25 tysięcy złotych za 3 słupki. Tak się robi biznes z nowodębską władzą.

111

Z pieniędzy nowodębskiego podatnika wydano ponad 25 tysięcy złotych na montaż 3 słupków na parkingu przy domu kultury. Jak robić biznes to tylko z nowodębską władzą!

Nowa Dęba – strefa inwestora. Taki napis widnieje na witaczu ustawionym przy drodze krajowej nr 9 w Nowej Dębie.

I całkiem słusznie, bo niektórzy „inwestorzy” potrafią tutaj zarobić gigantyczne pieniądze. A wszystko dzięki wspaniałej współpracy z burmistrzami Nowej Dęby.

O tym jak wspaniale można robić biznes z nowodębską władzą przekonał się wykonawca przebudowy plant i Koziołka. Za 3 metalowe słupki wstawione na parkingu przy domu kultury zainkasował w sumie ponad 25 tysięcy złotych brutto! Za słupek który można kupić już od 100zł nowodębski podatnik zapłacił 8 382,5 zł brutto!

Poniżej fragment kosztorysu wykonawcy plant. Ceny w kosztorysie są cenami netto i należy do nich doliczyć VAT, bo Gmina płaci z VAT-em.

kosztorys slupki

Analizując powyższy dokument widzimy także ławki parkowe za 1650,5 zł netto / 2030,12 zł brutto za sztukę, oraz kosztowne kosze na śmieci za 1680,05 zł netto / 2067,02 zł brutto.  Można? Można!

A oto najdroższe słupki odgradzające w Polsce:

słupki

——————————————————————————————————————-

111 KOMENTARZE

 1. Mam pytanie do Pana burmistrza, czy ubezpieczył te słupki od kradzieży? Gdyby je skradziono to powstanie duża szkoda, 25 000!!!
  Kto będzie płacił? za te pieniądze można dobry samochód kupić!

 2. No bądź tu zdrowy. Na nic nie ma, na kanalizację nie ma woda do góry bo trzeba kupić 3 słupki za 20 tys. Żart

 3. Kurwa, złodziejstwo! Aż boli gdy człowiek uświadomi sobie jak „władza” szasta wielką kasą na lewo i prawo.

  • Szasta? To wy nie wiecie jak i po co się to robi?

   „Władziu, to dzielimy się jak zawsze – dla mnie 15000 za załatwienie przetargu, dla ciebie 5000 za siedzenie cicho, a za 5000 wstaw mi tutaj ładne słupeczki i wystaw fakturkę”

  • To dalej glosuj ty/twoja rodzina na Komorowskiego/Dude 8-) Bo przeciez trzeba bac sie zmian jakie niesie ze soba Korwin/Duda.

 4. Kosz na śmieci za 2 tysiące złotych. Słupek za 8 tysięcy. Co za grabież. Masakra jakaś :/ Ciekawe komu do kieszeni wpadło za to wszystko.

  • Jeden słupek mógł kostować i pięć milionów a reszta plant i koziołka zrobiona za złotówkę. To sprawa wykonawcy co sobie wpisuje jak mu tak wygodnie. Gmina płaci za całą przebudowę plant. Ot Polskie prawo.

 5. Sami mieszkańcy Dęby są sobie winni wybierając debila ponownie, wiec powodzenia w grabieniu burmistrzowi dalej zycze a wy nowodębianie patrzcie i płaczcie

  • Wiem, że trudno w to uwierzyć ale informacje tu podane są prawdziwe. Dokument znajduje się w Gminie. Każdy mieszkaniec może go dostać zwracając się do urzędu z wnioskiem o wydanie informacji publicznej. Te papiery są jawne. Wrzucony jest fragment, bo całość kosztorysu to gruba książka. Niemniej zainteresowanym udostępnimy nasz egzemplarz. Mail: infonowadeba@op.pl

 6. Co za złodziejstwo. To jest jakaś kpina, ludzie, pierwsza lepsza ławka parkowa w internecie kosztuje 400-500 zł w detalu o wyższym komforcie niż „to coś”. A tu cena za sztukę 1650 zł w zakupie hurtowym????!! Co to ma być, ludzie obudźcie się, tutaj kradną Wasze pieniądze, a Wy nadal złodziejstwo popieracie.

  • ci ludzie tutaj mający mentalność niewolnika uwielbiają być okradani. a miejscowi księża to błogosławią. żenada.

 7. Niezła przesada z tą ceną.
  Jednak trzeba być obiektywnym i nie wypada przy takich zarzutach ściemniać. Słupka w powyższej specyfikacji (stal szlachetna) nie uda się kupić i zamontować za 100 zł, jak pisze autor.
  Poza tym gratulacje dla wykonawcy i burmistrza. Dajecie radę. Łupić i płacić nie ze swego.
  Pozdrawiam
  I zdrowia życzę

  • Słupek 200 zł, montaż 0,5 rbh to góra 8 zł. Zapłacono 25000. To znaczy ze mozna było kupić nie trzy słupki tylko sto dwadzieścia piec słupków. Burmistrz za cenę 125 słupków za stali kupił 3. Chyba jest głupi.

  • Jakbyś tak liczył to byś nigdy nie zarobił. Nigdy nie wiesz co na robocie się zdarzy i ile rzeczywiście to będzie kosztować. Zazwyczaj daje się bezpieczny margines, tak żeby przy mocno niesprzyjających okolicznaściach nie dokładać do interesu. Dla takiego słupka z montażem cena w ofercie powinna być z 300zł dla ławki z 500-600zł. A jak w poprzedniej ofercie ktoś policzył tak jak Ty, a okazało się że trzeba wymienić chodnik pod słupkami to czasem trzeba w kolejnej ofercie podnieść jeszcze z 20-30% żeby jednak zarobić.

  • czytanie ze zrozumieniem się kłania słupki sa ze stali nierdzewnej i do tego raczej na pewno kwaso odpornej jeżeli taki słupek kosztuje 100 zl albo 200 to chętnie kupie z 1000szt i nieźle na nich zarobię :-) fakt ze cena z kosztorysu za słupki jest lekko przesadzona ale proszę niech się wypowiadają ludzie którzy maja pojęcie co ile kosztuje. np. do takich prac dolicza się procent na nieprzewidziane roboty itp. i kosztorys czyta się całościowo a nie wybiorczo bo jeżeli nie ma w nim np. pozycji na materiały dodatkowe lub materiały pomocnicze lub materiały ochronne to może ktoś to zawarł w cenie tych trzech słupków i to jest sprawa do wyjaśnienia . Polaczki każdy jest specjalista od wszystkiego i najlepiej się zna na wszystkim . wielkie pozdro dla hejtrow

  • Z kwasoodpornej to one może miały być wedle zapisów projektu. Ale nie są. Bo dokonano zamiany materiałów na inne niż przewidywał projekt. Ceny jednak nie zmieniono. Te słupki nie są kwasoodporne. To zwykłe, liche, najtańsze jakie można znaleźć gnomy.

 8. Przecież to jet wycinek jakiegoś kosztorysu a nie faktura. Kiedy to było robione i ile zapłacono. Proszę podać aktualne i faktyczne koszty. To jest papier anonimowy pismaku

  • Bogdan, nie masz wrażenia, że się ośmieszasz?
   To jest kosztorys do przetargu i jak wspomniał Admin, jest to dokument jawny. Faktura takim dokumentem nie jest i nie każdy może ją zobaczyć a tym bardziej publikować.
   Nooo, chyba, że Ty masz do niej dostęp to nam przedstaw.
   Pozdrawiam.
   I zdrowia (dużo) życzę ;)

 9. cała ta strona jest rzetelna jak zamiary samego prowadzącego . manipulacja i zatrute jadem słowa . przegrana nie zniechęca do dalszego plugastwa ? smutne bo Ty i tak jesteś tylko marionetką

  • Podwyższenie sobie pensji oraz zakupienie tabletów też było kłamstwem. Kanalizacja, której nie będzie – również było pomówieniem, bo nie udało się wygrać wyborów. Gratuluję braku mózgu. Pozdrawiam.

  • Nie odnoś sie może do „całej tej strony” tylko do powyższego artykułu. Pewnie ze widzimy wycinek kosztorysu, ale dotyczący słupków na plantach. Jest tam ich cena. Jeśli autor sfabrykowal ten kosztorys, to na pewno burmistrz pokaże prawdziwy na sesji. A jeśli kosztorys jest prawdziwy i dotyczy tych plant, to znaczy ze jest wałek, tzn zaniżanie wartości robot budowlanych, a zawyżenie rzeczy typu słupek. Na robotach budowlanych sie wyjdzie bo sie oszuka na materiałach, a na słupkach tez czysty zysk.

  • Tomuś nie ośmieszaj się sieroto jedna, poproś burmiszcza żeby cię w końcu zatrudnił bo się marnujesz…

 10. Tak się robi interesy, więc nie wiem po co ta wrzawa? Dajcie burmistrzowi i zastępcy trochę godnie pożyć, przecież wykonawca musiał się pewnie podzielić…

 11. każdy artykuł nasączony nienawiścią do obecnego burmistrza, doszukiwanie się samych kłamstw i obłudy. wszystko byłoby takie trywialne i błahe gdyby nie fakt iż jesteś tylko aktorem .niczego sam nie osiągnąłeś . jedyne poparcie pochodzi od ludzi z ograniczoną wyobraźnią a takowej masie łatwiej zmącić w głowie.

  • Widzę, że kolejny, który popiera zachowanie burmistrza. :) Skoro burmistrz jest dla ludzi, to powinniśmy patrzeć mu na ręce – na co wydaje nasze pieniądze. No właśnie – NASZE – bo ze swoimi mógłby robić co mu się żywnie podoba. Doszukiwanie się kłamstw? Proszę Cię… Trzeba być ślepym lub z jego rodziny, by tego nie widzieć.

   Jeśli jedyne poparcie pochodzi od ludzi z ograniczoną wyobraźnią, to boję się pomyśleć, skąd pochodzi elektorat pana Burmistrza… ;)
   Pozdrawiam ciepło.

  • no nie pomyślisz bo braknie Ci uzwojenia .zarabiasz 1,6k na miesiąc , zobaczysz cenę z dwoma zerami więcej i wielki bojkot,
   widzisz tylko to co naświetlił Ci prowadzący tego chłamu
   Z uszanowaniem

 12. Haha haha tera sobie mozecie psioczyc I kalkulowac tepy narodzie i na tym sie koncza wasze mozliwosci, a kto umie zarabiac ten zarabiac bedzie :DDD
  pozdro dla kumatych xD

 13. Kpina z ludzi i złodziejstwo ewidentne, a jeszcze znajdują się imbecyle podważające to w komentarzach, to jak tutaj ma być dobrze? jak tutaj ma być normalnie?

 14. Nasz burmistrz to ma gest ! Tyle kasy za trzy słupki ! Tylko w Nowej Dębie – STREFA INWESTORA !
  Nie tak dawno temu…
  Pewnego razu, jeden inwestor, który nie chciał się dzielić kasą za wykonaną inwestycję miał masę problemów z odbiorem tej inwestycji. Inwestycja ta miała kilka krotnie przesuwany termin odbioru, ponieważ komisja doszukiwała (wyszukiwała itp) co raz to nowych problemów! Inwestor nie dawał za wygraną i kasą się nie podzielił. Zapłacił kary, spotykał się z władzą w sądzie. postawił na swoim ! Nie podzielił się zarobionymi pieniędzmi za wykonaną pracę !
  ….. i już więcej żadnej inwestycji dla tego miasta nie wykonał !
  Strefa Inwestora = Strefa Kombinatora !

 15. Strach się bać. Miliony i setki tysięcy. Ile za to można było zrobić… i NIE MA ŻADNEGO ODPOWIEDZIALNEGO, ŻADNEJ KONSEKWENCJI ŻADNEJ KARY MOŻNA KRAŚĆ ILE WLEZIE.

  • o ironio,a wydawało sie ,że ludzie w urzedzie myslą o nas codziennie jak polepszyć nam byt w tym padole

  • Wybór nie oznacza, że trzeba przymykać oczy na ewidentne wały. Zawsze się można pomylić w ocenie drugiego człowieka. Męża czasem źle wybierzesz mimo, że znasz go długo przed ślubem, a co dopiero burmistrza czy innego polityka. Ale faktem, że mi głupio, że się nabrałam na opowieści pana Ordona.

  • wybraliśmy prawego, uczciwego i lojalnego- TAK SIĘ PRZEDSTAWIAŁ… MÓWIŁ ŻE TE NIE PRAWIDŁOWOŚCI TO OSZCZERSTWA. WIĘC JAK TAKI UCZCIWY I LOJALNY NIECH CZYSTKI ZROBI W URZĘDZIE I WYWALI TE BURAKI PAZERNE, A JAK ŻADNYCH KROKÓW NIE PODEJMIE TO CO TO ZNACZY????????

 16. Wszystko powinna wyjaśnić komisja rewizyjna, tak aby obywatel dokładnie dowiedział się jaka jest prawda. Jeśli jest tak jak w artykule to zgroza, trzeba działać.

 17. Pozdrawiam z innej czesci kraju. U nas tez dziennikarstwo sledcze ma pod gore. Wlodarze pozywaja, jest straszenie, niby anonimowe wiadomosci pisane przez samych zainteresowanych. Mam nadzieje, ze uda nam sie zmienic kraj tak od gory jak od dolu.

 18. Widziały gały co brały. Wybraliście sobie takie władze to macie. Zrozumcie w końcu , że to jak gospodarują władze w Waszej okolicy to Wasza wina/zasługa.

 19. Krytykanci i malkontenci widzą jedynie trzy marne słupki. My zdrowa większość miejscowej społeczności dostrzegamy w tej INSTALACJI zgoła odmienną symbolikę. Weźmy na przykład słupek środkowy – jego dumna, pełna godności i troski postawa symbolizuje z pewnością NASZEGO PANA BURMISTRZA. Słupek po prawicy to wypisz, wymaluj Jego Zastępca, zaś w słupku po lewicy trudno nie dostrzec symboliki odzwierciedlającej najlepsze cechy Pani Skarbnik stojącej na straży dobrobytu naszej gminy. Marne 20000 zl to jest wyjątkowo okazyjna cena za to arcydzieło.

 20. Dzieci i wszyscy niedouczeni tutaj. Wynagrodzenie za wykonanie tej inwestycji było RYCZAŁTOWE o oznacza ze cena byłą za całość robot płacona i byłą niezmienna nawet gdyby wykonawca czegos zapomniał policzyc. Gmina nie płaciłą oddzielnie za kazda prace i kazdy materiał itd wiec ten co wystawil ten artykul jest kompletnym imbcylem i pisze bzdury ze podatnik zaplacił za ławki 8 tysiecy. Ta oferta byłą najtansza wiec ktoś zaproponował jeszcze drozej. Taki kosztorys to jest tylko pomocniczy w razie jakby wykonawca nie skonczyl robot zeby go jakos rozliczyc i nijak sie ma to do tego ile Gmina zaplacila za te ławki. Douczyc sie a potem pisać artykuly!!!!!

  • Czyli kosztorys jest sfałszowany? Jeśli uważasz że można poświadczać nieprawdę w dokumentach bardzo się mylisz. Jeśli tu cena jest zawyżona to gdzieś jest zaniżona i zostały zamienione materiały na gorsze i tańsze, tak aby wykonawca sobie odbił. A więc doszło do oszustwa. To się właśnie nazywa: WAŁ, PRZEKRĘT, OSZUSTWO, KRADZIEŻ. Byłeś tam inspektorem czy wykonawcą tego dzieła? A może coś kaski ci wpadło za te „inwestycję” ?

  • Dodam, że obowiązkiem władz gminy była dokładna analiza tej oferty, a w trakcie tej analizy władze powinny wytknąć wykonawcy, że słupki nie są warte 25 tysięcy i inne błędy których jest pełno. Z jakiegoś powodu tego obowiązku nie wykonano i tak przygotowana oferta przeszła. Ja wiem dlaczego. I wie to Marcin (wykonawca), Sławek (inspektor), Wiesław (burmistrz) i Zygmunt (zastępca).

  • W orzeczeniu (wyrok z 10 lipca 2007 r., sygn. akt UZP/ZO/0-977/07) zespół arbitrów uznał, że w przypadku zastosowania ceny o charakterze ryczałtowym żądanie przedstawienia jej na podstawie kosztorysu opartego na przedmiarze robót stanowi w istocie żądanie przedstawienia dokumentu określającego przedmiot zamówienia, który wykonawca zobowiązuje się wykonać za cenę ryczałtową. Zatem wszelkie odstępstwa od przedmiaru przygotowanego przez zamawiającego w specyfikacji, a zawarte w ofercie, stanowią o jej niezgodności z treścią specyfikacji.
   Polecam zapoznanie się z art. 140 i 144 ustawy Prawo zamówień publicznych.

   To była bezpłatna lekcja udzielona Panu o nicku: XXL

  • Dziękuję za douczenie. Proszę mnie skorygować jeśli niepoprawnie zrozumiałem zawiły proces zatwierdzania kosztorysu. Powinno to chyba wyglądać tak:
   – Klient: nie za drogo za te słupki?
   – Wykonawca: Taki kosztorys to jest tylko pomocniczy w razie jakbym nie skonczyl robot zeby go jakos rozliczyc i nijak sie ma to do tego ile Gmina zapłaci za te słupki.
   – Klienta: aha, a za te ławeczki nie za drogo?
   – Wykonawca: ile razy mam powtarzać, że taki kosztorys to jest tylko pomocniczy i nijak sie ma to do tego ile Gmina zapłaci za te ławki.
   – Klient: OK, przepraszam, lecimy dalej ….

 21. Błędnie zakładasz, że kosztorys ma się „nijak”. Nie będę zastępował wykładowców, więc podam tylko jeden przykład jakie ma zastosowanie: W sytuacji gdyby z jakiś przyczyn doszło do rozwiązania umowy przed wykonaniem inwestycji ów kosztorys bierze się do ręki i wypłaca wedle niego wykonawcy pieniądze za wykonane roboty. Czyli jeśli wykonawca zdążył wykonać te przecenione ławki, kosze na śmieci, słupki itd., to mu trzeba te zawyżoną cenę wypłacić. Ergo: Z chwilą podpisania umowy ten kosztorys „pomocniczy” stał się dla stron wykładnią w przypadku ewentualnych sporów o wynagrodzenie.

  Oczywiście – nawiasem tylko dodam – nie ma obowiązku sporządzania i przedstawiania kosztorysów w przypadku wynagrodzenia ryczałtowego na etapie SKŁADANIA OFERT i brak takiego kosztorysu nie może stanowić podstawy do odrzucenia oferty. Co się dzieje z chwilą wyłonienia oferty i zawarcia umowy to już inna kwestia.

  W tym konkretnym nowodębskim przypadku mamy do czynienia z jeszcze ciekawszą sytuacją bo w trakcie trwania inwestycji wbrew zapisom art. 140 i 144 upzp kosztorysami różnicowymi dokonano robót zamiennych na 41% wartości całej inwestycji. Złamano więc nie tylko w/w zapisy prawa krajowego, ale także europejskiego tj art. 72 Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy 2014/24 UE. Co gorsze, dokonując robót zamiennych obniżono zakres świadczenia wykonawcy (pozwolono mu wbudować materiały o niższych parametrach niż wymagała tego SiWZ) co jest totalnym bezprawiem i działaniem na szkodę Gminy, a na korzyść wykonawcy. Wszystkich tym zmian dokonano bez wymaganych prawem i umową aneksów, a więc z mocy prawa należy je uznać za nieważne. Jako, że budowa jest już zakończona to nikt nie będzie jej rozbierał niemniej instytucje kontrolne mają obowiązek nałożyć na Gminę kary finansowe za złamanie prawa. Z kolei organy ścigania powinny zająć się winnymi.

  Jeszcze jakieś pytania ?

  • I jeszcze jedno. Mimo iż całościowe wynagrodzenie było ryczałtowe to w trakcie realizacji zadania dokonywano zapłat częściowych, które były wystawiane wedle robót wykazanych w przedmiarze, kosztorysie i projekcie. Tyle było w kosztorysie, tyle zapłaciła Gmina i dalsze dywagacje nie mają sensu.

  • Mogłem w sumie napisać to wszystko jednym zdaniem. Umowa pomiędzy Gminą a wykonawcą stanowi, że „wynagrodzenie wynosi X zgodnie z ofertą wykonawcy, zestawieniem kosztów (…)”. Zestawienie kosztów to właśnie KOSZTORYS. Jak widzisz w naszym przypadku nie jest to tylko dokument „pomocniczy” lecz dokument od którego zależy wypłata wynagrodzenia.

   Czy rozwiałem Pana wątpliwości?

 22. Nie rozumiem was… jak firma wygrywa za 50% ceny to wszyscy buczą bo źle bo to lipa niska jakość bubel a jak ktoś wygrywa przetarg za dobre pieniądze bo np: miasto miało sporo kasy(dobry kosztorys inwestorski) wpłynęła jedna oferta za cenę prawie identyczną co inwestorski to super dla wykonawcy, jego wygrana a jak dobrze to wykona to tym lepiej. Tak powinno być dobra robota za dobrą kasę. A tera wszyscy narzekacie że 3 słupki za tyle kasy… dajcie spokój.

  • Wygrał najtańszy, zrobił fuszerę, pozamieniał materiały na tańsze i gorsze, wziął całą kasę i poszedł sobie w dal. On dorobił się majątku a Dęba straciła pełno kasy. O czym ty chcesz dyskutować? Przecież te planty to jedna wielka afera i wał.

  • A chciałbyś , żeby ktoś Tobie wbił 3 słupki na np działce za 20 tyś ? Za swoje pewnie nie ale za czyjeś to tam ch..

 23. A kościół zaprasza tego człowieka z Tarnowskiej na ambonę przy uroczystościach…

  „Nie kradnij”.

 24. Tylko jak można być takim ograniczonym umysłowo beztalenciem , żeby postawić takie słupeczki za taką kasę. Będzie szedł ktoś pijany , zawadzi to się przewrócą razem z tą kostką brukową. Człowiek pracuje po kilka lat , żeby taką kasę odłożyć… szkoda gadać. Poza tym pręt kwasoodporny kosztuje maxx 4 zł za kg pełny w środku , czyli jakies 200 zł za całość na takie coś. a nie jakaś gówniana rurka pusta w środku. Następnym razem zasięgnijcie porady opinii publicznej , może ktoś by to zrobił taniej.

 25. Placzcie srajcie ryczcie idioci z nowej deby!!!! Nazekacie a dalej debile glosujecie na niego!!! Debile bezmozgi kretyni swinia baran i osiol jest madrzejszy od was

 26. dlatego władze kochają socjalizm – bo fajnie się wydaje cudze pieniążki, zwałszcza jeśli szwagier je przygarnia

 27. zamiast pisać proszę o złożenie sprawy w prokuraturze niech sąd rozstrzygnie czy był przewał a przy okazji kilka głów poleci jeśli dopatrzą się przestępstwa :)

  • Żeby umorzyła? Do Brukseli lepiej napisać to wtedy i mundry Marszałek poleci co też tego niby nie widzi. Przyjedzie niemiecki urzędnik i tak dokładnie zbada sprawę że dopiero zakute złodziejskie łby polecą

  • Na majówce. A tak poza tym to Temida ma taką opaskę na oczach i ślepa jest na wały urzędasów. Ostatnio Kamińskiego skazano za to że ścigał złodziei. Tyle w temacie

  • Sa droższe niż samochody! Niestety wszystkojuz rozkradziono co było mozna na tych słupkach. Teraz została rurka z nierdzewki za 200 zł.

 28. Ale beka z waszej miejscowości na cały kraj. Wiadomości o najdroższych słupkach w Europie środkowej są już na każdym możliwym serwisie satyrycznym.

 29. To wszystko wina czarnego z Tarnowskiej, gdyby tyle nie brał za doradztwo to byłoby taniej… Ciemny narodzie, zastanów się na kogo głosujesz.

 30. Dzisiaj widziałem nagrywanie reportażu z programu-„parodie drogowe”
  Tak na marginesie to fajna ta syrenka.Oglądajcie-polecam

  • Nikt się nie przyzna do winy.
   Ordon o wszystkim wiedział, kłamał społeczeństwo że wszystko jest dobrze i oczerniał tych co mówili prawdę. Cynizm i buta.

 31. buaaaahahahaha Ale ciemny redaktorek zrobił sensację! Jakoś dzisiaj po wyjaśnieniu Burmistrza nie widzę chętnych do komentowania i błaźnienia się dalej ciemnogrodu. Daliście się wpuścić ciemniaki Buaaaaaahahaha!

  • Ale coś to wyjaśnienie słabe, bo w projekcie chyba inne słupki były czy coś… No nie wiem, tak słyszałem.

  • Ordon mówi że w ofercie nie można nic zmieniać ale zmienił słupki na inne, tańsze i gorsze niż w projekcie ale cenę zostawił te samą. Pogrąża go ten z wąsami doradzając mu takie „wyjaśnienia”. Cała Polska już wie kto i jak rządzi Nową Dębą.

  • A słyszałem też że to nie była najtańsza oferta, bo była tańsza, ale burmistrze odrzuciły…. Że chyba za tanio, gadały, czy coś…. Że ta lepsza, bo cena dobra.

 32. Wał jakich mało. Skoro kosztorys jest trefny i wykonawca robił go z czapy to oznacza, że gdzieś pozamieniał materiały żeby wyjść na swoje i odpalić procent zaangażowanym w temat. Typowa sprawa dla CBA.

  • Taki kosztorys to się robi jak się wie jaka ma być cena. Najpierw znamy cenę, a potem wpisujemy w poszczególne pozycje co bądź, żeby tylko na końcu wyszło co ma wyjść. Tak uczą w szkole łapówkarzy, kto chodził ten wie. Pozdrawiam burmistrza Nowej Dęby, ale ciężko mu będzie….

  • burmistrz nie jest robotem klepiącym pieczątki pod kazdym projektem mu podsuwanym. Powinien był zweryfikować przetarg.
   To tak jakbyś powierzył firmie inwestorskiej 5mln a oni to zaiwestowali w tone ziemniaków – i sie tłumaczyli „no bo przecież rolnik wycenił je na 5mln to muszą to być zarąbiste ziemniaki i napewno przyniosą dochód a poza tym to nie mieliśmy nic innego w co można by było zainwestować”…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here