16. miejsce w Polsce drużyny KPS Nowa Dęba

0

W dniach 7-10 lipca 2016 r. w Częstochowie odbyły się Finały Mistrzostw Polski w Mini Siatkówce. Poprzedzone one były eliminacjami wojewódzkimi, w których rywalizowano w 6 kategoriach: „Dwójki”, „Trójki” i „Czwórki” dziewcząt oraz te same kategorie chłopców. W rozgrywkach wojewódzkich nasz zespół zajął 3. miejce uzyskując prawo gry w finałach ogólnopolskich. W drugi weekend lipca do Częstochowy zjechało po 48 najlepszych w Polsce drużyn w wyżej wymienionych kategoriach. Łącznie na 6 halach sportowych rywalizowało ponad 1300 dzieci grając w 288 zespołach. Mistrzostwa rozpoczęły się 7 lipca uroczystym otwarciem w hali Polonia skąd uczestnicy przemaszerowali na Jasną Górę gdzie odbyła się msza św. inaugurująca turniej. Drugi, trzeci i czwarty dzień to już rywalizacja sportowa w poszczególnych kategoriach. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów a każdy z nich do 15 punktów z dwoma punktami przewagi. Przy wyniku 1:1 w setach mecz rozstrzygał trzeci set grany do 11 punktów i także z dwoma punktami przewagi. Piątek dla naszej drużyny rozpoczął się znakomicie. W pierwszej fazie finałów zespłó KPS-u trafił do grupy L. Jako brązowy medalista z Podkarpacia rywalizował z mistrzem województwa lubelskiego – Międzyszkolny Klub Sportowy II Liceum Ogólnokształcące Chełm, mistrzem województwa warmińsko-mazurskiego – UKS Wilkowo oraz trzecim zespołem województwa pomorskiego – SKFiS KaEmKa PRZY PSP 3 STAROGARD GDAŃSKI. Dziewczęta nasze spisały się znakomicie wygrywając 3 mecze po 2:0 i awansując do drugiej fazy z pierwszego miejsca w grupie. II etap rozgrywany był tego samego dnia w godzinach popołudniowo-wieczornych. Na tym szczeblu rywalizacji zespół nasz trafił na Karpaty MOSiR Krosno – czyli mistrza Podkarpacia oraz GKS „RZEMIEŚLNIK” KWILCZ – trzeci zespół z Wielkopolski. Oba mecze rozstryzgnęły się w tie-breakach na korzyść naszej drużyny. W pierwszym z nich drużyna KPS – biorąc rewanż za rozgrywki wojewódzkie – pokonała Mistrza Podkarpacia  2:1 (6,-11,5), w drugim natomiast przeciwniczki z Wielkopolski 2:1 (-13,8 11). Pierwszy – ciężki dzień zmagań młode siatkarki z Nowej Dęby zakończyły schodząc z parkietów jako ostatnie (ok. godz. 21:30) ale za to z kompletem zwycięstw oraz ze świadomością o dużym sukcesie czyli awansie do grona 16 najlepszych zespołów w Polsce. Drugi dzień w sesji dopołudniowej to walka o awans do najlepszej „ósemki” w Polsce. Drużyna nasza w III etapie mistrzostw trafiła do grupy z zespołami: UKS „JANKOVIA” JANKÓW PRZYGODZKI, MCKS Czeladź, MUKS Pasek Będzin. Niestety późno zakończone rozgrywki poprzedniego dnia nie pozwoliły na wypoczynek, który gwarantowałby walkę w pełni sił na tym etapie turnieju. KPS dzielnie stawiał czoła przeciwniczkom oraz stresowi związanemu z walką o najwyższe cele. Przegrał jednak 3 mecze po 0:2 i pozostał mu do rozegrania kolejny – ostatni już etap o miejsca 9-16. Rozgrywany był w sesjach popołudniowej w sobotę i przedpołudniowej w niedzielę. Wyniki obu sesji:  – SOBOTA :  KPS Nowa Dęba – MKS „Dwójka” Zawiercie II    0:2  (11:15, 8:15) , UKS LIDER Konstantynów Łódzki – KPS Nowa Dęba 2:0  (15:10, 15:13) ,  KPS Nowa Dęba –   SMS LO II Opole 2:0  (15:10, 15:13) , NIEDZIELA : KPS Nowa Dęba  – GKS „RZEMIEŚLNIK” KWILCZ    1:2  (15:12, 8:15, 10:12)  KPS Nowa Dęba  – MTS KWIDZYN  1:2  (14:16, 19:17, 10:12) . Wyniki poszczególnych setów, a szczególnie ostatniego meczu świadczą o wyrównanych pojedynkach oraz o tym że podopieczne trenera Jacka Szpunara nie oddały meczów bez walki za co należą się im ogromne słowa pochwały, a 16. miejsce w Polsce to miejsce wśród ponad 1500 drużyn w tej kategorii wiekowej. Zespół nasz grał w składzie: Emilia Durlak, Natalia Trawińska oraz Wiktoria Gurdak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here