2 medale Mistrzostw Podkarpacia dla lekkoatletów z Nowej Dęby

5

12-03-2012

Na Mistrzostwach Podkarpacia w biegach przełajowych, które odbyły się 10 marca w Stalowej Woli nasi reprezentanci zdobyli 2 medale!

Na starcie staneli zawodnicy z kilkudziesięciu klubów zrzeszonych w Podkarpackim Okręgowym Związku Lekkiej Atletyki. Rywalizowali oni w 4 kategoriach wiekowych:dzieci starszych,młodzików,juniorów młodszych i juniorów. Dla dwóch ostatnich kategorii wiekowych był to zarazem pierwszy etap kwalifikacji do reprezentacji Podkarpacia na Mistrzostwa Polski Juniorów i juniorów młodszych, które 24 marca odbędą się w Szczecinie. Kwalifikację uzyskiwali medaliści Mistrzostw, a kadra zostanie ostatecznie ustalona po
Mistrzostwach Makroregionu Małopolsko-Podkarpackiego, które odbędą sie za tydzień w Krakowie.

W kategorii dzieci starszych na dystansie 1000m złoty medal zdobył nasz zawodnik Szymon Zięba, który już w połowie dystansu oderwał sie od reszty stawki i z dużą przewagą wbiegł na metę. Jest to kolejny sukces tego utalentowanego zawodnika, który w ubiegłym roku w Ustrzykach Dolnych został Mistrzem Podkarpacia w biegach Górskich, zaś w Przemyślu zwyciężył w Wojewódzkim Finale Szkół Podstawowych w biegach przełajowych.

Najmocniej obsadzona była kategoria młodziczek. Na starcie biegu na dystansie 1500 m stanęło bowiem kilka zawodniczek zaliczających się do ścisłej czołówki w kraju. Potwierdził to przebieg rywalizacji w tym biegu,który wygrała Kamila Zatorska córka świetnej biegaczki z Krosna Izabeli Zatorskiej, zaś za jej plecami 4 zawodniczki stoczyły pasjonującą walkę o 2 pozostałe medale. Ostatecznie srebrny medal zdobyła faworytka biegu Edyta Bielec z Ustrzyk Dolnych,zaś brązowy nasza Marcelina Serafin, która jak zwykle popisała się niesamowitym finiszem i z 6 miejsca na ostatnich metrach przesuneła sie na trzecie a do srebrnego medalu zabrakło jej zaledwie 1 sekundy.


Na zdjęciu: Marcelina Serafin i Szymon Zięba

W kategorii Młodzika wysokie 5 miejsce zdobył podopieczny trenera Juliana Zięby Arkadiusz Urbaniak. W mistrzostwach z powodu drobnej kontuzji nie wystartowała najlepsza zawodniczka naszego klubu Katarzyna Wojciechowska. Kasia wystartuje za tydzień w Krakowie na dystansie 3000m w Mistrzostwach Makroregionu Małopolsko -Podkarpackiego oraz za 2 tygodnie w Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych w biegach przełajowych w Szczecinie. –Najważniejszym jednak startem do którego się przygotowuje będą dla niej Mistrzostwa Polski w biegach Górskich na krótkim dystansie ,które 14 kwietnia odbędą sie w Ustrzykach Dolnych.Trzy pierwsze zawodniczki mistrzostw zakwalifikują się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata. które 24 czerwca odbędą się w Irlandii.– mówi trener naszych lekkoatletów Bogdan Karkut.

/info

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here