na razie to bezpodstawnie oczernia!!!A kampania się już skończyła i ten chłopak w ogóle nie myśli co robi!!! Tylko improwizuje a wy razem z nim. Lepiej niech się weżmie za uczciwą robotę.

 52. Kto żyje w świecie iluzji chyba ty człowieczku. Nie mówię że zarobki w tych firmach są inne!!! Ale ten wasz marny Mareczek tego nie zmieni. Tak jak nie zatrzyma podwyżek za wodę,tak i waszych pensyjek nie zmieni. Chcesz powiedzieć, że te kilka marnych imprez które się odbyły to straszna zasługa. Niech sobie w d***pę wsadzi takie imprezki. Kłamca i oszust. Za 4 latka przekonasz się i ty.
  Ps. Ten Ostapko powinien się leczyć u psychiatry. Chyba naprawdę miał trudne dzieciństwo bo jest skrzywiony emocjonalnie.

 53. Kampania wobec młodego człowieka ma na celu pokazanie: NIE WYCHYLAĆ SIĘ! NIE SPRZECIWIAĆ SIĘ! BO JAK SIĘ WYCHYLISZ/SPRZECIWSZ TO WTEDY….
  Im większy atak na tego chłopaka, tym większa moja sympatia wobec tej osoby.

 54. Kampania się skończyła. Czemu się sprzeciwia ten młody chłoptaś? Wzrostowi cen wody? A może je zatrzyma tak jak ceny gazu i prądu? żenada!!! Da nam dobrze płatną robotę? Jak na razie to robi dużo za hałasu wokół swojej osoby!!! Egoista bo myśli wyłącznie o sobie.Taki ma sposób na życie? Improwizuje a tak naprawdę nic nie zrobi!!! Z reguły Ci co dużo mówią mało robią i to się sprawdza w jego przypadku!!! Żal mi jego kumpli którzy się na nim przejadą!!!

 55. [center]Mam propozycję by nie polemizować z bardzo trudnym przypadkiem podpisującym się kura domowa.
  Myślę,że pseudonim nie jest przypadkiem,a ilością zwojów mózgowych przewyższa zwykłą nioskę tylko o jeden. Dzięki tej przewadze nie kasztani na podwórku.[/center]

 56. kuro domowa krzyczysz krzyczysz a jeszcze ani jednego merytorycznego argumentu nie uzylas. jak chcesz mozemy podyskutowac na argumenty no ale najpierw musisz znalezc jakies potwierdzajace Twoja racje ale nie bedzie Ci łatwo bo takie nie istnieja wiec chyba nie porozmawiamy

 57. A co to już prawdy nie można napisać.Tak wam mózgi wyżarł ten Mareczek. Wy już sami nie wiecie co piszecie kolesie Ostapki. Złego słowa nie można powiedzieć na Mareczka. A na innych to można? Ja przynajmniej mam odwagę powiedzieć że jestem kurą a ty chyba śmierdzącym tchórzem. Ooooo jak cuchnie!!!
  Ps. Ty jesteś negative koleś.

 58. Kurko ten positiv się ciebie boi. To jakiś sisiu majtek. Taki jak Ostapko. Po ostatnich występach potwierdził że to dzieciuch.;)

 59. Kuro,tak z Ordonem swego czasu szli do wyborów i poparli go ludzie, którzy potem mogli tylko tego żałować bo się na nim zawiedli. Chyba takim przypadkiem był śp. Jurek Lubera, który do nich dołączył , żeby coś w Nowej Dębie się zmieniło i runęły poprzednie układy. Jurek odniósl duży sukces wyborczy(choć z żadną partią nie był związany), podobnie Gazda jako niezależny, a nawet Szpunar.Ale żaden z nich nie dostał od Wiesia stołka za głosy i dla satysfakcji ich elektoratu, bo stołki byly juz podzielone między wieś i starych radnych wobec których Ordon-Wróbel mieli zobowiązania, jedynie śp. pani Hałoń od początku promowana była przez Wróbla na przewodniczącą i choć tyle dobrze. Niewielki ochłap dostał wtedy Kazimierz Skimina- komisję rolnictwa (bo nie szedł z Ordonem),a drugi Skimina z Chmielowa (SLD) został odsunięty od funkcji (za kadencji Czekalskiego głosował za odwołaniem Ordona z sekretarza). Ale to już historia, choć widzę,że się powtarza.

 60. krew mnie zaleje. Nie należę do spokojnych ludzi i lubię emocje ale ta dyskusja stała się jałowa .Lubię jak polemika wnosi coś nowego jednak to Wasze obrzucanie się g.ó.wnem staje się żenujące .Wielu spośród Was to kwiat Nowej Dęby i to właśnie dzięki Wam to forum i to miasto żyje .Czas zakończyć spory polityczne bo jest po wyborach ,Ratusz zdobył przyczółek bo taka była Nasza Wola .Sudoł jest vice za rok może będzie starostą ,jak Pluta w posły pójdzie ,burmistrzem jest Ordon itd.tylko dlatego tak się stało bo tego chcieliśmy a nie dlatego że przystojniak .Jako człowiek czynu mogę sobie i Wam pogratulować tych zmian .Jednak ktoś lub coś próbuje zminimalizować osiągnięcia ostatnich lat .Komuś się to nie podoba ,próbuje ten trend zablokować .Nie wiem dlaczego bo wszyscy w Mieście cieszą się z takiego obrotu rzeczy .I teraz komu zależy na skłóceniu radnych ,na skłóceniu mieszkańców ,jaki ma ten ktoś cel w tym ? Ano ,albo coś próbuje ukryć przed kimś .Albo ma coś na sumieniu i obawia się przyszłości .Jest jeszcze jeden powód , ma posadę i boi się ją stracić taki „mądry konik polny „który żre mrówce zapasy .Radzę Wam uduśmy ścierwo konika bo narobi świństw i gówna pomiędzy nami .Burmistrz i Marek zaczną żyć w zgodzie dla dobra miasteczka bo innej drogi nie mają .Tylko tego konika gońcie łopatą w diabły .
  Pozdrawiam Don Quijote

 61. Dziękuję za prawdziwą odpowiedż. Wreszcie ktoś normalny. A więc jaki wniosek mamy z tej wypowiedzi? Czyli nie wszyscy to sprzedawczyki i ludzie pazerni jak tu się pisze na tej podłej stronie.
  Ps. Ogarnij się Drurek i napisz coś co wcześniej sprawdzisz zamiast pisać na ludzi.

 62. O wielki Donie krew cie zalewa!
  Bo tak ubolewasz!
  Te g*wna narobił sam Mareczek, niech teraz wypije tą gnoj*wę. Stary idż się wypałuj.Mareczek zrobił dużo złego dla miasta a teraz go wybielasz. Kto tu jest chorągiewką. Nie no to jakiś mezalians!

 63. [b]Napisałem tylko że zgoda buduje a niezgoda rujnuje[/b]
  ps.Idę sobie poodśnieżać tak dla sportu
  Pozdrawiam Cię
  Don Quijote

 64. 1. Radna Janina Lubera miała propozycje objęcia funkcji wiceprzewodniczącej rady.
  2. Radnemu Markowi Ostapce nikt nie bronił wejść do Komisji Rewizyjnej.
  3. Reszta to była manifestacja.
  4. Najwięcej głosów zebrał Stanisław Skimina – 80%.
  5. Radny Marek Ostapko miał 5 wynik, nie mniej w swoim okręgu 1.

 65. 1. SKIMINA STANISŁAW 79,26%
  2. DURTKA ANDRZEJ 70,06 %
  3. TŁUSTA HELENA 57,575
  4. TOMCZYK MARIAN 49,12 %
  5. OSTAPKO MAREK 47,47 %
  6. RUTYNA RYSZARD 46,84%
  7. LUBERA JANINA 43,54 %
  tyle wyliczyłem dalej nie dałem rady

 66. [quote]#81 | kura domowa dnia 12/03/2010 18:45
  Kampania się skończyła. Czemu się sprzeciwia ten młody chłoptaś? Wzrostowi cen wody? A może je zatrzyma tak jak ceny gazu i prądu? żenada!!! Da nam dobrze płatną robotę? Jak na razie to robi dużo za hałasu wokół swojej osoby!!! Egoista bo myśli wyłącznie o sobie.Taki ma sposób na życie? Improwizuje a tak naprawdę nic nie zrobi!!! Z reguły Ci co dużo mówią mało robią i to się sprawdza w jego przypadku!!! Żal mi jego kumpli którzy się na nim przejadą!!![/quote] ale ty masz KOMPLEKSY WOW!!! i co do tego LEKARZA TO SKORZYSTAJ Z MOJEJ RADY…!!! bo widzę że masz problemy ze spaniem:@ podniecasz się i rzucasz ja gó..no w przeręblu:o liczysz kombinujesz jak KOŃ pod GÓRKĘ by tylko MARKA OCZERNIĆ ale i tak jesteś tylko wielkim ZEREM i SPADÓWA !!!:( nie pozdrawiam i szacunku też Mi dla ciebie BRAK…!!! Drutek ;0):P:D

 67. [quote]90 | kura do Dona hujota dnia 12/03/2010 20:30
  O wielki Donie krew cie zalewa!
  Bo tak ubolewasz!
  Te g*wna narobił sam Mareczek, niech teraz wypije tą gnoj*wę. Stary idż się wypałuj.Mareczek zrobił dużo złego dla miasta a teraz go wybielasz. Kto tu jest chorągiewką. Nie no to jakiś mezalians![/quote] ty na PRAWDĘ jesteś PORĄBANA za takie teksty to dostaje się w PAŁĘ…hihi DONEK nie wkurzaj się PRZECIEŻ TO JEST PÓŁMUZG …hihi specjalnie prowokuje a z tego co widzę to Marek musiał jej dobrze ZASZKODZIĆ pewnie jakaś lewa KASKA nie wpadła bo Marek musiał jej namieszać…hihi:P ale jaki tekst "idź się wypałuj" neruszyłeś jej UKŁAD NERWOWY i teraz będzie gó..no ze SPANIA hihi:( ale może wreszcie ją szlak TRAFI albo ZAGRYZIE SIĘ….hihi ale Marek musiał jej doje…ać hihi :@:D:o Donek Pozdro!!! i miłej NOCKI ŻYCZĘ…!!! WOW!!! :D

 68. Kuro, Don Qijote ! mam pomysl : skierujmy my wyborcy apel do burmistrza Ordona i przewodniczącego Serafina o współpracę i zgodę w Radzie. Niech nie boją się Ratusza, bo nikt im stołków nie odbierze , Ratusz to odważni, inteligentni ludzie (nie trzeba obawiać się,że ktoś zechce zaglądnąć w dokumenty urzędowe lub o coś zapyta,bo przecież w urzędzie wszystko jest w porządku i panuje przejżystość). Następnie prośmy o tolerancję dla innych poglądów , wyznań, i odmienności, o wolność wypowiedzi radnych, prośmy o wsparcie działań tych , którym się chce coś robić dla innych, prośmy o więcej szkoleń dla radnych,żeby zdobywali wiedzę i poszerzali swoje horyzonty, umacniali swoje kompetencje, żeby chciało im się dyskutować i działać z postępem. Amen. Przekażmy sobie znak pokoju.

 69. Procenty to masz we krwi, liczby zebranych głosów sobie porównaj.

  Ale to nie ma znaczenia. Podział sił w radzie jest jasny, nikt nie spodziewał się przejęcia władzy przez mniejszość. Podział przewodnictwa w niektórych komisjach jedynie mógłby nieco zaskakiwać, ale tylko ludzi, którzy jeszcze nie poznali się na tej koalicji.

  Czekają nas ciekawe politycznie 4 lata, drużyna rządząca będzie się musiała zmierzyć z kontrolą czujnej opozycji. Na pewno będzie głośno i całe szczęście, bo mieszkańcy powinni zawsze wiedzieć o tym co się dzieje, by móc to ocenić i wyciągnąć konsekwencje wobec samorządowców. Wierzę, że Ratuszowcy doskonale wypełnią to zadanie.

 70. [quote]#93 | Go�� dnia 12/03/2010 21:15
  1. Radna Janina Lubera miała propozycje objęcia funkcji wiceprzewodniczącej rady.
  2. Radnemu Markowi Ostapce nikt nie bronił wejść do Komisji Rewizyjnej.
  3. Reszta to była manifestacja.
  4. Najwięcej głosów zebrał Stanisław Skimina – 80%.
  5. Radny Marek Ostapko miał 5 wynik, nie mniej w swoim okręgu 1.
  #94 | procentowe wyniki dnia 12/03/2010 22:14
  1. SKIMINA STANISŁAW 79,26%
  2. DURTKA ANDRZEJ 70,06 %
  3. TŁUSTA HELENA 57,575
  4. TOMCZYK MARIAN 49,12 %
  5. OSTAPKO MAREK 47,47 %
  6. RUTYNA RYSZARD 46,84%
  7. LUBERA JANINA 43,54 %
  tyle wyliczyłem dalej nie dałem rady[/quote]…Witam!!! Donek ładnie PODRASOWAŁEŚ KURKĘ ŻE zaczęła tak pięknie GDAKAĆ…hihi to niech teraz ZAPRZECZY ŻE WYBORY W RADZIE NIE BYŁY USTAWIONE…!!! WOW!!! aleś się mała wygdakała i co ty tu marna osóbko chcesz tymi liczbami POKAZAĆ to jak USTAWKA BYŁA ZROBIONA…!!! PRZY KAŻDYM ZAPISIE LUDZI Z RATUSZA zapisywało się 8-9 osób BURMISTRZA tak że spoko spoko i te cyferki to sobie weź do hotelu na grzędę i tam się FASCYNUJ i nie porównuj Pani JANINY do serafinka bo to jemu trzeba było zaproponować wice a nie TAK KOMPETENTNEJ OSOBIE…!!!WOW!!!:P a co do Marka to NIE MARTW się zbytnio że nie wszedł w skład komisji rewizyjnej On jak trzeba będzie to TAK WAS ZREWIDUJE że wam nawet ŚWIĘTA KOMISJA NIE POMOŻE…!!!:P i nie siej ZAMĘTU :o, bo faktycznie tu jest potrzebna ZGODA a nie twoje GDAKANIE:(…!!! BEZ SZACUNKU a za to Pozdro !!! dla Donka i nie daj się tej kurze ZAGDAKAĆ CYFERKAMI bo to istne BREDNIE USTAWKA BYŁA I SZLUS…!!! Drutek :D

 71. …Donek nie PĘKAJ niech spadają NA SZCZAW :Pi wezmą się za ROBOTĘ BO WIĘKSZOŚĆ Z NAS NA PRAWDĘ BĘDZIE IM PATRZEĆ NA ŁAPKI…:@ Pozdro i SZCZUN…!!! Drutek ;):D

 72. Kazda Rada moze i ma takie prawo ze radnego dzialajacego na szkode i szkalujacego moze odwolac i nic tu nie pomoga dlosy wyborcow[b][/b]

 73. no to Nasz Samorząd już powinien brać się do dzieła odwoływania przedewszystkim swoich radnych za działanie na szkodę miasta i gminy…

 74. Don Quijote do DrurekB) Nie pisałem nigdzie że ustawki nie było .Oczywiście że była jak inaczej:|.Ale szkoda Waszego zapału na bicie piany.Piękne jest to że nawet burmistrz sobie nie pierdnie a już dzięki RATUSZWI będziemy wszyscy wszystko wiedzieć ,bo to się Nam wyborcom należy ,rączki na stół.:D
  Ps.Wiem że szykują się pozwy cywilne o udostępnienie IP .Bo co niektórych obraziłem lub ktoś obraził co niektórych :D, więc muszę przygotować się do obrony coby poszło rykoszetem .Drurek Ty wiesz kim jestem i ja wiem kim ty jesteś i [b]wszyscy we wsi wiedzą kto to jest Don Q[/b].ale przy okazji dowiemy się kto jest przyjacielem a kto wrogiem ,tego miasteczka :)
  [b]Z szacunkiem pozdrawiam [/b]
  Don Quijote
  [i]uduśmy ścierwo polnego konika[/i]

 75. Drutek-co ty tak bronisz tego mareczka. jego też rozliczymy za 4 lata. pisał dlaczego warto na niego głosować. zobaczymy. jak jesteś na basenie to weź się za odśnieżanie bo nie ma jak wjechać.

 76. …te antonio nie bądź taki mądry bo KOCIEJ mordy dostaniesz:P !!! hihi a z OŚNIEŻANIEM TO WYŻEJ WJEŻDŻAJ koleś:@ i fakt jak masz czas pisać PIERDOŁY TO MOŻESZ ODŚNIEŻAĆ:o…!!!WOW!!! bez szacunku…:( Drutek ;0)

 77. I co kolesie tak się na mnie wyżywacie. Bo wam żyła w d*pie pęknie. Po co tyle wysiłku. Was jest więcej a ja tylko jedna i nie możecie sobie dać rady? Nie rzucaj gno*em Drurek. Fermentujesz czy co?
  Drurek masz nie wyparzony jęzor i do tego kłamliwy. Te procenty sam policzyłeś! Nie zganiaj na mnie bo łżesz jak pies.
  A Don przecież wylał że Mareczek to chorągiewka!!!:P
  Ps.Wiecie co mój układ nerwowy jest odporny na wasze rzygowiny.Więc idżcie zrobić bałwana i zatłuczcie go.Albo do psychiatry bo zdrowi na umyśle to wy nie jesteście!:P

 78. Trochę kultury p.Drurek bo pan język masz straszny , przyznam się że już czytać twoich postów nie mogę. Więc jak jesteś taki "cool" to zmień się pan albo przestań pisać.!!!

 79. [b]No khujot, idz i kup sobie szczoteczkę do zębów oraz dobrą trykotową bawełnę. Może Pan Bóg nie rychliwy, ale widzę ze sprawiedliwy. Niby taki wielki jesteś , a byle szmata cię u.d.u.p.i……A wystarczyło wcześniej napisać jedno takie magiczne słowo….[/b]

 80. …Witam!!! nie podkręcisz mnie hihi:D a pierdoły SĄ i basta :(, a mnie to WALI jak nie chcą to niech nie czytają a że to nie po ICH MYŚLI to wtedy BOLI ach jak BOLI…hihi ;0):D Drutek ;0)

 81. Panie Drurek, czy jest to po mojej czy nie myśli, to czytają to ludzie,
  ludzie z Nowej Dęby oraz z poza. Więc jeżeli jesteś Pan kulturalny to się pan wyrażaj w swoich postach: [i]"a mnie to WALI jak nie chcą to niech nie czytają a że to nie po ICH MYŚLI to wtedy BOLI ach jak BOLI…hihi ;0)"[/i] Apeluję do Pana – KULTURY !!!

 82. nie bądż taki do przodu bo ci tyłu braknie. Idż lepiej na spacer ochłoń trochę bo nie radzisz sobie z emocjami chłoptaś.:P

 83. Temat artykułu : "1 sesja nowej rady ",
  no cóż na początek "wyszło szydło z wora" – widać w jaki sposób stara gwardia pozwala na współprace nowym radnym.
  W imię dobra mieszkańców, miasta i gminy, koalicyjni radni nie dopuścili Ostapki, Lubery i Licaka na żadne stanowisko w komisjach.
  Radni z miasta, którzy otrzymują ok 2000 głosów w wyborach samorządowych pozbawieni są głosów w Radzie Miasta. To tak jak niemowie pozwolić mówić !
  Myślę, że mieszkańcy bacznie będą przyglądać się postępowaniom Rady oraz włączą się aktywnie w pracę i będą uczestniczyć w jej obradach.

 84. Mimo, że Ordon i Serafin razem z Flisem stołki podzielili wcześniej w już wspomnianej remizie, to i tak ( wiem to z dobrych źródeł ) Ratusz wprowadził w wielką nerwowość Ordonowe zastępy. Jak dla mnie , to to jest już wielki s u k c e s. Trzymam kciuki za RATUSZ.

 85. Ciekawe, czy można w radzie ustawić Mroczkową kupując jej kolejnego różowego słonika albo flagę Unii Europejskiej?

  Pamiętacie, jak wyganiała z klasy dziewczyny, które podmalowały sobie oczy. Popatrzcie na jej zatapetowaną ********… ;).

 86. wydawać by się mogło ,że choć nad grobem o resztki honoru,człowieczeństwa zadba…a tu eee do samego końca łase to,że hej….

 87. Dobrze rzeczesz #116 : [i]Ratusz wprowadził w wielką nerwowość Ordonowe zastępy[/i], tak bardzo jestem ciekawy kto sobie w tych rozgrywkach bardziej da rady,czy młody czy też stary doświadczony wyjadaczradny ? Ja obstawiam młodych z Ratusza !

 88. Te "Ordonowe zastępy" nie odczuwają żadnej nerwowości w związku z obecnością Ratusza w radzie, bo 1) prócz Ostapki są tam też ludzie, którzy wolą coś robić, niźli pokrzyczeć, 2)Ostapką się nikt nie przejmuje i reszta radnych go zlewa, bo wie, że jest on zdolny tylko do podpisywania się pod cudzymi projektami, rozpieprzania inicjatyw innym i hałasowania o sobie samym.
  I co, Ostapko? Tajemniczy inwestor okazał się byc inwestorem rzeczywistym – dlaczego tego nie skomentujesz? Bo nie mozesz tym Ordonowi zaszkodzić, a robienie szumu wokół czegoś, co pokazałoby, że Ordon jest dobry, jest już be? Śmierdzi ci?

 89. Gdzie można coś znaleźć nt. tego inwestora? Gdzieś mi się obiło o uszy, że to Pilkington – jeżeli możecie to potwierdzić to już sam się z nimi skontaktuję.

  Z góry dziękuję.

 90. własnie popieram wniosek, nauczyciele do szkół, wszyscy i ci zawodowi i ci od historii, i innych fizyk i jakis tam geografii też …. w szkołach płacą całkiem nieźle, czyżby i tak za mało ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here